ПРОДАМ Добротний жиловий будинок в смт Іванівка по вулиці Горького, та а/м "FORD" Т-макс 2007 р.в. у доброму стані.

097-556-54-37

ОЧИСТКА зернових та технічних культур(соняшник, гірчиця и т.д.) на петкусі. Підготовка насіневого матеріалу. Звертатися за телефоном –

067-159-49-26

ПРОДАМ моторолер "Муравей" у доброму стані

097-305-55-46

Продам 2-к Квартиру в центрі смт Іванівка

067-989-51-15 ; 067-637-03-23

ПРОДАМ Будинок у смт Іванівка по вулиці Таврійській, 92

097-461-77-82

ПРОДАМ Торгівельні приміщення у центрі смт Іванівка. Приміщення на першому та другому поверхах

097-745-76-46 (вайбер),097-137-44-46 (вайбер)

ПРОДАМ житловий будинок в смт Іванівка по вулиці Франка, 2

096-431-47-37

ПРОДАМ будинок із госп будівлями. смт Іванівка, вулиця Українська,9

095-674-64-89

097-147-61-74

"ПРОДАМ":просяну солому у тюках. 30 грн/тюк

098-538-10-64

Продам дом по адресу пгт Ивановка, ул. Пушкина 22. Подробности по телефонам:

+38-068-660-67-09 и +38-096-572-73-44

ПРОДАМ 3-х кімнатну квартиру в смт Іванівка по вулиці Українській,18. Квартира у доброму стані. Зовнішні стіни утеплено. Є гараж

098-115-86-99

ПРОДАМ металическую бочку под ГСМ, 10 куб. Состояние отличное. цена 12 тис грн

067-292-86-04

Закупаем зерновые по высоким ценам по Ивановскому району. Предоставляем услуги по перевозке зерновых с поля машинами ЗИЛ-130 (120 грн/т)

тел: 097-939-97-62,050-515-27-87

ПРОДАМ пианино в отичном состоянии

(098) 115-86-99,

ПРОДАМ Суперфосфат виробництва Польщі. Фосфор 37, Кальцій 8, сірка 26. 9900 грн/т

067-601-04-94

Чи зазеленіють в Іванівському районі горіхові сади?

Грецький (Волоський) горіх  — одна з найцікавіших сільгоспкультур Іванівського району. Правда, поки не стільки масова на полях, як приваблива та перспективна, адже розуми середніх іванівців так і бурлять довкола теми невеликого горіхового садику.

Як міркує звичайний іванівець, урожай горіху з одного дерева складає в середньому 10 кг. Маючи сад на 100 дерев, можна отримати врожай близько тони. Зважаючи на ціни на горіх, які коливаються у межах 30-40 грн/кг, то це складає приблизно 30-40 тис грн на рік.

Зовсім непогано, зважаючи на те, що 100 дерев уміщаються на ділянку близько 30 соток. Дерева потребують мінімального догляду, доброго поливу і практично незначні фізичні зусилля для його обробітку. А ось дохід від такого садочку практично рівний річній мінімальній зарплатні робітника.

Десь так на городах Іванівки та сіл району почали з’являтися горіхові плантації.

Ажіотаж довкола цієї культури підігріває й держава. Нині в Україні діє програма уряду про компенсацію вартості реалізації проектів по закладанню садів. Серед іншого держава гарантує відшкодування 80% вартості горіхового саду для сільгоспвиробників усіх форм власності.

На своїй сторінці у Фейсбук начальник департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода так і радить скористатися державною програмою підтримки горіховодства:

Дуже цікава і перспективна культура для Херсонщини – волоський горіх.
Днями спілкувався із президентом Української горіхової асоціації, який розповів, що в Україні частка коштів від продажу горіхів становить 52% від продажу всієї плодово-ягідної продукції. Надходження валютних коштів від продажу горіхів в 2017 році склало 100 (!) млн долл. США. В Україні, і особливо на Херсонщині, інтерес до горіху зростає – вже чимало наших садоводів висадили і продовжують висаджувати горіхові сади. Наш південний клімат чудово підходить для вирощування деяких закордонних сортів горіху, крім того саджанці горіху підпадають під програму державної компенсації посадкового матеріалу.
Саме тому в рамках роботи виставки «АГРОПОРТ Південь Херсон» 27 липня в Херсоні буде проведена конференція «Найсучасніші агротехнології в створенні та обслуговуванні рентабельних горіхових садів» де буде представлено агротехнологій вирощування волоського горіху, огляд посадкового матеріалу та практичні поради – як створити горіховий бізнес. Наразі площа насаджень горіху в області складає 617 га, переважна більшість площ горіху – в господарствах населення, доля сільгосппідприємств поки що лише 132 га. Але є стійка тенденція щодо збільшення горіхових промислових садів. Упевнений, що у горіхівницького напряму є великі перспективи для розвитку на Херсонщині.

Цифра відшкодування цікава, і у голові зріють думки щодо закладання горіхового саду на великих гектарах.

Якщо взяти схему висадки дерева за рекомендацією 6 на 6 (дерева садяться на відстані 6 метрів один від одного) то на один га площі садиться 256 дерев. Тепер при підрахунку врожайності по 10 кг з дерева маємо дохід у 76 тис грн з одного га. Або ж 150 тис грн із звичайної земельної ділянки у 2 га для ведення особистого селянського господарства, які мають у власності чимало наших земляків.

Сума і справді вражаюча, якщо, наприклад, пшеницею дохід на 2-х га можна отримати у 25 тис грн (при врожайності 40 ц/га). І це за умовою, що земельна ділянка добре оброблена, минулого року була під паром, висіяний гарний посівний матеріал і т.д. Плюс до всього із цих 25 тис потрібно відняти витрати на вказаний обробіток землі та інше. До того ж ми розуміємо, що у наших умовах отримати врожайність у 40 ц/га просто-таки фантастика і велика вдача.

Одним словом, горіховий сад виглядає вельми цікаво, а державне відшкодування ну просто таки спокусливо.

Ми спробували розібратися у цьому питанні, щоб зрозуміти, чи все так просто і чи стане Іванівський район світовим центром горіховодства.

Як виявилося, усе дуже непросто.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА, дійсно держава проводить таке відшкодування, що регламентується постановою Кабінету Міністрів України.

Правда, відшкодування посівного матеріалу здійснюється в межах певних норм, затверджених іншою постановою кабміну. Для прикладу, держава компенсує лише 330 грн вартості одного саджанця Волоського горіху.

Здавалося б, усе нормально, адже в інтернеті ціни на саджанець коливаються у межах 250-300 грн/шт. Проте, як повідомлялося раніше, не все так просто.

Відповідно до процедури отримання державного відшкодування вартості саду, основною умовою є надання «проекту саду». Виготовити такий проект може виключно сертифікований проектувальник. Найближчий від Іванівського району знаходиться у смт Якимівка Запорізької області, із яким ми поспілкувалися.

Як виявляється, проект горіхового саду на 4 га стане власнику приблизно у 20 тис грн. Проект не включає у себе систему зрошення. Така послуга надається окремо.

У запроектованому саду можна використовувати лише саджанці від сертифікованих питомників і лише сортів, які передбачені державним Реєстром сортів рослин придатних для поширення в Україні.

Таким от чином орієнтуватися на ціни з інтернета не варто. Але ж скільки коштує сертифікований саджанець валідного сорту? Таким питанням ми задалися. Як повідомили нашому виданню у горіховій асоціації України, вартувати саджанець буде 430 — 450 грн/шт.

А сертифікованих питомників, які мають право на реалізацію сортового посівного матеріалу, на усю Україну всього чотири.

Хто вони та подивитися на саджанці можна буде 27 липня у місті Херсоні, де асоціація організовує конференцію, про що у Фейсбуці анонсував Олександр Паливода.

Тут варто нагадати, що держава відшкодовує лише 330 грн вартості одного саджанця.

Повертаючись до проекту саду, представник сертифікованого проектувальника нам розповів, що з їхнього попереднього досвіду видно, що вартість закладки одного га горіхового саду, за всіма правилам і проектам (під ключ), з усіма видатками і посівним матеріалом коливається у межах 0,5 млн грн.

Тобто на 2 га 1 млн, на 4 га -2 млн і так далі.

Чи воно того варте?

Як зазначив представник проектувальника, волоський горіх  — дуже непроста культура. Плодоносити він починає на 6-7 рік після висадки.Тобто, висадивши сад, ви будете 6- 7 років тільки вкладати у нього кошти на зрошення, обробіток землі, догляд за деревами та інше і лише по проходженні цього терміну фермер отримає перший прибуток. Перший і ще не основний. Фаза повного плодоносіння наступає не відразу, тут можна до вказаного терміну накинути ще рік-два.

Проте на цьому терміни очікування не закінчуються. Кошти, вкладені у сад, потрібно відбити. При витратах 0.5 млн грн на 1 га саду і середній врожайності 10 кг з одного дерева при ціні реалізації 30 грн/кг, сад у 2 га (256 дерев на 1 га) буде відбиватися ще приблизно 7 років.

Отже, маємо близько 14 — 17 років від моменту закладання саду до виходу на нуль. Десь починаючи з 17-го року можна говорити про якийсь прибуток.

Що робити?

З однієї сторони ідея горіхового саду виглядає привабливо. З іншої — дорого та довго. Проте життя багатогранне і має велику кількість шляхів та варіантів вирішення проблем.

Цілком очевидно, що якщо розбивати горіховий сад за допомогою держави, то можна не дожити до отримання прибутків. Якщо не скосить старість, то кредитори точно.

Тим не менше ідея такого саду варта того, щоб шукати шляхи економічно прийнятного способу її реалізації.

Висновок

При загальному аналізі державної програми з підтримцки садівників складається враження, що вона створена не для пересічного селянина, адже в Іванівському районі не кожен може вкласти 1-2 млн грн в сад із перспективою двадцятирічного очікування повернення інвестованих коштів.

Інша справа, якби кошти відшкодування давали наперед. Тобто держава дала 400 тис грн (80%) на 1 га площі, а ти вже висаджуй, але ж ні…

Відповідаючи на питання заголовку публікації, ми все ж таки доходимо до висновку, що на великих гектарах в Іванівському районі цю культуру навряд побачимо.

Тим не менше, приватне вирощування на присадибних ділянках волоського горіху на теренах Іванівщини набирає оберти. Люди садять не сорт, а саджанець власного виробництва. Десь так і буде виглядати ця галузь сільського господарства у майбутньому  — представлена невеликими виробниками, переважно присадибного вирощування.  А горіхівництво в Іванівському районі скоріш буде як «прибавка до зарплатні», аніж повноцінний бізнес.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 4

Додати коментар »

 
 
Эрнест Неизвестный
 

Интересная статья. Я бы на месте некоторых фермеров, лесополосы засадил бы орехом: две пользы было бы — снегозадержание и орехи. Одно волнует: любит часть нашего местного народа иметь все » на халяву» (воровать чужое). У нас, возле школы, осень орехи «собирают» проворные жители, которые возле нее живут…

0

Оцінити коментар Thumb up 14 Палец вниз 0

 
 

Дуже цікава інформація. Дякую!

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 1

 
 

Друзі, публікація виправлена. Знайшов неточності у математиці. Вихід на 0 буде не з 21, а з 17-го року висадки саду.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
Нежданчик.
 

Эрнест Неизвестный, Якщо ти не знаєш, то у лісосмуги є власник, який після того, як там з’явиться сад, швидко знайдеться.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com