ПРОДАМ Добротний жиловий будинок в смт Іванівка по вулиці Горького, та а/м "FORD" Т-макс 2007 р.в. у доброму стані.

097-556-54-37

ОЧИСТКА зернових та технічних культур(соняшник, гірчиця и т.д.) на петкусі. Підготовка насіневого матеріалу. Звертатися за телефоном –

067-159-49-26

ПРОДАМ моторолер "Муравей" у доброму стані

097-305-55-46

Продам 2-к Квартиру в центрі смт Іванівка

067-989-51-15 ; 067-637-03-23

ПРОДАМ Будинок у смт Іванівка по вулиці Таврійській, 92

097-461-77-82

ПРОДАМ Торгівельні приміщення у центрі смт Іванівка. Приміщення на першому та другому поверхах

097-745-76-46 (вайбер),097-137-44-46 (вайбер)

ПРОДАМ житловий будинок в смт Іванівка по вулиці Франка, 2

096-431-47-37

ПРОДАМ будинок із госп будівлями. смт Іванівка, вулиця Українська,9

095-674-64-89

097-147-61-74

"ПРОДАМ":просяну солому у тюках. 30 грн/тюк

098-538-10-64

Продам дом по адресу пгт Ивановка, ул. Пушкина 22. Подробности по телефонам:

+38-068-660-67-09 и +38-096-572-73-44

ПРОДАМ 3-х кімнатну квартиру в смт Іванівка по вулиці Українській,18. Квартира у доброму стані. Зовнішні стіни утеплено. Є гараж

098-115-86-99

ПРОДАМ металическую бочку под ГСМ, 10 куб. Состояние отличное. цена 12 тис грн

067-292-86-04

Закупаем зерновые по высоким ценам по Ивановскому району. Предоставляем услуги по перевозке зерновых с поля машинами ЗИЛ-130 (120 грн/т)

тел: 097-939-97-62,050-515-27-87

ПРОДАМ пианино в отичном состоянии

(098) 115-86-99,

ПРОДАМ Суперфосфат виробництва Польщі. Фосфор 37, Кальцій 8, сірка 26. 9900 грн/т

067-601-04-94

За газ, за воду, за свободу! — Заплатимо за все.

Людина та чиновник одна із небагатьох ланок українського суспільства де довіри не немає нікому.

Переполохані та збіднілі люди вкрай насторожено та негативно відносяться до будь-якої ініціативи із високих кабінетів, особливо коли ця ініціатива направлена на полегшення гаманця пересічного іванівця.

В редакцію СН звернулися жителі Іванівського району — батьки учнів Іванівської гімназії.

Здебільшого, батьки бояться публічно висловлювати свої думки, побоюючись «негативної віддачі» в сторону своїх дітей, тому СН не розкриває імена героїв публікації, а сконцентрується на викладених фактах.

Батьки іванівських гімназистів нарікають, що віднедавна в гімназії, з батьків тих дітей, хто бажає харчуватися в шкільній столовій будуть стягувати плату за комунальні послуги (електроенергія та вода) у розмірі 3 грн на 1 день.

З цією метою батькам пропонують підписати спеціальну заяву-згоду на сплату зазначеного трояка.

Батьки, м’яко кажучи, в шоці від цих інновацій, адже наразі і так харчування однієї дити, не пільгової категорії, обходиться в близько в 300 грн на місяці. Тим, у кого двоє чи троє дітей, відповідна сума подвоюється чи потроюється.

Нарікають батьки і на саму суму в 3 грн. Звідкіль взялася ця цифра і чому така? Як розповідають батьки, якщо в школі харчуються 200 дітей то отримується в день близько 600 грн комунальних.

І тут риторичне питання — скільки потрібно витратити води та електроенергії на приготування їжі, щоб набігла така сума?

Редакція СН звернулася за роз’ясненнями безпосередньо до самої гімназії.

Там питанню не  здивувалися. У керівництві школи повідомили, що чули різні чутки на цю тему і люб’язно погодилися роз’яснити ситуацію.

Як пам’ятають наші постійні читачі, на початку 2016 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєї постанови стосовно порядку надання безоплатного харчування в навчальних закладах України.

Перечитати публікацію можна тут

Відповідно до вказаних змін безоплатним харчуванням в школах забезпечуються виключно діти певних категорій, як то з багатодітних сімей, діти-сироти та інше.

При наявності коштів, місцева влада в праві виділяти гроші з місцевого бюджету на безкоштовне харчування інших категорій учнів.

Усі інші учні харчуються виключно на платній основі, сплачуючи повну вартість придбаних страв.

З цією метою до положень бюджету Іванівського району на 2017 рік, в районі затверджено видатки на харчування однієї дитини, пільгової категорії, в розмірі 9 грн на день.

Як зазначили в гімназії, з такими  змінами у законодавстві, харчування дітей у школі на платній основі є ніщо інше як «надання платної послуги в освітньому закладі«.

Відповідно Порядку надання платних послуг в навчальних закладах, учні що отримують платні послуги повинні відшкодовувати собівартість їх виготовлення. В даному випадку оплату водопостачання, електроенергії, роботи поварів, та іншого.

В Іванівській гімназії мова йде лише про відшкодування електроенергії та водопостачання.

Як зазначили в гімназії, раніше, коли харчування дітей з першого по четвертий клас було безкоштовним, то таке питання навіть не стояло. В ті часи з бюджета справно виділялися кошти на комунальні послуги в повному об’ємі. А от зараз в бюджеті заплановані видатки виключно на приготування їх лише для дітей пільгових категорій.

«А за які кошти готувати учням не пільгових категорій?» — риторично питають в гімназії

Ініціатива із славнозвісним «трояком», йде навіть не від гімназії, а від органів фінансового контролю. В ході перевірок контрольно-ревізійного управління фінансового контролю в інших школах області, по цьому питанню ревізорами даються приписи,  які школи мають виконувати та вводити плату за комунальні послуги.

З позиції КРУ, приготування страв для дітей не пільгових категорій на ресурсах (комунальних послугах) сплачених бюджетними коштами для пільговиків є ніщо інше як нецільове використання бюджетних коштів.

Як зазначили в гімназії, подібні платежі вже давно існують в інших школах Херсонської області. І от настала черга іванівської гімназії.

Не менш цікаве питання і самого «трояка». Чому саме три гривні?

Як зазначили в гімназії, наразі цифра в три гривні орієнтовна.  Ця цифра взята із попередніх розрахунків та досвіду аналогічних шкіл області.

Сама суть заяви батьків про сплату трояка полягає перш за все у визначенні кількості батьків, що згодні на ці умови.

Далі, централізована бухгалтерія по обслуговуванню закладів освіти здійснить точний прорахунок цифри, виходячі із кількості бажаючих харчуватися та об’ємів спожитої електроенергії і води.

Коли будуть здійснені всі розрахунки, які в свою чергу будуть затверджені керівництвом району, тоді така плата буде виставлятися батькам до сплати.

Як наголосили в гімназії, не факт, що це буде саме три гривні. Можливо менше.

В той же час, в гімназії з розумінням ставляться до тривоги батьків, але порадити нічого не можуть. Єдине, що приходить на розум це право батьків відмовлятися від платного харчування своїх дітей в школі. Натомість давати дітям до навчального закладу «тормозок».

 

Від редакції.

От така от недитяча історія із дитячим харчуванням.
Позиція чиновників зрозуміла. Але хто зрозуміє іванівських батьків, яким і так вкрай важко знайти роботу хоч на мінімальну зарплат, а тут іще такий фінансовий тягар? 

Схожі матеріали

 

Коментарі: 12

Додати коментар »

 
 
 

Це стосується не лише гімназії,а й усіх закладів району. В інших школах ще не провели батьківські збори.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

«Як зазначили в гімназії, з такими змінами у законодавстві, харчування дітей у школі на платній основі є ніщо інше як «надання платної послуги в освітньому закладі«.

Відповідно Порядку надання платних послуг в навчальних закладах, учні що отримують платні послуги повинні відшкодовувати собівартість їх виготовлення. В даному випадку оплату водопостачання, електроенергії, роботи поварів, та іншого.»
========================================
Вибачте але в наказі 23.07.2010 N 736/902/758 намає жодного слова про харчування на платній основі.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Друзі у нас на сайті дуже серйозна аварія. Сьогодні сайт буде працювати з перебоями.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Тут приклад правильного користування в роботі наказу N 736/902/758 від 23.07.2010 http://kolegium.rv.ua/aktualne/platni-posluhy/

Адмін,в » Порядку надання платних послуг в навчальних закладах» навіть слів типу «відшкодовувати собівартість» немає.Ви на що опираєтесь в своїй статті?

«Не менш цікаве питання і самого «трояка». Чому саме три гривні?» — в заяві чітко вказано «у розмірі 3 гривні на 1 день».Чомусь я дуже не хочу вірити,що після добровільного підписання даної заяви батьками — хтось їм потом зменшить розмір оплати.Тай досить абсурдно виглядало б наприклад,купівля ковбаси в магазині за 3 гривні з обіцянкою власника про те,що можливо колись Вам повернуть якісь кошти (коли я (тобто власник магазину) захочу сісти та перерахувати вартість ковбаси).Де калькуляція на момент підписання заяви?

«Ініціатива із славнозвісним «трояком», йде навіть не від гімназії, а від органів фінансового контролю» — від кого?

«Коли будуть здійснені всі розрахунки, які в свою чергу будуть затверджені керівництвом району, тоді така плата буде виставлятися батькам до сплати.» — а й дійсно,коли це буде? Як довго батькам по 3 гривні доплачувати?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

У Вас завжди як тема цікава так і аварія.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Я цілком серйозно. З цього приводу навіть довелося вимкнути реєстрацію на сайті. Зараз можна коментувати анонімно як це було раніше.
Сьогодні три рази робив аварійне відновлення сайту. Здається проблема почала вирішуватися. До ранку сайт запрацює в штатному режимі.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Ви користуйтеся сайтом як звично. Єдине що тимчасовно, на пару хвилин сайт може пропадати з інтернету.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

ну й добре,значить будемо так користуватись

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Комунальні послуги шкіл і дитсадків фінансуватимуть місцеві бюджети

Передача на місця повноважень щодо утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 2017 рік стимулюватиме місцеву владу до енергоефективності та заощаджень. У свою чергу уряд підтримає ті громади, що потребуватимуть такої допомоги. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на пленарному засіданні Верховної Ради України.

“З усією відповідальністю як людина, яка знається на місцевому самоврядуванні, і людина, яка має стосунок до створення децентралізації в країні, зокрема фінансової, я заявляю, що жодних втрат, жодних проблем у місцевих бюджетів немає і не буде“, – наголосив Володимир Гройсман, коментуючи передачу на місця в бюджеті на 2017 рік повноважень щодо фінансування на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, загальноосвітніх навчальних закладів, оплату праці обслуговуючого персоналу та інші видатки з утримання цих закладів.

Говорячи про оплату комунальних послуг та енергоносіїв, він зазначив, що усі комунальні заклади та теплокомуенерго, які виставляють рахунки, належать місцевим громадам і місцевим бюджетам.

“Це означає, що вони самі собі нараховують і сплачують [рахунки за комунальні послуги та енергоносії]. У мене питання: де стимул до енергоефективності і заощадження? Немає. Його можливо створити, коли я сам буду сплачувати за послугу і буду реально економити на цій послузі“, – наголосив Володимир Гройсман.

Що стосується освітнього процесу, то держава забезпечить фінансування заробітної плати освітянам, зазначив Голова Уряду.

Загалом у бюджеті на 2017 рік уряд передбачив 14,9 млрд грн дотації обласним та районним бюджетам на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я обсягом “для того, щоб допомогти невеликим районам, невеликим громадам” та “на підтримку слабких, тим, яким буде потрібна ця допомога”, наголосив Прем’єр-міністр.

У бюджеті на 2017 рік передбачена державна підтримка регіонального розвитку у розмірі 9 млрд грн, зокрема ресурси Державного фонду регіонального розвитку, що автоматично розподіляються, та кошти на підтримку територіальних громад, що об’єдналися.

“Коли таке було? Ніколи такого не було. А зараз таке є. Є і буде. Місцеві бюджети будуть впливати на розвиток, зокрема й місцевої економіки“, – зазначив Голова уряду.

Володимир Гройсман зазначив, що є одним з авторів реформи децентралізації влади в Україні, зокрема фінансової децентралізації.

Він наголосив, що реформа децентралізації передбачає передачу не лише фінансів, а й повноважень і відповідальності на місця. “Децентралізація складається з трьох частин: повноваження, фінанси і відповідальність. Якщо ми просто передамо кошти, то їх будуть просто витрачати на власний розсуд. Але коли ми передаємо кошти, фінансові інструменти і визначаємо завдання, тоді ці завдання влада починає виконувати“, – впевнений він.

За останні кілька років у результаті децентралізації місцеві бюджети в Україні щороку зростають на 50% і більше, наголосив Прем’єр-міністр. За 11 місяців 2016 року додаткові надходження до місцевих бюджетів сягнули 44 млрд грн.

Кошти, що надійшли до місцевих бюджетів у результаті децентралізації, мають бути інвестовані в енергоефективність, розвиток місцевої інфраструктури, економіки та підвищення якості життя людей, наголосив Голова уряду.

“Наше завдання, щоби кошти місцевих бюджетів, які сьогодні лежать на депозитах, – а це десятки мільярдів – були інвестовані в енергоефективність, в інфраструктуру, в альтернативні джерела енергії, врешті-решт в умови, в яких перебувають сьогодні діти в школах, садочках і лікарнях“, – заявив Володимир Гройсман.

Інформує Урядовий портал

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Читаючи цю статтю мені нудить думка,хто вище Гройсман чи «органів фінансового контролю»?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

коли з усього району збирали дітей в гімназію навалювали про безмежне фінансування на одного учня. а тепер туди здай сюди здай… це що таке??? виходить що нас ошукали??

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

А действительно, куда же делись те «миллионы» что освободились после закрытия ряда школ?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com