ПРОДАМ Добротний жиловий будинок в смт Іванівка по вулиці Горького, та а/м "FORD" Т-макс 2007 р.в. у доброму стані.

097-556-54-37

ОЧИСТКА зернових та технічних культур(соняшник, гірчиця и т.д.) на петкусі. Підготовка насіневого матеріалу. Звертатися за телефоном –

067-159-49-26

ПРОДАМ моторолер "Муравей" у доброму стані

097-305-55-46

Продам 2-к Квартиру в центрі смт Іванівка

067-989-51-15 ; 067-637-03-23

ПРОДАМ Будинок у смт Іванівка по вулиці Таврійській, 92

097-461-77-82

ПРОДАМ Торгівельні приміщення у центрі смт Іванівка. Приміщення на першому та другому поверхах

097-745-76-46 (вайбер),097-137-44-46 (вайбер)

ПРОДАМ житловий будинок в смт Іванівка по вулиці Франка, 2

096-431-47-37

ПРОДАМ будинок із госп будівлями. смт Іванівка, вулиця Українська,9

095-674-64-89

097-147-61-74

"ПРОДАМ":просяну солому у тюках. 30 грн/тюк

098-538-10-64

Продам дом по адресу пгт Ивановка, ул. Пушкина 22. Подробности по телефонам:

+38-068-660-67-09 и +38-096-572-73-44

ПРОДАМ 3-х кімнатну квартиру в смт Іванівка по вулиці Українській,18. Квартира у доброму стані. Зовнішні стіни утеплено. Є гараж

098-115-86-99

ПРОДАМ металическую бочку под ГСМ, 10 куб. Состояние отличное. цена 12 тис грн

067-292-86-04

Закупаем зерновые по высоким ценам по Ивановскому району. Предоставляем услуги по перевозке зерновых с поля машинами ЗИЛ-130 (120 грн/т)

тел: 097-939-97-62,050-515-27-87

ПРОДАМ пианино в отичном состоянии

(098) 115-86-99,

ПРОДАМ Суперфосфат виробництва Польщі. Фосфор 37, Кальцій 8, сірка 26. 9900 грн/т

067-601-04-94

Сам собі обленерго

Рахунки за електроенергію, відверто кажучи, зовсім не радують пересічного іванівця. А останнє здорожчання кіловату до 1,60 грн, взагалі,  змусило наморщити лоба навіть тих, кому досі рахунки за електроенергію не так боляче били по кишені.

Але, виявляється,  є люди,  які не тільки сплачують за рахунками за спожиті кіловати, а «у відповідь» змушують енергопостачальну компанію платити їм.

Таким підприємливим чоловіком у Іванівці виявився Олександр Данілейко, житель вулиці Горького, що в районному центрі.

Пан Олександр втілив у життя те, що для простого смертного до нещодавно було практично неможливим! Він встановив у себе сонячну мініелектростанцію. І, що ви собі думаєте?  Тепер сам продає державі електроенергію!

Наша редакція не могла обійти стороною такий неординарний проект, тому ми  поспілкувалися з паном Олександром.

Як розповів новоспечений «електрик» —  його завжди цікавили альтернативні джерела енергетики.

Свою першу сонячну електроустановку він придбав ще в 2011 році.

Її потужності вистачало лише для підзарядки стандартного автомобільного акумулятора, а від нього вже використовувався заряд для простих цілей, як то освітлення приміщень, тощо.

З того часу Олександр «захворів» альтернативною енергетикою і виношував плани про встановлення більш серйозного обладнання.

Перечитавши в інтернеті масу інформації, пан Олександр натрапив на постанову Кабінету Міністрів України де держава брала на себе зобов’язання купувати у населення та організацій електроенергію, вироблену альтернативними методами, на лашттунок сонячної, за таким собі «зеленим тарифом». На 2017 рік він складає близько 5 грн/кВт.

Щоб дізнатися більш детально про таку справу пан Олександр звернувся до Іванівського і ЕМ, але там його не зрозуміли і відмахувалися як могли.

Згодом він звернувся до , але відповіді від цієї організації він чекає і по цей день.

На цьому справа в тупик не зайшла. Як виявилося, по сусідству живе хлопець, який навчається в одному із Києвських ВУЗів і як раз  на факультеті відновлюваної енергії.

Молодий чоловік розповів про те, що встановити свою електростанцію цілком реально і в інших регіонах країни це з успіхом працює.

Надихнувшись порадами сусіда, Олександр знайшов в інтернеті декілька фірм, що займаються продажем і монтажем сонячних електропанелей.

Як розповів Олександр, було трошки боязно, адже установка коштує чималих грошей, а різноманітних шахраїв зараз дуже багато.

Наш земляк, поперед за все, уважно вивчив всі документи компанії, після чого зв’язався з одним із їх клієнтів з Кіровоградської області, прискіпливо проконсультувався.

І зважився на перший крок.

Для початку необхідно було запросити фахівця, який обстежив би домоволодіння та розповів про всі тонкощі монтажу конструкції, що і було зроблено.

Після приїзду фахівця було вирішено облаштувати панелі на двох сараях. На одному із сараїв 20 сонячних батарей, на іншому 32.

Було вирішено встановити недорогі китайські панелі кожна потужністю 250 Вт. Загальна потужність всіх панелей склала 16 кВт.

Разом із панелями встановлено інвертор, який перетворює струм з постійного на перемінний — такий же як і в електромережі.

Стосовно монтажу обладнання, то, зі слів Олександра Данілейка,  частково обладнання можна монтувати самотужки, але він цього не став робити, а замовив облаштування «під ключ», що, власне,  фахівці фірми-виконавця і зробили. Разом з тим, на фірмі видали всі необхідні сертифікати та технічну документацію для під’єднання до мережі Херсонобленерго і підтримували консультаціями Олександра весь шлях, аж до кінцевого результату.

І ось, останній прилад це лічильник.

Лічильник не простий. Він рахує електроенергію в дві сторони: рахує те, що заходить в домоволодіння із електромережі, коли панелі не працюють і — коли струм від сонячної електростанції виходить в загальну мережу, коли працюють панелі.

Електроенергія, за виключенням тієї, яку він спожив для побутових потреб, потрапляє в електромережу смт Іванівка і згідно показів лічильника держава платить за неї  Олександру Данілейку по тарифу 5 грн/кВт..

Лічильник обладнаний онлайн системою стеження і в реальному часі передає інформацію, як на пульт Херсонобленерго так і на персональний компьютер пана Олександра.

Що стосується виходу електроенергії, то тут все виглядає досить пристойно.

Самий мінімальний вихід електроенергії був у грудні. Короткі і хмурі дні не сприяють виробленню роботі сонячних батарей на повну потужність. Всього за цей зимовий місяць було згенеровано 500 кВт.

Для порівняння, в літні місяці генерація становить більше 2000 кВт за місяць.

Загальна потужність станції 18000 кВт на рік (якщо в ідеальних умовах).

Окупність вартості електростанції виходить за 7 років.

Варто зауважити, що відповідно до постанови КМУ держава виплачує за таку «зелену» електроенергію лише тоді, коли потужність установки не перевищує 30 кВт.

Щоб розуміти скільки це електроенергії, то в середньому одне домогосподарство із звичайними побутовими приладами, такими  як бойлер, холодильник та інше, на сім’ю із 3-4 чоловік в місяць витрачає близько 250 кВт. Тобто якщо взяти самий неефективний місяць (як писалося вище) — грудень, то при генерації в 500 кВт і власному споживанні 250 кВт, виходить, що держава купує у пана Олександра залишок 250 Квт по ціні 5 грн/кВт, тобто 1250 грн.

Всього, з початку експлуатації (з серпня 2016 року до сьгодняшнього часу) своєю електростанцією в домогосподарстві Олександра згенеровано 8654 кВт електроенергії.

На час візиту кореспондента СН до домоволодіння Олександра- 09.03.2017 приблизно 12.00 год. — електроустановка видавала струм потужністю 12 кВт, чого цілком достатньо, щоб забезпечити три домоволодіння з повним навантаженням  — чайники, бойлери та інші побутові електроприлади.

Що ж до вартості електростанції,  то це було зовсім недешево. Пан Олександр конкретних цифр не приводив, але розповів, що воно того варте.

Ресурс установки складається з таких показників: гарантійний період на панелі — 10 років, на інвертор — 7 років. Але це лише гарантійний період. Як показує практика, подібні електростанції з легкістю працюють по 25 і більше років, без зайвих витрат на обслуговування.

Так іванівець зміг «повернути» електролічильник в зворотню сторону і стати на шлях самозабезпечення електроенергією.

А ще довів, що можна, не дивлячись на несприятливі обставини та бюрократичний спротив місцевих монополістів,  втілити в життя мрію, напевно,  більшості жителів району і замість рахунків за електроенергію —  отримувати гроші за її генерацію.

До речі, зі слів Олександра Данілейка, в Херсонобленерго йому повідомили, що він поки що перший та єдиний користувач «зеленого» тарифу та власник побутової сонячної електростанції в області, що надає залишки своєї електроенергії у загальну електромережу країни.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 4

Додати коментар »

 
 
Михайловна
 

Та больше 20штук у.е. ему это обошлось,а уплатить налог за територию бывшей ПВФ которой он сейчас владеет — так денег неееееееееет,чуть сопли ему утирать не стали на сесии (на видео всё есть,он больше всех ныл что денег нет).

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 0

 
 

Молодец! Жаль дорого установка стоит. Вот бы поставить всем и нагнуть обленерго, ибо зажрались!

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

До комплекту потрІбно додати вІтрогенератор І сонячний водонагрІвач єфект буде краший.А що до спожитоІ єлекттро єнергІІ за мІсяць 250 кв це замало для бойлера телевІзора пральноІ машини холодильника в середньому потрІбно бІльше 600 кв

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

[…] Нагадаємо, один із жителів смт Іванівка встановив у своєму домоволодінні сонячну електростанцію та продає згенеровану електроенергію державі по зеленому тарифу. Більш детально у нашій попередній публікації. […]

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com