Українська православна церква перебуває на на фінішній прямій до створення автокефалії. Вірянам РПЦ заборонили молитися за Вселенського патріарха Варфоломія

Про це висловилися екзархи Вселенського Патріархату архієпископ Даниїл Памфілійський та єпископ Іларіон Едмонтонський на зустрічі з президентом Петром Порошенком.

«Ми приїхали з незвичайною місією – представляємо особисто Вселенського патріарха Варфоломія й одночасно священний Синод Вселенської патріархії Константинопольської для того, щоб продовжити працювати над уже вирішеним питанням, що початок процесу надання автокефалії українській православній церкві розпочався», — заявив архієпископ Даниїл.

Він наголосив, що УПЦ перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії, однак, за його словами, над цим питанням ще належить попрацювати.

Архієпископ також зазначив, що, усупереч висвітленням деякими ЗМІ, представники приїхали до України не для того, щоб розділити українське православ’я, а навпаки, зробити ще більше кроків, щоб принести єднання для української православної церкви.
«Ми готові для чіткої співпраці з Українською православною церквою Київського патріархату. Звісно, ми готові для діалогу та доброї співпраці з Українською православною церквою в лоні Російської православної церкви, а також і з Українською автокефальною православною церквою. Ми не маємо жодних пересторог для того, щоб зустрічатися з представниками різних релігійних організацій, почути їхню думку та конструктивно з ними співпрацювати і одночасно і з урядовими органами влади», — наголосив він.

Також наприкінці зустрічі єпископ Іларіон Едмонтонський зачитав офіційне звернення Вселенського патріарха Варфоломія, у якому йшлося, що над наданням автокефалії в Константинополі «працюють день і ніч».

«Ми хотіли б поінформувати Вас, що у рамках започаткованого процесу надання довгоочікуваного та глибокого бажання статусу автокефалії христолюбивому українському народу на останньому засіданні Священний Синод прийняв одноголосне рішення призначити архієпископа Даниїла Памфільського зі Сполучених Штатів  та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать у цих країнах українським православним вірянам. Це рішення безумовно сприятиме наданню автокефалії, про яке ми молимось, над яким ми працюємо день і ніч», — написав Варфоломій.

Раніше у РПЦ призначення екзархів назвали «безпрецендентним вторгненням». Там пообіцяли, що «такі дії не можуть залишитися без відповіді».

Як пояснили у Варфоломія, призначення своїх представників в Україні має прокласти шлях до автокефалії української Церкви, а сам патріарх Варфоломій має намір захищати її.

ТСН

Схожі матеріали

 

Коментарі: 3

Додати коментар »

 
 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 18

 
 

Не судите и не судимы будете.

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 7

 
Пересичный
 

Київська Русь — Украйна починає відроджуватись, це перший справжній крок. Досі бути під кимось.
Я теж приєднуюсь до тебе, канцлере.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 10

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com