Прощавай, Дідусь Мороз, борода із вати…

Підходить до кінця календарний рік. Уже незабаром розпочнуться новорічні свята з усіма своїми класичними атрибутами, ялинками, прикрасами та іншим. Та чи буде в цьому році найголовніші атрибути цього свята: Дід Мороз, Снігуронька та баба Яга?

Над цим питанням нас змусила замислитись інформація стосовно того, що у деяких дитячих садках Херсонської області надійшли листи від керівних органів, мовляв таким казковим персонажам віднині не місце на дитячих святах. Адже той самий Дід Мороз та його онука Снігуронька є продуктом Радянського Союзу, який несе в собі елемент пропаганди тоталітарного режиму, і відповідним чином, повинні бути «декомунізовані» на користь традиційних персонажів, як то Святий Миколай.

Ми поспілкувалися із директорами іванівських дитячих садків. Там повідомили, що таких вимог до них не надходило. Наразі в цих закладах йдуть репетиції і приготування до свят без урахування такого антикомуністичного моменту.

Від такої ініціативи наглухо відхрестилися в управлінні освіти Облдержадміністрації та Міністерстві освіти України. Принаймні наше видання чітко запевнили у цих установах, що таких вимог вони не доводили по своїх структурах.

Проте немає диму без вогню. У публікаціях загальнонаціональних ЗМІ періоду початку 2017 —  кінця 2016 року ця тема активно обговорювалася. Бо навіть більше того, деякі офіційні посадові особи нашої держави висловлювалися за заборону такого персонажу як насліддя тоталітарного режиму.

Певно, що ця тема дуже делікатна, і посадові особи, які рангом нижче, про неї розмовляють неохоче. Проте редакція СН зв’язалася із директором одного із дитячих садочків у місті Нова Каховка, у якому легенько прибрали червононосого.

Там теж запевнили, що листа із вимогою заборонити Діда Мороза до них не надходило. У той же час є лист про, як вони висловилися, «посилення ролі національних традицій». У зазначеному документі вище керівництво рекомендує закладу звертати більшу увагу саме на національні традиції і, відповідно, казковим персонажам у виховному процесі.

Зокрема, зі слів директора дитячого садка, цього року у них співпадають свято Святого Миколая (19 грудня) та новорічних дитячих ранків. На цьому фоні у святкових захода замість Діда Мороза, Снігуроньки та Баби Яги у них участь братиме Святий Миколай.

Сама ж керівник закладу у цьому не бачить нічого поганого. У цей час ми можемо спостерігати активний наступ елементів іноземної культури на незміцнілі розуми українських дітей: хелоуінівські персонажі та сантаклауси, то чому ж ми маємо соромитись просувати наших національних?

У той же час керівник закладу повідомила, що тут жодним чином не йдеться про політику: «Головне, щоб були задоволені діти«. Для прикладу, у минулому році на ранку взагалі обійшлося без Діда Мороза, Снігуроньки, Баби Яги чи Святого Миколая.  Свято вела Хурделиця. Такий вибір зробили банально тому, що не було чоловіка, який би зіграв роль Новорічного Дідуся.

Але ж діти і батьки лишилися задоволені, і ні в кого не було жодних нарікань .

На думку директора дитсадка, сам образ Святого Миколая відразу наштовхує думки людей на проведення параллелей. Мовляв, якщо Святий Миколай, значить Діда Мороза декомунізували. Відповідним чином розпочинається хвиля битв думок та невдоволень. Хтось невдоволений одним персонажем, хтось іншим.

Так чи інакше, усе йде до заборони Діда Мороза як такого, розповідають нашому виданню представники педагогічної спільноти Іванівського району. Можливо, не відразу, «не з плеча», але все йде до цього. Проте, як сприйме суспільство такі інновації, залишається невідомим.

Точно можна сказати тільки одне: покоління, яке виховувалося на цих персонажах за часів Союзу, сприймає такі нововведення з болем та гіркотою, молодь же з цього приводу практично не переймається.

Цілком можливо, що при таких справах через роки ті діти, які ходять зараз в садочки, не згадають і не знатимуть, хто такий Дід Мороз. Можливо… Але ж це буде тоді, а зараз лишаються спекотні дискусії: бути чи не бути Дідусю Морозу?

Схожі матеріали

 

Коментарі: 15

Додати коментар »

 
 
 

Ясна річ, ті хто роздмухують свару саме і «раскачивают лодку» проти українського, що тут незрозуміло ?
Кому це вигідно ? Мабудь тому, хто світ поділяє по принципу (мовою оригіналу) — Кто не с нами, тот против нас.
Так що йдуть вони в свою російсько-більшовицько-гундяєвську дупу, ці озабочені розвитком нормальних українських традицій.

Я, до речі, не етнічний українець )))
Отакої )))))))))))))

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Св.Миколай — це новорічно-різдвяний персонаж; Дід Мроз — це сценічний новорічний персонаж. Вони можуть вжитися: один приходить на одне свято, інший — на інше. В чому проблема ?
Св.Миколая в Україні завжди шанували і 19 грудня завжди дітлахам клали подаруночок (правда, рідко коли лозиночку прикладали). Так було і до і після Радянського Союзу. Ну, можливо при атеїстичному Союзі більше пропагували доброго Діда Мороза (хоч мороз — це, як правило, зло), а Миколая — відтісняли.
Мені особисто приємно, коли до школи та дитсадка 19 грудня прийде і привітає малечу Св.Миколай, правда не карикатурний, а більш- менш схожий до образу. Це внесе в дитячі серця чекання новорічно-різдвяного дива, чекання щастя та нових надій та очікувань. А хтось в цей день може чекає Діда Мороза…

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Йолло Пукки
 

Для детей главное чтоб пришел чувак с мешком подарков! а как его зовут то вже таке

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Ну не скажіть: діти завжди намагаються походити на того або брати приклад з того, хто дає подарунки. В цьому суть РІЗДВА: виховати, а не накормити цукерками.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

если в нас народ тупой и сравнивает все к советскому союзу то половина всех персонажей всех поступков были сделаны в украине. может ветеранов второй мировой войны тоже припишем к сепаратистам они же воевали за советский союз. сами вы стали сепаратистами незадумываясь об етом.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Св. Миколай — католик?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

«Св. Миколай — католик?»

Николай жил задолго до раскола христианской церкви в 1054 году на православную и католическую.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Обращение к анониму . Сеппаратизм -ето захват чужой территории . Научний термин .

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Ил желание выйти из состава государственного образования, в котором ты находишся.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Захват чужой территории это оккупация. А сепаратизм это то, о чем говорит Неуважный — отделение с целью создания автономии.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Доктор Шпак к вашему сведению . Захват ето тоже сепаратизм . Бонапарт Гитлер и другие . Но ето не тот раздел не та тема . На более подходящем разделе можно пообщатся по теме Просто лепят слово сепари где угодно и не по теме . С ув .

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Шановні ! Давайте про Св. Миколая (християнського святого і чудотворця) та про Діда Мороза.
Якщо ікона Св.Миколая висить у кімнаті моєї бабусі — це не ознака його православної належності. У Бога немає православних, католиків, протестантів і сектантів, а всі- вірні християни. Це ми самі себе так ділимо, бо вважаємо що ми — ліпші за інших….

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Если Бог один, то он должен быть одним для всех, а не только для христиан…

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Автономия- это в составе, а отделение- это явное намерение создать независимое государство.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Шановний голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв просимо у вас допомоги виришити проблему з пидвозу дитей до школи автобусом який поламаний вже другий тиждень.наши диты сидять вдома а наше теперишне куривництво на цю проблему не хочуть зважати тай вчители не дуже преймаються видсутнистю дитей у школи.Батьки учнив сел Щастливе,Захаривка та Новодмитривка Перша.Вповаемо на вашу допомогу и швидке виришення проблеми.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com