ПРОДАМ Добротний жиловий будинок в смт Іванівка по вулиці Горького, та а/м "FORD" Т-макс 2007 р.в. у доброму стані.

097-556-54-37

ОЧИСТКА зернових та технічних культур(соняшник, гірчиця и т.д.) на петкусі. Підготовка насіневого матеріалу. Звертатися за телефоном –

067-159-49-26

ПРОДАМ моторолер "Муравей" у доброму стані

097-305-55-46

Продам 2-к Квартиру в центрі смт Іванівка

067-989-51-15 ; 067-637-03-23

ПРОДАМ Будинок у смт Іванівка по вулиці Таврійській, 92

097-461-77-82

ПРОДАМ Торгівельні приміщення у центрі смт Іванівка. Приміщення на першому та другому поверхах

097-745-76-46 (вайбер),097-137-44-46 (вайбер)

ПРОДАМ житловий будинок в смт Іванівка по вулиці Франка, 2

096-431-47-37

ПРОДАМ будинок із госп будівлями. смт Іванівка, вулиця Українська,9

095-674-64-89

097-147-61-74

"ПРОДАМ":просяну солому у тюках. 30 грн/тюк

098-538-10-64

Продам дом по адресу пгт Ивановка, ул. Пушкина 22. Подробности по телефонам:

+38-068-660-67-09 и +38-096-572-73-44

ПРОДАМ 3-х кімнатну квартиру в смт Іванівка по вулиці Українській,18. Квартира у доброму стані. Зовнішні стіни утеплено. Є гараж

098-115-86-99

ПРОДАМ металическую бочку под ГСМ, 10 куб. Состояние отличное. цена 12 тис грн

067-292-86-04

Закупаем зерновые по высоким ценам по Ивановскому району. Предоставляем услуги по перевозке зерновых с поля машинами ЗИЛ-130 (120 грн/т)

тел: 097-939-97-62,050-515-27-87

ПРОДАМ пианино в отичном состоянии

(098) 115-86-99,

ПРОДАМ Суперфосфат виробництва Польщі. Фосфор 37, Кальцій 8, сірка 26. 9900 грн/т

067-601-04-94

Риба в Каховському магістральному каналі — міф чи реальність?

Іванівський район до краю степовий. Тут практично немає водойм, де люди можуть відвести душу та «посмикати» на вудочку карасика. Чи не єдине виключення в цьому плані складає русло Каховського магістрального каналу, де до недавнього часу можна було порибалити.

Інколи, сидячі на березі каналу і дивлячись на поплавок, який навіть не смикається, помимо волі задумуєшся над питанням — а чиє тут риба взагалі?

В той час коли кльову  немає і зайнятися практично нічим,  старші за віком рибалки затягують затерту «платівку» про те, як раніше тут клювало, які  ловилися коропи та судаки, а вудкою, взагалі, можна було ловити бичка на голий гачок.

Власне, цим історіям можна вірити, адже автор і сам має спогади з дитинства, коли на каналі можна було цікаво порибалити. Як то мовиться, є з чим порівняти.

Казати, що зараз на каналі взагалі ніщо не ловиться — не можна. На гачок чепляються:  червонопірка, так званий китайський окунь, і інша, так би мовити,  некондиційна риба. Та і її іншим разом важко спіймати. Зовсям не те, що раніше.

Одним словом, нам стало цікаво,  чи контролюється на Каховському магістральному каналі рибальське питання? Чи проводиться боротьба з браконьєрами всіх мастей, власне,  які і є причиною спустіння каналу?

СН направив запит на Держрибагенство України про надання інформації стосовно боротьби з таким негативним явищем, як браконьєрство на території Каховського магістрального каналу.

Відповідь державного органу просто приголомшила.  Виявляється, відповідно до рішення Херсонського окружного адміністративного суду — уповноваженим державним органам заборонено здійснювати охорону живих біоресурсів (в.т.ч риби), на території магістрального каналу.

Одним словом роби — що хочеш і ніхто нічого тобі не скаже.

Ознайомитись із цим «епохальним» рішенням можна тут.

Зважаючи на те, що риби в каналі таки немає, то, напевно, переважна більшість нечесних на руку рибалок так і чинять.

Не можна оминути увагою вищевказане рішення суду, яке по своїй суті повністю йде в розріз з вимогами законодавства країни, в тому числі,  Закону України «Про тваринний світ«, де чітко вказано, що тварини (включно з рибою та іншою іхтіо-фауною) є  власністю народу України:

Стаття 5
Об'єкти тваринного світу, які перебувають у стані природної волі і знаходяться в межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, є об'єктами права власності Українського народу.

Відповідним чином такий тваринний світ потребує захисту, інакше всюди трапиться так само,  як воно трапилося на Каховському магістральному каналі, тобто — риба зникла.

Але в своїх пошуках полишити іхтіологію на милість браконьєрів у окремо взятому каналі, суд «явив» усі чудеса юрисприденції.

Певна фірма «Гемма, ЛТД», яка відповідно до реєстрів займається промисловим рибництвом, уклала договір з управлінням Каховського магістрального каналу. Відповідно до вказаного договору, фірма зарибляє русло каналу видами риб, які шляхом поїдання рослинності його чистять.

Для моніторингу ситуації із концентрацією зариблення в договорі передбачені такі собі «контрольні лови», метою яких є з’ясування концентрації риби в каналі. В якому об’ємі ці «контрольні лови» проводитимуться в договорі не зазначається. Цілком можливо, що по своїм масштабам вони нічим не поступаються звичайному промисловому лову.

Під час одного із таких «наукових ловів» інспектори рибінспекції ловлять на гарячому працівника «Гемма, ЛТД». Скільки риби в нього вилучено та кілометрів сітей —  історія умовчує, але факт мав місце.

Недовго думаючи, фірма «Гемма, ЛТД» подає до суду позов на рибінспекцію, де просить суд визнати рибінспекцію такою, яка не має в компетенції контролю охорони живих водних ресурсів на території Каховського магістрального каналу.

Херсонський окружний адміністративний суд дослідив матеріали справи, а також законодавство країни і дійшов висновку, що Каховський магістральний є технологічною спорудою і розведення в ньому риби, а також її промисловий лов є забороненими.

Цікаве інше, що відповідно до компетенції рибінспекції, на думку суду, вона не має права на охорону живих біоресурсів в цій водоймі.

Аргументи представника рибінспекції стосовно судової практики по притягненню до відповідальності осіб за незаконний лов в руслі каналу та інші законні підстави суд відмовився брати до уваги, мотивуючи  тим, що особи притягнуті раніше до відповідальності не мають стосунку до даної справи.

Таким нехитрим чином держрибінспекція позбулася права захисту живих біоресурсів в руслі Каховського магістрального каналу.

Під час судового процесу управління Каховського магістрального каналу стало на сторону «Гемма, ЛТД». Якщо керівництво КМК не мало з цього якогось персонального матеріального зиску, то така позиція управління каналу здається, як мінімум, незрозумілою, адже до питання очищення каналу від рослинності рибінспекція не має жодної справи, бо ж, навпаки, завдяки їх контролю чисельність риби не зменшилася б від браконьєрського лову, таким чином канал ставав би швидше чистішим?  Але ситуація зовсім інша.

Цікаво, що в цьому випадку скромно промовчала і природоохоронна прокуратура.

Як зазначалося в початку публікації: всі об’єкти тваринного світу в межах України, в природних умовах є у власності народу України. Дане рішення суперечить цій нормі і виникає таке таке враження, що вся риба і інші живі тварини, які із дніпровою водою потрапили в канал… перестали бути у власності народу.

Сказати, що канал став чистіший від діяльності «Гемма, ЛТД» навряд чи можна — водорості буяють по всьому руслу. Риби, той що запускала вказана організація,  теж не видно, власне,  як і рибінспекції, яка б захистила від варварського лову те живе, що потрапляє в канал природнім шляхом із Дніпра.

Одним словом — питань більше ніж відповідей.

Редакція СН продовжує розвивати дану тему. Наразі, ми готуємо письмові запити на Міністерство екології та природних ресурсів та Генеральну прокуратуру України з проханням прокоментувати дане рішення суду та ситуацію, що виникла довкола рибного опустіння Каховського магістрального каналу. Плюс до того —  хочеться все ж таки дізнатися:  якщо не рибспекція, то хто тоді повинен захищати рибу в магістральному каналі від варварських посягань браконьєрів?

Далі буде…

Схожі матеріали

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com