Про якість питної води в Іванівському районі

На території Іванівського району всі населені пункти забезпечені централізованим водопостачанням. Із них смт Іванівка та села: Українське, Нововасилівка, Щасливе, Новосеменівка отримують питну воду від Іванівського міжрайонного управління водного господарства.

Усі інші сільські ради —  з артезіанських свердловин.
Загальна протяжність водопровідних мереж району становить 394 км.
На території району знаходиться 79 артезіанських свердловин, із них 36 знаходяться в робочому стані та задіяні для централізованого водопостачання, 43 артезіанські свердловини в неробочому стані та потребують тампонажу.
Із метою контролю за якістю і безпечністю питної води, яку вживає населення району, Іванівське районне управлінням Головного управління Держпродспоживслужби постійно направляються листи до голіа  селищної  та сільських рад з вимогами провести контроль за якістю і безпекою питної види. Також зазначалося, що підприємствами, які здійснюють постачання питної води населенню проводиться обов’язковий виробничий лабораторний контроль безпечності та якості питної води від місця водозабору до місця споживання. Цей контроль проводиться віповідно розробленої програми відбору води, що є складовою технічного регламенту з описом технологічного процесу виробництва питної води. Головам селищної та сільських рад рекомендувалося розробити календарні графіки відбору поквартально та помісячно.
Іванівським районним управління щомісячно проводиться збір інформації, щодо виконання вищеперерахованих листів та вимог що в них установлювалися.
Після опрацювання всієї наданої інформації встановлено, що розроблені графіки та робочі програми мають населені пункти що отримують питну воду Іванівського міжрайонного управління водного господарства, а саме: Іванівська селищна рада, Українська, Нововасилівська, с.Щасливе Трохимівської с/р, Новосеменівська та Любимівська, Новодмитрівська, Першотравнева сільські ради. По іншим сільським радам відповідні графіки та робочі не надані.
Результати проведення лабораторних досліджень якості води за перше півріччя надано по Іванівській селищній раді, Благодатненській, Любимівській, Нововасилівській , Новосеменівській, Першотравневій, Трохимівській , Українській та Шотівській сільським радам. По іншим сільським радам результати до управління не надано.
Так з вищевказаних даних видно, що жодною сільською та селищною радою за перше півріччя поточного року не здійсненно достатньо заходів для забезпечення контролю за якістю та безпечністю води питної, яку вживає населення, що створює безпосередню загрозу здоров’ю та життю населення.
По Агайманській та Новомиколаївській сільським радам не надано жодних протоколів дослідження та відсутній контроль за якістю води взагалі. При встановлені причин такої роботи встановлено, що на відповідних територіях сільських рад відсутні працівники в комунальних підприємствах, які повинні виконувати відповідну роботу.
Іванівське районне управління наголошує, що Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» обов’язкові для виконання органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з проектуванням, будівництвом та експлуатацією систем питного водопостачання, виробництвом та обігом питних вод, наглядом і контролем у сфері питного водопостачання населення, та громадянами.
Відповідно Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», Стаття 13 Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення
До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення належать:
затвердження та реалізація місцевих програм у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і місцевих програм;
здійснення контролю за якістю питної води, використанням та охороною джерел і систем питного водопостачання та водовідведення;
забезпечення інформування населення про якість питної води та стан питного водопостачання та водовідведення;
обмеження, тимчасова заборона діяльності підприємств у разі порушення ними вимог законодавства у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення в межах своїх повноважень;
встановлення правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення потреб споживачів у питній воді;
встановлення зон санітарної охорони джерел та об’єктів централізованого питного водопостачання та санітарно-захисних зон об’єктів централізованого водовідведення;
обмеження або заборона використання підприємствами питної води для промислових цілей;
вирішення інших питань у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення відповідно до законів України.
Крім того, відповідні обов’язки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування прописані у Законах України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні».
Проведення сезонних профілактичних дезінфекційних заходів визначено у ст.33 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Схожі матеріали

 

Коментарі: 3

Додати коментар »

 
 
 

Рома, извини за сравнение, но без комментариев твой сайт стал похож на газету «Нове життя».

0

Оцінити коментар Thumb up 34 Палец вниз 5

 
 

Да, согласна, много комментариев нелицеприятных, нецензурных. Это показатель воспитанности человека. Но из твоего сайта мы узнавали, чем живет и дышит район. Если закроешься-будем жить как в потемках

0

Оцінити коментар Thumb up 26 Палец вниз 2

 
 

Нічого страшного. Зараз є фейсбук. Кожен кине по новині в групу і буде навіть краще ніж сн.

0

Оцінити коментар Thumb up 9 Палец вниз 20

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com