ПРОДАМ Добротний жиловий будинок в смт Іванівка по вулиці Горького, та а/м "FORD" Т-макс 2007 р.в. у доброму стані.

097-556-54-37

ОЧИСТКА зернових та технічних культур(соняшник, гірчиця и т.д.) на петкусі. Підготовка насіневого матеріалу. Звертатися за телефоном –

067-159-49-26

ПРОДАМ моторолер "Муравей" у доброму стані

097-305-55-46

Продам 2-к Квартиру в центрі смт Іванівка

067-989-51-15 ; 067-637-03-23

ПРОДАМ Будинок у смт Іванівка по вулиці Таврійській, 92

097-461-77-82

ПРОДАМ Торгівельні приміщення у центрі смт Іванівка. Приміщення на першому та другому поверхах

097-745-76-46 (вайбер),097-137-44-46 (вайбер)

ПРОДАМ житловий будинок в смт Іванівка по вулиці Франка, 2

096-431-47-37

ПРОДАМ будинок із госп будівлями. смт Іванівка, вулиця Українська,9

095-674-64-89

097-147-61-74

"ПРОДАМ":просяну солому у тюках. 30 грн/тюк

098-538-10-64

Продам дом по адресу пгт Ивановка, ул. Пушкина 22. Подробности по телефонам:

+38-068-660-67-09 и +38-096-572-73-44

ПРОДАМ 3-х кімнатну квартиру в смт Іванівка по вулиці Українській,18. Квартира у доброму стані. Зовнішні стіни утеплено. Є гараж

098-115-86-99

ПРОДАМ металическую бочку под ГСМ, 10 куб. Состояние отличное. цена 12 тис грн

067-292-86-04

Закупаем зерновые по высоким ценам по Ивановскому району. Предоставляем услуги по перевозке зерновых с поля машинами ЗИЛ-130 (120 грн/т)

тел: 097-939-97-62,050-515-27-87

ПРОДАМ пианино в отичном состоянии

(098) 115-86-99,

ПРОДАМ Суперфосфат виробництва Польщі. Фосфор 37, Кальцій 8, сірка 26. 9900 грн/т

067-601-04-94

Сторіччя Української революції

1917-й рік поклав початок нехай і короткому, але все ж відродженню української державності.

 

Сторіччя по тому готується офіційно згадати події тих п’яти років, які передували приходу радянської влади на українські землі. ВВС зробила огляд ключових заходів, якими планують вшанувати Українську революцію 1917-1921 років та Українську народну республіку (УНР). Більше – в матеріаліВ’ячеслава Шрамовича для BBC Україна.

Делегати III Всеукраїнського військового з'їзду на Софійській площі у Києві. Листопад 1917 р.

Фото: УНІАН. Українська революція вперше за кілька століть перетворила поняття Україна з суто географічного на політичне. На фото — делегати III Всеукраїнського військового з’їзду на Софійській площі у Києві. Листопад 1917 р.

Поняття Української революції

«Події, які сталися 100 років тому — Українська революція — були переламними й досі визначають сьогодення України», — розповідає голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимир В’ятрович.

Він додає, що саме тоді українці отримали практичний досвід створення держави в ХХ ст., а поняття Україна вперше за кілька століть з суто географічного перетворилося і на політичне — УНР була офіційно визнана рядом держав.

В'ятрович

Фото: Укрінформ. Володимир В’ятрович вважає, що зміна історичного бачення Української революції заперечує тезу про Україну як «уламок СРСР».

Стартом Української революції вважається початок березня 1917 року, коли була створена Центральна Рада — парламент майбутньої УНР. А завершенням — остаточне встановлення більшовицької влади в Україні у 1921 році.

Сам термін «Українська революція» порівняно новий і є альтернативою для Жовтневої революції, яку використовувала радянська історіографія, та «Революція в Україні», що просто розглядає Російську революцію та події у колишній Російській імперії з українськими особливостями.

«Ця державотворча традиція у радянські часи замовчувалася. Навіть у незалежній Україні на неї мало звертали увагу», — відзначає Володимир В’ятрович.

«А це важливий елемент заперечення тези, що Україна нібито випадкове геополітичне утворення, яке з’явилося на руїнах Радянського союзу, «уламок» СРСР», — вважає історик.

Як пригадуватимуть

 

Будинок Української Центральної Ради. Поштівка початку XX ст.

Будинок Української Центральної Ради. Поштівка початку XX ст.

Інститут національної пам’яті розробив план заходів із відзначення сторіччя Української революції.

Документ уже затвердив уряд. План має кілька десятків пунктів, розрахованих на 2017-2021 роки.

ВВС Україна наводить кілька з них.

Музей парламентаризму

 

Четвертий Універсал Української Центральної Ради, яким проголошено незалежність Української Народної Республіки. 22 січня 1918 р.

Четвертий Універсал Української Центральної Ради, яким проголошено незалежність Української Народної Республіки. 22 січня 1918 р.

4 березня 1917 року вважається не лише стартом революції, а й початком новітнього українського парламенту.

Тож у березні 2017 року у Верховній Раді заплановано відкрити Музей парламентаризму. Його обладнають на одному з поверхів.

Там виставлятимуться копії документів часів Русі («Руська правда» Ярослава Мудрого»), Конституції Пилипа Орлика, IV універсалу, гравюри та фото про вітчизняний парламентаризм.

Музей буде постійним.

«Він має привернути увагу сучасних депутатів до історії державотворення, надихати їх на нові державні акти», — сподівається начальник Управління наукового забезпечення політики національної пам’яті УІНП Ярослав Файзулін.

Пам’ятник Петлюрі в Києві

 

Симон Петлюра

Симон Петлюра

Встановити пам’ятник військовому командиру УНР Симону Петлюрі планував ще Віктор Ющенко у 2005-2006 роках. Однак єдине, що було зроблене з того часу — меморіальна дошка на Будинку вчителя (де діяла Центральна Рада).

У 2009 році вся справа зупинилася на стадії виділення Київрадою землі під монумент.

Зараз уряд ще раз офіційно затвердив його встановлення у Києві, тому питання знову стосується лише виділення ділянки столичною владою.

В УІНП очікують, що пам’ятник з’явиться або біля Будинку вчителя, або на початку вулиці Петлюри (на місці пам’ятника Щорсу). За планом, встановити його мають до 2019 року.

Сторіччя проголошення УНР

Мітинг на вулицях Києва з нагоди проголошення Української Народної Республіки. 7 листопада 1917 р.

Мітинг на вулицях Києва з нагоди проголошення Української Народної Республіки. 7 листопада 1917 р.

А на листопад цього року запланована велика фото-документальна виставка про Українську революцію у різних регіонах, де з 1917 року діяв український рух.

«Виставка покликана показати всеукраїнський характер революційних подій. Тобто, що революція була не лише у Києві, а охоплювала всю етнічну територію України — скрізь, де були українці. Зокрема й на Кубані, Холмщині і Берестейщині», — розповідає Ярослав Файзулін.

Місця пам’яті

 

Складання присяги членами Директорії УНР. Кам'янець-Подільський. Серпень 1919 р.

Фото: AFP. Складання присяги членами Директорії УНР. Кам’янець-Подільський. Серпень 1919 р.

У 2017 році має почати діяти геоінформаційна система «Місця пам’яті Української революції» — масив даних про локації, де народилися і жили активні учасники революції, де розміщувалися органи влади та громадські організації, проходили маніфестації й відбувалися бої, а також про місця поховань.

Згодом на основі цих даних у так званих «місцях пам’яті» будуть встановлюватися меморіальні дошки чи пам’ятники. Лише у Києві таких локацій буде близько трьох сотень.

Історія української армії

 

Першій курінь шостої бригади Української Галицької Армії. 17 листопада

Першій курінь шостої бригади Української Галицької Армії. 17 листопада

У квітні наступного року виповниться сто років Кримському походу армії УНР під керівництвом полковника Петра Болбочана.

До цієї дати Інститут національної пам’яті планує провести фото-документальну виставку, яка розповідатиме про історію українських військових формацій (включно з Українською галицькою армією) часів революції та місця боїв.

Ярослав Файзулін відзначає, що на противагу визвольним подіям 1940-1950-х років, які були переважно на Західній Україні, бойові дії періоду революції велися по всій країні.

«І це були масштабні бої за участі тисяч людей», — додає історик.

Мета проекту — показати, що чинні Збройні сили є не стільки спадкоємцями радянської традиції, скільки власної української.

Також на військову тематику видаватимуться брошури, настінні календарі, обговорюється ідея дитячих ігор на революційну тематику.

Іноземні поховання

Ольшанське кладовище у Празі, де був похований, а потім ексгумований український поет Олександр Олесь та йога дружина

Фото: praga-magica.blog.cz. Ольшанське кладовище у Празі, де був похований, а потім ексгумований український письменник і поет Олександр Олесь та йога дружина

Історія з перепохованням Олександра Олеся спричинила значний резонанс щодо теми іноземних поховань українських діячів.

Як розповів ВВС Україна керівник відділу обліку збереження місць пам’яті УІНП Павло Подобєд, закордоном нараховується близько 250 тисяч могил українців, які в той чи інший спосіб себе проявили в українському еміграційному житті.

Наразі в Інституті триває формування реєстру цих поховань.

«Зокрема встановлюється — ким і до якого часу могила проплачена. За результатами цієї роботи ми для себе позначаємо, який стан тих чи інших поховань, і щодо яких із них потрібно негайне втручання для їхнього збереження», — розповів Павло Подобєд.

Він додає, що рента за могили на закордонних кладовищах різна, залежно від країни та цвинтаря — у середньому від 35 до 50 євро на рік.

До сторіччя революції заплановано впорядкувати могили діячів того періоду, зокрема й на території інших держав.

Що заважає створити пантеон героїв в Україні?

Що вже зроблено

 

Меморіальна дошка Євгену Коновальцю на будинку, де колись були казарми Січових Стрільців

Фото: УНІАН. Меморіальна дошка Євгену Коновальцю на будинку, де колись були казарми Січових Стрільців

Відзначення пам’яті Української революції вже почалося. У січні в Києві відкрили меморіальну дошку полковнику армії УНР Євгену Коновальцю.

Ще раніше Київрада перейменувала кілька вулиць на честь військових діячів УНР (наприклад, вулицю Кутузова перейменували на честь генерала Армії УНР Алмазова, а вулицю Суворова — на честь генерала-полковника Армії УНР Омеляновича-Павленка).

Перейменування відбулися й в інших містах (тільки іменем Євгена Коновалця названо понад 30 вулиць по всій Україні).

Ярослав Файзулін додає, що на честь діячів Української революції були перейменовані навіть кілька населених пунктів.

В Інституті національної пам’яті наголошують, що паралельно з процесами різноманітних перейменувань та встановлень меморіалів місцевій владі слід доносити до людей, на чию власне честь і чому це все робиться.

Написання чи переписування історії?

 

Українська маніфестація в Києві. Літо 1917 р.

Українська маніфестація в Києві. Літо 1917 р.

Події в Україні у 1917-1921 роках мають вже сформований образ в історіографії, зокрема й сусідніх країн.

У підході Українського інституту національної пам’яті там вбачають спроби штучно змінити цей образ (у МЗС Росії, наприклад, декомунізацію назвали «переписуванням історії нашвидкоруч під політичну кон’юнктуру, щоби сформувати нову ідеологію»).

Але в УІНП запевняють, що «не переписують історію України, а пишуть її від першої особи».

«Цей процес може призвести до дуже серйозних дискусій з нашими сусідами, у яких вже є усталений погляд на українську історію», — визнає Володимир В’ятрович.

«Щодо деяких питань ми знайдемо якісь компроміси, а щодо інших — ні, й у нас будуть оцінки, що відрізнятимуться від оцінок росіян чи поляків», — констатує історик.

Утім, головне, за його словами, щоби такий історичний підхід сприйняли в самому українському суспільстві.

«Попри те, що УНР зазнала поразки у 1917-1921 роках, Українська революція стала важливою спадщиною для наступних поколінь… Ми повинні згадати уроки тих подій, а там їх чимало, щоб не повторити помилок, зроблених нашими попередниками», — підсумовує Володимир В’ятрович.

Джерело

Схожі матеріали

 

Коментарі: 44

Додати коментар »

 
 
 

Обкуренный бред

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Слон ты прав.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Щоб хто не писав у своїх коментах — а був і Петлюра, і Махно, і Балбочан, і Щорс і т.д. І всі вони учасники Української ревоолюції. Хоілося б щоб коменти залишали ті, хто компеиентний в цих питаннях, а не ті що «ми в школе етого не проходили, поетому этого и не было». А про це говорити тоді дозволялося ???

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

В том то и дело, что такие коменты оставили именно указанные выше индивидуумы))
А вообще, тема нужная, актуальная и об этом нужно говорить. Особенно во времена, когда страна переживает такие потрясения. Именно сейчас необходимо сосредоточиться вокруг того, что у нас есть. Помогать друг другу.
п.с. И не вестись на «таких» комментаторов ))
Мира всем

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Оце порадували, так порадували! Дякую, Романе!
Хто б міг подумати, що на СН будуть виходити такі публікації від редакції. Респект.

Кому цікаво — серія публікацій «Наша Революція 1917 — 1921»
http://www.dsnews.ua/nasha_revolyutsiya_1917

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Какой //// тут фото вятровича выставил?Он же ГНИДА с большой буквы!

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

У комми подгорает от одного только фото главы института национальной памяти))

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Все эти «діячі» УНР, ЗУНР и прочих директорий и «вільних територій», были в своем большинстве обыкновенными проходимцами и «халявщиками», которые на «революционных волнах» хотели высоко взлететь, награбить и «жить красиво», начиная от того же Феодосия Щуся и заканчивая «Васылем Вышиваным…Вам это ничего не напоминает?!
Ведь сам же Винниченко и сказал- «…Будем честны с собой и другими: мы воспользовались несознательностью масс. Не они нас выбирали, а мы им навязали себя».

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Мене завжди дивувало, коли хтось називав Центральну Раду першим українським парламентом. Взагалі -то парламент ( від французського «парле «-говорити )- ЦЕ ВИБОРНИЙ ЗАКОНОДАВЧИЙ ОРГАН ВЛАДИ. Відзначаючи значну роль Центральної Ради в боротьбі за українську державність, хотів би звернути увагу на те, що український народ її не обирав. В Києві зібралися представники прогресивної інтелігенції , просвітяни — українофіли, соціалісти, соціал — демократи іт.д. і заявили про створення Центральної РАди. Хоч як не опирався Михайло Сергійович Грушевський, але його оголосили Головою ЦР. Саме на основі невиборності ЦР Тимчасовий Уряд в Петрограді на чолі з князем Сергієм Львовим не визнав її. До речі , ЦР весною і влітку 1917 року взагалі не ставила питання про незалежність України , а лише про її автономію в складі Росії. Про це , зокрема , йшлося в Другому Універсалі ЦР, який був виданий після переговорів керівництва ЦР з делегацією Тимчасового Уряду на чолі з військово — морським міністром ТУ Олександром Керенським , яка спеціально для цього прибула в Київ. Треба відмітити і те , що інтереси ЦР у Петрограді активно лобіював Міністр іноземних справ Тимчасового Уряду український цукрозаводчик Терещенко.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Так, Центральна Рада діяла спочатку як представницький орган. Але після того, як поповнилася представниками (130 чоловік), що їх делеґував II Військовий з’їзд (23 червня 1917 р.), та 133 членами Ради Селянських Депутатів, обраних на Першому Всеукраїнському селянському з’їзді (15 червня 1917 р.) https://uk.wikipedia.org/wiki/Українська_Центральна_Рада,
на мою думку, набула ознак парламенту.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Вся справа в тому, що після того, як більшовики прийшли до влади (по факту здійснивши контрреволюційне збройне її захоплення) та перемогли у війні, вони доклали титанічних зусиль, аби виставити Центральну Раду, Директорію та усі уряди УНР збіговиськом шовіністів. «Директорія українська – контрреволюційна буржуазно-націоналістична центральна владна установа на Україні, створена лідерами буржуазно-націоналістичної партії» — стверджувала Велика Радянська енциклопедія. Ще й зараз цієї точки зору дотримуються не тільки російські історики й публіцисти, але, як ми бачимо, й чимало наших громадян. Проте, твердження ВРЕ – зухвала брехня від першого до останнього слова. Насправді, найбільшою трагедією Перших визвольних змагань для України було те, що провідниками українського національного відродження стали ледь не найближчі ідейні соратники більшовиків. А саме соціалісти В. Винниченко, С. Петлюра, М. Грушевський, М. Порш та ін. У ті часи соціалісти, як правильно відмітив Неуважний, ні про яку незалежність не мислили. Протягом весни-осені 1917 р. Центральна Рада палець о палець не вдарила, аби підготувати ґрунт для створення державних інституцій для майбутньої незалежної держави. У нас досі називають буржуазними націоналістами Михайла Грушевського та Володимира Винниченка – ідейних прихильників соціалістичного інтернаціоналу, які доклали найбільших зусиль аби розсварити українську владу з українською ж буржуазією та зруйнувати українську армію зсередини. Не дивно, що обоє вони зрештою опинилися у Радянському союзі, при чому Винниченко – у травні 1920 р., коли українські вояки ще лили кров, відбиваючи скажені більшовицькі атаки.
Тож читаючи Винниченка, а саме: «…Не они нас выбирали, а мы им навязали себя», особисто у мене виникає риторичне запитання: якого ж ви дідька нам нав’язалися?
Ставити ж в один ряд сподвижника Махна – Щуся, та полковника Легіону УСС Вільгельма Габсбурга (Вишиваного), взагалі, вважаю некоректним. Це лише говорить, що окрім їх імен Ви про них нічого не знаєте.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

«Ставити ж в один ряд сподвижника Махна – Щуся, та полковника Легіону УСС Вільгельма Габсбурга (Вишиваного), взагалі, вважаю некоректним. Це лише говорить, що окрім їх імен Ви про них нічого не знаєте.» — повірте, знаю, і знаю не менше Вашого, як мінімум. Цих беззаперечно рівновіддалених персонажів я привів, як приклад, якщо Ви не зрозуміли. Приклад того, що до влади «лізли» абсолютно протилежні персонажі, і маргінали, і родичі монархів, і «иже с ними», що тільки підтверджує мою тезу про -» …были в своем большинстве обыкновенными проходимцами и «халявщиками», которые на «революционных волнах» хотели высоко взлететь, награбить и «жить красиво»».

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

В цілому з Вами погоджуюся , Докторе.Весною- осінню 1917 року ЦР проводила аж занадто» соглашательську » політику по відношенню до Тимчасового Уряду, який не мав реальної влади не то що в країні, а навіть в самому Петрограді. Реальний історичний шанс оголосити в той період незалежність України був втрачений. Всі оті академіки , професора , вчителі та літератори від ЦР займалися лише пустопорожньою балаканиною , ведучі нескінчені диспути про свободу та демократію і вчасно не зрозуміли , що в Тимчасового Уряду немає достатніх військових сил , щоб повернути Україну в лоно Росії. Армія була паралізована солдатськими комітетами та більшовицькими агітаторами, а її більш — менш боєздатні частини стримували австро — німецький фронт. Хоча , якби замість В.Віниченка на чолі Генерального Секретаріату стояли більш вольові та прагматичні фігури , типу Євгена Коновальця, Симона Петлюри чи Андрія Мельника , все могло б повернутись інакше.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Набігли боти- бандерголи В’ятрович з Лемберга до міста Київа, дай пишуть тут із чернеток про УНР и революцію, а самі нічого не розуміють про ті часи, та других дурять. Геть до схрону, бо скоро пани вернуться до Лемберга, а «bydlo» разбіглось. Розповіді про революції на Ваших спинах размалюють, щоб місце своє знали….
В Україні не доХктора, а ЛІКАРІ, москальске кодло.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

І буде видатному історику всіх часів і народів В;ятровичу те , що пани зробили Тухачевському під Варшавою в 1920 році. Немає на нього пана Юзефа. А Ви жорстокі, панянка Ліза!

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Король Василь Вишиваний — цікава фігура вже тим, що вивчив українську мову і проходив військовий вишкіл разом з січовими стрільцями. І думаю був би не гірший король-німець серед тих, які були в історії. Зокрема не гірший від німецьких Романових в Росії.
А ви п.Liza очевидно дока в революціях 1917-1918 рр.: так просвтіть нас «сірих» та «зомбованих»… Учасники тих подій не в усьому розбиралися, а Ви — і подавно.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

» Хоча , якби замість В.Віниченка на чолі Генерального Секретаріату стояли більш вольові та прагматичні фігури , типу Євгена Коновальця, Симона Петлюри чи Андрія Мельника , все могло б повернутись інакше. »

Я б додав до цих прізвищ ще М. Міхновського. А ще, останнім часом, я все більше розчаровуюсь діяльністю С. Петлюри. Не знаю, можливо, я ще мало з ним знайомий…

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Quorthon, я погоджуюся, що в ті часи (як і, в принципі, завжди) були такі, що «лізли» до влади щоб «на «революционных волнах» высоко взлететь, награбить и «жить красиво»». Особливо це стосується більшовиків і «иже с ними». Та були й такі, що дійсно боролися за створення власної держави, тож мести всіх під одну мітлу, гадаю, не варто.
Також я, все одно, не погоджуюсь що наведені Вами приклади підпадають під Вашу тезу «…были в своем большинстве обыкновенными проходимцами и «халявщиками»…». Ну ще, якоюсь мірою, можна сюди Щюся «приплести», а Габсбурга? Йому чого по життю не вистачало?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Liza, якщо відкинути Ваші емоції, Вам є що сказати по суті?
І я, щось, не зрозумів — я бот В’ятровича чи «москальске кодло» ?
Та, якщо, Ви називаєте наше місто Львів «Лембергом», то тут ще виникає питання — хто, чиє «кодло» (???).

А слово «доктор», таки, в нашій мові є, принаймні, як науковий ступінь. Це не говорячи про те, що в нащій (іванівській) розмовній мові ми, по відношенню до лікарів, застосовуємо слова «доктор», «врач/рвач» ( це вже, як кому до вподоби).
І, взагалі, «Доктор Шпак» це персонаж російськомовного фільму.
І чому це я тут виправдовуюся?…

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Доктор! Самі відповіли на своє запитання. Пані Ліза правильно порахувала, що це занадто непатріотично брати псевдо з російськомовного фільму, можна ж було знайти персонажа з Кіностудії ім. О. Довженка, от вона і зарахувала Вас по цій причині до святого лику москалів. А назвалися б Бульбою , Гонтою із Залізняком , чи на крайній випадок Щорсом і нічого б Вам не було. А от якщо місто Лева називають Лембергом , то там явно вирисовується навіть не польське , а скоріш тевтонське кодло….раніше величали «Орденом «. Особисто я ВАші виправдовування приймаю.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Жаль, Доктор ! Єврей Шварцбад помішав Вашому особистому знайомству з Сімоном Васильовичем.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Особисто я не вважаю, що вибір псевдоніму чи мова спілкування якось впливають на «рівень патріотичності». Можна й у вишиванці чекачи на прихід «своїх» з сусідньої країни.

А, от, про знайомство з Петлюрою від душі посміявся, дякую за гарний настрій))

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

С этими диспутами совсем забыл, что хотел дать ссылку для любителей истории зависающих в Facebook )))

https://ru.tsn.ua/blogi/themes/politics/mahno-petlyura-i-cari-ukrainskaya-revolyuciya-v-vide-lenty-facebook-842347.html

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Ви когось чекаєте із «своїх » із Молдови ? Чи із сусідньої Польщі, де як і 500 років тому на польських панів батрачить 1 млн. українців. Нічого ж не змінилося! І от нащо було Хмельницькому робити ту Визвольну війну?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

У клубі сімейного дозвілля зараз наявна книжка В*ятровича «Неісторичні миті», художні нариси з історичними персонажами. Мистецька цінність сумнівна, але для популяризації історії річ корисна. Особливо приємно, що серед топових фігур в історії згадано й Хвильового.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

А Неуважный Иван Иванович так и не научился ставить апостроф,хотя и сменил IP.Но стиль написания остался прежний со знанием истории и сарказмом.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
ьььььььььььь
 

апостроф…это да, но его стилю можно позавидовать , его коменты интересно и поучительно читать.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

«Ви когось чекаєте із «своїх » … ? »

Я нікого не чекаю, а «свої» це ті, кого Ви, попри їх військову агресію, не вважаєте ворогами.

А взагалі-то,Неуважний, Ви торкнулися складної та актуальної теми, а саме: трудової міграції. Так, на сьогодні, за самими песимістичними даними, нараховується близько 7 млн (!) українських заробітчан. Порахувати точно взагалі неможливо, так як 60% цих людей працюють нелегально. Дехто вважає, що в цьому є певний позитив адже, останнього часу, стабільність нашої економіки багато в чому залежала від валютних вливань заробітчан – вони забезпечують до 20% нашого бюджету. Сумнівна «перемога», як на мене. Це лише говорить про хворобливий стан економіки і тільки.
Зараз переважає потік міграції саме до Польщі. Так, Польща за 2016 рік видала 1,3 млн.(!) запрошень (а через легальні компанії працевлаштувалися лише 9,5 тис., тут % нелегалів ще більший). Люди виїжджають за кордон у пошуках кращої оплати своєї праці, і це цілком зрозуміло – якщо у власній країні не створено умов для нормального життя, то громадяни голосують ногами. І цей потік буде тільки зростати – люди будуть виїжджати. Чи можливо щось зробити в даній ситуації?
Якщо подивитись на приклад тієї ж таки Польщі, то побачимо, що цей процес невідворотній та закономірний. Поляки самі стикнулися з цією проблемою: тільки після вступу в ЄС за 2004 – 2006 роки з Польщі емігрувало більше 2 млн. громадян (переважно до Британії та Німеччини). І зараз цей потік еміграції не припиняється. І це відбувається в країні, яка успішно провела реформи, покращила рівень життя власних громадян, країні з постійно зростаючим рівнем економічного розвитку, країні без такого розгулу корупції як у нас, без, врешті-решт, війни та окупації власних територій. Люди все одно їдуть і далі – ті, хто виїхав раніше, тепер забирають сім’ї. І, щоб там не робили польські урядовці, задля повернення власних громадян, повертаються одиниці. Тож Польща зараз стикнулася ще й з проблемою нестачі робочої сили. І цю проблему вони вирішують за рахунок українців, так само як поляки вирішували проблеми Старої Європи. Це нормальна ситуація для країн, що розвиваються. Через це пройшли греки, іспанці, італійці, країни Балканського п-ва.
Нам уже зараз треба ставити питання про повернення власних мігрантів, аналізувати досвід поляків, виявляти їхні помилки та розробляти власну стратегію. Це все потрібно робити, але, як було показано вище, ситуація мало залежатиме від нас і люди, все одно, будуть виїжджати до інших країн. І, гадаю, ніякого Апокаліпсису у зв’язку з цим не буде. Всі не уїдуть, а частина обов’язково повернеться ( по деяким опитуванням, попри моє негативне відношення до всіляких опитувань, бажають залишитися за кордоном близько 15% заробітчан). Тут питання в іншому: а де нам самим брати робочу силу, з проблемою нестачі якої ми, так чи інакше, стикнемось? Сусіди у нас, особливо на сході, якось, не дуже… Азія? …не знаю, але думати над цим питанням потрібно уже ̶в̶ч̶о̶р̶а̶ сьогодні…

А, стосовно Хмельницького, то це Ви даремно.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

В мене вже язик відпадає пояснювати, що в мене інше ім;я. Сплутали мене з якимось Іваном Івановичем, я навіть не знаю ,хто то такий. Повірте , «раздвоением личности » я не хворію. А от щодо ворогів, то Ви мене Доктор здивували. Ви ж не заглядали мені в душу, щоб побачити , кого я вважаю ворогом, а кого ні ? Я вже говорив, що по своєму світогляду я слов;янофіл — пацифіст. Та й на нинішній міжнародній політичній шахівниці немає такого стійкого поняття , як друг чи ворог. Тут завжди керуються принципом великого Уінстона Черчілля — » В политике нет постоянных друзей и постоянных врагов, есть только постоянные интересы «.Від ненависті до любові в міжнародних відносинах не те що крок, а навіть пів-кроку. Я за те , щоб слов;янські держави жили в мирі і злагоді, щоб інші країни , особливо та , над посольством якої в Києві майорить зірково — полосатий прапор, переслідуючі свої глобально — стратегічні цілі, не використовувала мою країну як таран проти іншої слов;янської держави. Вірю в те, що в кінці — кінців вони зрозуміють , що їх банально використовують і восторжествує заклик нашого великого Кобзаря — «Обніміться , брати мої !» Міжусобні чвари між слов;янами ми вже проходили в 12- 13 століттях. До речі , при активній участі «варягів «, яких і зараз вашінгтонський обком направляє в Україну, щоб вони контролювали діяльність української влади. Гадаю , Вам не треба пояснювати , чим закінчилися тоді ті міжусобні війни.Прийшов на Русь онук Чінгісхана Бату-хан, вогнем і мечем пройшовся по нашій землі, ПОЛОВИНА НАСЕЛЕННЯ РУСІ БУЛА ВИРІЗАНА, інші змушені були 240 років платити монголам ясак. Якщо Ви скажете, що зараз тюрксько — ісламської загрози вже не існує, то мабуть будете неправі. Не буду Вам розповідати за ІДІЛ , «Братів — мусульман «та інші радикальні організації, які всерйоз закликають до створення Всесвітнього ісламського халіфату. Ось де основна загроза для нас. «А стосовно Хмельницького ?Ну не зовсім даремно. Справа в тому, що Визвольна війна під його проводом була замішана на коханні та зраді. Якби шляхтич Чаплінський не загарбав родовий хутір Хмельницького Суботів і не забрав у нього його кохану жінку Гелену і якби польський король Владислав, на прийомі у якого був Хмельницький , належним чином покарав Чаплінського і повернув Богдану його маєток, то і ніякої б війни не було і Річ Посполита чудово почувала б себе на теренах України. Та якби ще Хмельницький і знав , що Гелена його знову зрадить і його син Тиміш за цю зраду повісить її як останню повію на воротях, то Богдан ще б раз подумав, починати війну з поляками чи ні. За це його , і за союз з Москвою , різко критикував навіть великий Тарас.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

«Многа букаф», а смысла ноль — характеристика Вашего спича.

«Ви ж не заглядали мені в душу, щоб побачити , кого я вважаю ворогом, а кого ні ?»

Ну как же, я же задал Вам прямой вопрос здесь http://stepnews.ks.ua/8864#comments
Процитирую: «…а Россия – враг. А для Вас? Можно просто: «да/нет», без излишней аргументации и словоблудия.»
Так, как Вы ничего конкретно не ответили, то я оставляю за собой право думать, что Вы Россию врагом не считаете.
Да, я задавал этот вопрос пользователю Попурий. И., а сегодня Вы «Неуважний». Это вообще детский сад — завтра Вы станете «Непоследовательным», а потом еще каким-то «Нелогичным» и будете отрицать свои предыдущие высказывания, о чем тогда вообще можно с Вами говорить?

«…не використовувала мою країну як таран проти іншої слов;янської держави.»

Этот трэш даже комментировать нет смысла. Другая славянская держава, значит, на нас напала, оттяпала кусок территории, а виновата видите-ли Америка?! Вы можете цитировать Черчилля и «включать» пацифиста сколько угодно, но, согласитесь, что мы жили в «в мирі і злагоді» ровно до того момента, как враг пришел на наши земли.
ИГИЛ, конечно, «загроза», но по моей земле почему-то ездят танки с триколором. И прилетало нам в 2014 аккурат из территории «братьев» славян. А обниматься с ними или нет мы будем решать только тогда, когда они уберутся с нашей земли, попросят прощения и выплатят надлежащую компенсацию за все то, что натворили. И не факт, что нынешнее поколение украинцев их простит.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Доктор! Внимательно читайте то , о чем я пишу. Особенно первые строки. У меня создается впечатление, что «Неуважный «- это не я , а Вы.Я же просил ни с кем меня не путать., а Вы с твердолобым упорством , достойным лучшего применения, пытаетесь прилепить мне какие — то фамилии. Если Вам нравится заниматься поиском врагов, то флаг Вам в руки, хоть триколор , или желто — блакытный, ищите себе на здоровье. Здесь я Вам не попутчик, ибо всегда считал,что если враг на нас напал, то с ним надо разорвать дипломатические отношения и в свою очередь обьявить ему войну, а не держать на его территории кондитерские фабрики и платить налоги в бюджет врага, укрепляя тем самым его Вооруженные Силы. Не кажется ли Вам это странным и нелогичным ? Если это так , то это не война , а банальный экономический взаимовыгодный гешефт, на котором зарабатывают миллиарды долларов. Одно обидно и преступно, что ценой уже 10 тысяч жизней украинцев. А детский сад то , что Вы как — то путаете понятия «руководство страны » и «народ » , да еще и пытаетесь выступать от имени всего украинского народа.Не помню , чтоб я Вас на это уполномачивал.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

«Если Вам нравится заниматься поиском врагов…»

Я врагов не ищу – они сами пришли в мой дом. Повторюсь, для меня, простого украинца, для того, чтобы назвать войну войной, достаточно самого факта агрессии соседнего государства. И мне до лампочки как оно там называется: АТО, конфликт на Донбассе или Звездные Войны. От этого не изменится сама суть – мы воюем с РФ. Точка! И сменив лишь название, мы никак не решим эту проблему. И тот, кто это отрицает, тот нагло и цинично лжет! А Вы лжете в двойне, так как сами себя загнали в капкан. Получается, или тогда врал «Неуважний», представляясь «Попурием», или сейчас, отрицая его с ним (Попурием) тождественность. Вы тут всех за дураков держите?
У Вас , все та же пластинка: «почемуатоаневойна», «миллиардынакрови», ну и «липецкаяфабрика», куда же без неё то. Забыли еще: «гражданскийконфликт» и «военныеубиваютмирноенаселение», или эти тезисы уже не в тренде? Только вот, риторика Ваша, уж больно смахивает на риторику врага. А за Вашими методичками, торчат уши кремлёвских пропагандистов. Партийный хлебушек отрабатываете? Тогда понятно. Помню, как Ваш партийный босс Бойко вопил, что введение миротворцев противоречит Минску. Но стоило кремлевскому карлику одобрить миротворческую миссию (которую Украина пыталась продвигать еще с 2015 года), как пан Бойко, тут же, и сам сменил партитуру. Так противоречит или нет? Могу ответить за Вас: если для охраны миссии ОБСЕ и по линии соприкосновения то не противоречит, а если на границе с РФ, то противоречит. Так? И Вы уж, определитесь: нас Америка лбами сталкивает или мы сами инспирировали «банальный экономический взаимовыгодный гешефт» ??? Может, во власти у нас и барыги, но не они начали войну. Вернее войну начали барыги, но не наши, а кремлевские.
С Вас постепенно начинает сползать маска патриота, еще немного и она совсем «згине, як роса на сонці» ))) Прошу Вас, дать ответ, всего на два вопроса, только, пожалуйста, без, свойственного Вам, словоблудия и отсылания к Черчиллю, Талейрану и прочим Вашим кумирам:
1. Считаете ли Вы Крым оккупированной территорией?
2. Кто сбил малайзийский Боинг?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Вы Доктор или следователь , а я у Вас на допросе? И почему это я обязан отвечать на Ваши дурацкие вопросы? Кто сбил «Боинг » не знают даже голландские следователи. Если Вы такой великий патриот Украины , то быстренько взяли автомат в руки и добровольцем на Донбасс, а не заниматься здесь нравоучениями и учить патриотизму других.Напялил на себя маску патриота и устраиваешь митинговую демагогию.Вот так у нас всегда- каждый мнит себя стратегом , видя бой со стороны. Поражает Ваш цинизм и простота мышления. Создается впечатления , что за всеми событиями Вы наблюдаете из — под стола.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Даже сомнений не возникало, что мы увидим подобный ответ. Только я не ожидал от Вас такого хамства — крепко зацепило видать.

«Кто сбил «Боинг » не знают даже голландские следователи.»

Ну как же, » Международная группа следователей пришла к выводу, что малазийский Boeing 777 был сбит ракетой, выпущенной из зенитно-ракетного комплекса «Бук».
Также следователи доказали, что Бук был доставлен из России.
В международную группу расследования, входят эксперты из Австралии, Бельгии, Малайзии и Украины. Руководит группой представитель Нидерландов.»
https://24tv.ua/ru/ukraina_tag1119?utm_source=seocopy
Этой новости уже больше года!

«… за всеми событиями Вы наблюдаете из — под стола.»

Хорошо, что не через оптический прицел)))

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Боинг сбила Рассея, жаль что некоторые умы не замечают сколько было сбитых украинских самолетов до боинга, все только о нем говорят. Вы не задумывались почему после сбитых самолетов перестали использовать авиа-поддержку, да потому-что у ЛДНР появились средства ПВО, Рашка подарок сделала и они начали запускать ракеты по любому поводу! Вот боинг и попал под раздачу, ошибка Украины только в том, что не закрыла воздушное пространство, зная что там присутствуют «Буки». Хотя именно эти невинные жертвы привлекли внимание мировой общественности, дали понять что угроза не так далеко от Европы. Ватники ходят с плакатами «Руки прочь от Каталонии», такой бред только в России возможен…

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Вот хорошая статья о потерях нашей авиации.
https://petrimazepa.com/lessonlearn.html

Кстати, есть версия, что РФ изначально планировала сбить свой(!) самолет «Аэрофлота», со своими(!) гражданами на борту, обломки которого должны были упасть на территорию подконтрольную ВСУ. Но, что-то пошло не так…перепутали населенные пункты с одинаковым названием Первомайск, из которого производили удар по воздушной цели.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Доктор ! Версии и есть версии, и только недалекие люди воспринимают их всерьез как аксиому. Не скрою , я был бы несказанно рад за Вас, если бы Вы проявляли свой диванный патриотизм где — то в окопе под Авдеевкой , глядя на ворогив Украины через оптический прицел снайперской винтовки.Философствовать в тылу будет кому и без Вас. Надеюсь , Вы заметили разницу между нами. Вам нужна война, ее продолжение, гибель простых украинцев, слезы их матерей и все ради того, чтобы продемонстрировать свой показной лжепатриотизм. Ведь это сейчас так модно! Мне же нужны не великие потрясения в моей стране, а великая Украина в братской семье равноправных славянских народов. Крым и Донбасс мы вряд ли вернем прямым военным путем, только положим тысячи наших солдат и обескровим страну.Вернуть можно только дипломатическим путем, через переговоры и поддержку международного сообщества.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

А хамство Доктор , это когда Вы со своим никому не нужным мнением лезете в чужую душу и навешиваете ярлыки. Сам бы подумал — ну нафига мне надо Ваше мнение, если у меня есть свое?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

« Версии и есть версии…»
Согласен, версия – возможный вариант развития событий, никто и не настаивал, что это истина в последней инстанции.

«…лезете в чужую душу и навешиваете ярлыки…»
Что значит «лезете в душу» ?! Я что, домой к вам пришел? Мы вели дискуссию на сайте, в равных условиях, каждый высказывал и отстаивал свое мнение. Считаю это нормальным. Я свое мнение никому не навязываю. Если Вы считаете, подобные разговоры нарушением целостности и гармонии Вашей души, зачем вообще в них вступать?
А по навешиванию ярлыков, так мне еще до Вас, ой как, далеко. Ведь для Вас я: страдающий манией величия лжепатриот, с однобоким, субъективным взглядом на историю, лезущий в душу с дурацкими вопросами, да еще и жаждущий крови простых украинцев и слез их матерей. Могу продолжить…
И с чего Вы, вдруг, взяли, что мне нужна война ??? Где я подобное писал или к этому призывал? Я тоже считаю, что на данный момент нет военного решения конфликта. «Вернуть можно только дипломатическим путем, через переговоры и поддержку международного сообщества.» — добавить нечего.

«…великая Украина в братской семье равноправных славянских народов…» — Балто-Черноморский союз, но только после вступления в НАТО. Возможно в него войдет когда-то и Россия, ну или «славянский кусок» того, что от неё останется))

«Не скрою , я был бы несказанно рад за Вас…»
Спасибо за пожелания, но эту фразу: «Ты почему не на фронте воин диванный?» слышу каждый раз, когда у оппонентов больше нет других аргументов. Посчитает Родина, что я нужнее ТАМ, чем в тылу – возьму в руки автомат – от мобилизации не увиливал и увиливать не собираюсь. Свое профессией, надеюсь, приношу стране и обществу больше пользы, чем смотрел бы сейчас в оптический прицел. А Родину защищать можно и на диване, выводя на чистую воду перекрашенных любителей руССкого мира и полезных идиотов врага, а также знакомя людей с правдивой историей своей страны и войной с РФ.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

А что , лезть в душу можно только дома , сидя за столом друг против друга. ? Да, действительно наши дискуссии по современной ситуации в Украине приведут нас только к усилению взаимной конфронтации. Слишком разные у нас взгляды на эти процессы. Я бы даже сказал диаметрально — противоположные. Учитывая все это будет лучше , если мы их прекратим.Все равно друг другу мы ничего не докажем. Честь имею!

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Принимаю и уважаю Ваше, безусловно, мудрое решение.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

«…На более подходящем разделе можно пообщатся по теме…»

икс, я понял о чем Вы говорите, но для этого и существует своя терминология: сепаратизм от латинского слова separatus — отдельный, отделение внутри государства.
А для захвата чужих территорий есть свой термин — оккупация от латинского occupatio, что, собственно и означает захват, занятие.
И то, что мы называем наших врагов на Донбассе сепаратистами, в корне неправильно. Ведь возникновение и существование тех «республик» было бы невозможным без поддержки соседнего государства. Там произошла оккупация — захват иностранными войсками наших территорий. А для местных их пособников существует другой термин — коллаборационизм, что в переводе с французского означает сотрудничество.
По пути, разберемся сразу и с аннексией — это присоединение государством чужих территорий без согласия на то государства, которому эти территории ранее принадлежали. То, что и случилось с Крымом в 2014 году. И то, что сделали с Чехословакией в 1938 г. Германия, Польша и Венгрия.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважный
 

Доктор! И по пути обьясните народу , что такое «аншлюс «, потому что в случае с Чехословакией , а особенно с Австрией ,часто употребляют именно этот термин.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Сейчас, чтобы разобраться в непонятной терминологии, по моему, существует миллион возможностей — поисковиков пруд пруди.
Просто, господин икс слегка запутался в значениях слов и я попытался ему это объяснить.
Аншлюс же немецкое слово, синоним аннексии и используется только (по крайней мере, в истории) при описании попыток создания немцами Австро-Германского союза, который и случился в 1938 году, когда Австрия в ультимативном порядке была включена в состав Германии.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com