Нижньосірогозький район презентував свою програму соціально-економічного розвитку

Сьогодні представники Нижньосірогозщини своєю презентацією проекту розвитку району завершили заслуховування заступниками голови обласної державної адміністрації, керівниками її структурних підрозділів та територіальних органів влади проектів Програм економічного, соціального та культурного розвитку районів і міст обласного значення Херсонської області на 2018 рік.

Як зазначив голова Нижньосірогозької РДА Павло Павлов, презентуючи програму розвитку району: «Найбільший потенціал району — це виробництво агропромислової продукції. Плануємо в наступному році ріст виробництва продукції рослинництва за рахунок розвитку зрошення, а саме крапельного. Є плани його збільшення в наступному році до 15 тис. га. Також плануємо залучення інвестицій на розвиток машинно-тракторного парку в сумі 54 млн грн».

Є у планах районного керівництва і розвиток тваринництва. У районі вже має сільгосппідприємство, яке займається розведенням поголів’я ВРХ. На додачу до нього в наступному році планується ще у двох господарствах завести свинопоголів’я, щоб відновити втрачене через чуму свиней.

У сфері промисловості в стадії готовності до впровадження інноваційний проект побудови ТОВ «Санлайт» сонячної електростанції на площі 60 га. Уже розробляється проектно-технічна документація.

Для підняття рейтингових показників керівництво району планує розширити коло підприємств, які проходять за місцевою статистичною звітністю. Це проблема багатьох адміністративних одиниць,  у тому числі і Херсонщини, коли підприємства активно працюють на її території, залучають виробничий, ресурсний, інвестиційний та трудовий потенціал, але дивіденди від цього отримує та адміністративна одиниця, де вони зареєстровані. Таке ж підприємство є і в Нижніх Сірогозах – «Вебстрой», зареєстроване в Херсоні, і всі результати його діяльності, а це 6 млн в 2016 році, 22 млн у 2017-му пройшли повз бюджет і показники Нижньосірогозщини. Керівництво району запевнило, що працює з цим та іншими підприємствами щодо перереєстрації їх до району. Так із підприємством, яке реалізує проект з побудови сонячної електростанції і зареєстроване в Києві, вже досягнуто такі домовленості.

В.о. заступника голови ОДА Дмитро Бутрій підтримав ці ініціативи і пообіцяв посприяти у їх вирішенні, запропонувавши написати доповідну записку.

Радник голови ОДА з економічних питань Микола Вороніч даючи рейтингову оцінку району в області зазначив, що він знаходиться на 6 місці за півріччям. «Але незабаром матимемо нові дані за 9 місяців, і необхідно буде внести зміни в прогнозовані раніше показники,» — зазначив він. «Так за обсягом реалізованої продукції на 1 особу ви знаходитеся на 14 місці, проте за статистичними даними по надходженнях від Райсількомунгоспу на суму понад 1 млн грн прогнозується збільшення показника.

За обсягом виконаних будівельних робіт на 1 особу – 4 місце, проте враховуємо показник у 1,5 млн грн ПП Агробуд і визначаємо обсяги виробництва до кінця року — і коригуємо плани.

По заробітній платі район має третє місце в області, проте вона не зростає. За попередніми показниками, за 9 місяців року ви на 2-му місці, але за її динамікою на 15-му. Із такими темпами ви втратите це місце,» — резюмував М.Вороніч.

Представники структурних підрозділів і територіальних органів влади проаналізували стан і перспективи району у своїх галузях. Причому високу оцінку йому дали начальник Департаменту соціального захисту населення ОДА Геннадій Причина: «Район працює на підняття соціальних стандартів населення, а не на просто підняття рівня виробництва. » Та заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА Іван Чорний: «Один із небагатьох районів, який передбачає кошти на відшкодування витрат населення на енергоефективність та має її стовідсоткові показники в зовнішньому освітленні за найновішими сонячноенергетичними технологіями».

По завершенні присутні побажали успіхів району у реалізації представленої програми розвитку району, якою завершилася презентація цих програм районами та містами області, яка тривала протягом понад двох тижнів.

Херсонська ОДА

Схожі матеріали

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com