Іванівка захопила інформаційний простір Херсонщини

Події довкола Іванівської продовжують набирати оберти й заповнюють собою чи не ввесь інформаційний простір Херсонської області.

Не встигли читачі ознайомитись із публікацією Херсонського видання «Херсон онлайн», як сьогодні громадська асоціація блоггерів «Новамедіа» опублікувала свій матеріал щодо подій в Іванівській ОТГ.

Пропонуємо нашим читачам перепублікацію. Оригінал публікації за цим посиланням.


ЯК РОДИНА ГОЛОВИ ГОЛОПРИСТАНСЬКОЇ РДА «ПІШЛА ВІЙНОЮ» ПРОТИ ОТГ

«Ходити війною» для депутатки Херсонської обласної ради від Самопомочі, голови Голопристанської РДА, та екс-першого заступника Іванівської РДА – давня звичка. Головне, щоб був об’єкт або суб’єкт нападу. Оголошувала війну ця пані ще тоді, коли перебувала на посаді першого заступника голови Іванівської РДА. Ось цікавий запис спілкування чиновниці з людьми:

Цю згубну звичку чиновниця не полишила і до сих пір. Тепер об’єктом нападу стала Іванівська ОТГ та вся реформа децентралізації. В наступ пішла на Президента, прем’єра, нардепів та мешканців Іванівської ОТГ. Ця війна буцімто за праве діло, а насправді причина банальна – влада!

Нагадаємо, що саме чоловік голови Голопристанської РДА Т. , Віталій був опонентом діючого голови Іванівської ОТГ В. Дебелого. Але програв, як кажуть, без шансів. І це за активної підтримці місцевого Опоблоку. Ось результати виборів:


Будні реформ

Чоловік керівника Голопристанської РДА збирає мітинги і готується перекривати Мелітопольську трасу. Нещодавно в Іванівці (Іванівська ОТГ) збиралися перекривати Мелітопольську трасу. Вимагали виходу з Іванівської ОТГ. Причина – оптимізація навчальних закладів. Про це, згодом. Керував усім цим дійством кандидат, який на виборах трохи більше 200 голосів отримав – чоловік голови Голопристанської РДА. На фото в перших рядах


Питання: А де у всьому цьому єралаші сама голова Голопристанської РДА? Тим більше сигнали про те, що якісь сили з РДА починають розвалювати ОТГ надходять вже і з Голопристанського району. Саме того району, в якому пані керує … Збіг?

Позашкільна неосвіченість та шкільне лицемірство

Захищає школи свого рідного району людина, яка благословила фактичне знищення системи позашкільної освіти у Голопристанському районі. Воно і зрозуміло. Тут своє, рідне, а що там діти з Голопристанщини… І це початок лицемірства!

Друге. А, що нам говорить історія. Як в Іванівському районі ще донедавна реформували, реорганізовували і оптимізовували навчальні заклали. Хто та при якій владі? А відповідь на поверхні. Ось вона:

Балашівську і Українську школи закрили при регіонах (Партія Регіонів-редакція) Попурій – представник місцевого Опоблоку, той що зараз підтримує родину Гасаненків і пише критику щодо дій сільської ради в соціальній мережі фейсбук.

Новомиколаївську, Шотівську і Першотравневу школи закривали при керуванні у районі саме пані Тетяни. Три школи були реорганізовані, точніше закриті: ШОТІВСЬКА, ПЕРШОТРАВНЕВА, НОВОМИКОЛАЇВСЬКА. Навіть 1-4 класи не залишилися. 3 школи були закриті, повністю закриті, перестали існувати! Лицемірство номер два!

А чого сьогодні такі волання? Бо рідну школу оптимізують, не знищують, як колись сама робила, а залишають у вигляді НВК. Як кажуть, своя сорочка ближче до тіла. Ось і вся природа возмущєнія. Штучна така природа, не натуральна… Але треба відзначити гарну акторську гру…

Папірець чи знання?

Що особисто Ви хочете для своєї дитини після закінчення школи – реальних знань чи папірця? Особисто я обираю знання.
Саме тому Іванівська ОТГ приймає непопулярне рішення щодо оптимізації малокомплектних шкіл. Ми хочемо аби не лише наші власні дітки отримали знання, ми хочемо щоб якісні знання та достойні умови для здобуття освіти мав можливість отримати КОЖЕН учень Іванівської громади, з будь–якого, навіть найвіддаленішого села.

Не може бути якісною освіта, коли в класі 5-6 учнів, а один вчитель викладає 4-6 предметів, ще й не за фахом! У школах сільської місцевості з малою наповнюваністю учнів поступово закриваються класи, а значить зменшується кількість годин педагогічного навантаження, і щоб мати повну ставку (18 годин) вчителі викладають усі запропоновані предмети, в тому числі іноземну мову. Для прикладу, у Трохимівці викладається сім предметів не за фахом. Це, звичайно, суттєво впливає на рівень знань учнів, особливо випускників. Тому за результатами ЗНО у 2017 році Трохимівський НВК посів 285 місце серед 287 закладів Херсонщини.

Так до якого ж вищого навчального закладу може вступити дитина, з отриманим за 11 років навчання «атестатом-папірцем», та ще й коли у батьків немає достатньо коштів, щоб забезпечити власній дитині платне навчання і тим самим дати путівку в доросле життя… Прошу, не тікайте від реальності!

Чесно дайте відповідь на запитання: «ЧОГО ВИ ЧЕКАЄТЕ ВІД ШКОЛИ?
ЯКОГО ВИПУСКНИКА МАЄ ВИПУСТИТИ СУЧАСНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД?
ЯКИХ УМОВ ДЛЯ НАВЧАННЯ ВИ БАЖАЄТЕ ДЛЯ ВЛАСНИХ ДІТЕЙ?»
Наймита на чужих полях чи перспективну, успішно соціалізовану особистість?…

Вам треба зрозуміти, що задовольняючи амбіції певних політичних сил, ви перешкоджаєте успішному майбутньому Ваших дітей – залишаєте їх без права на вибір, у холодних школах, з обладнанням, що дісталося нам ще з радянських часів, без належних, сучасних умов для навчання, розвитку і виховання.

Ви дійсно хочете такої долі для своїх дітей? Впевнена, що ні. Проте родинна Гасаненків – так, хоче.

Коли на Віктора Дебелого, під час виборів до Іванівської ОТГ, родинна Гасаненків виливала купу бруду, ми мовчали. Врешті решт, кожен сам обирає свій шлях.Але коли це стосується наших дітей, я не буду мовчати.

Я відверто та публічно заявляю: Віталій Гасаненко, чоловік Тетяни Гасаненко, голови Голопристанської РДА, під виглядом «турботи» про дітей бажає їм долі низькокваліфікованої робочої сили, з найнижчою оплатою праці та жахливими умовами. Проте власного сина, учня 10 класу Нововасилівського НВК, уже не перший рік возять на додаткові заняття до вчителів Іванівської гімназії. Ця ж родина використовує популістичні гасла щодо Трохимівського НВК.

Однак жоден з них не скаже Вам, простим людям, що розплатою за їх популізм стане порожній бюджет села і низька якість знань наших дітей.
Я хочу, щоб якомога більше людей зрозуміли:

ЦІЙ РОДИНІ НЕ ПОТРІБНІ ЛЮДИ ЗІ ЗНАННЯМ, ЯКІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЯКІСНУ ОСВІТУ ТА ЗДОБУТИ ВИСОКООПЛАЧУВАНУ РОБОТУ, ЇМ НЕ ПОТРІБНІ КОНКУРЕНТИ – МОЛОДІ, АКТИВНІ, РОЗУМНІ ЛЮДИ. ЇМ ПОТРІБНА РОБОЧА СИЛА, ЯКОЮ МОЖНА КЕРУВАТИ І ВМІЛО ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВЛАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ АМБІЦІЙ.

Саме тому, Віталій Гасаненко підбурює людей, обманом плануючи вивезти їх на мітинг та використати для перекриття дороги до Мелітополя.

Дивіться, які дива відбуваються у нас в Іванівці – Іван Попурій, голова місцевого Опоблоку захищає Тетяну Гасаненко – представника влади!? Все тому, що вона та її чоловік, Віталій Гасаненко, виступили проти реформи децентралізації та реорганізації освітніх закладів.

І не просто виступили – мітинги організовують та трасу перекривати збирались. Добре хоч зупинились, а то було б галасу – чоловік голови РДА перекриває трасу…

А зараз серйозно. Пане Іване, з ваших слів, я зрозуміла, що ви дещо спотворено розумієте сенс децентралізації. Ви, за звичкою, чекаєте, що держава повинна всіх утримувати та фінансувати, а самому можна нічого і не робити.

Шановний, це не так. Ваше відношення до держави – це велика помилка, яка і зробила з Іванівки дотаційний район, а з України країну жебраків. Насправді, держава повинна створювати умови, а спроможною громаду ми зробимо самі. Саме в цьому сенс цієї реформи.

Нажаль, незважаючи на ваш досвід роботи, Ви так і не зрозуміли, що можна так працювати на чолі району, щоб не чекати, поки згори звернуть увагу на наші проблеми.

Це щодо децентралізації.

Щодо реорганізації шкіл, я вже казала, але особисто для Вас повторюся – ми хочемо аби наші діти отримали якісня знання, які допоможуть їм досягти успіху у житті. А Ваш популізм, вже привів до катастрофічного падіння рівня знань у дітей в малокомплектних школах громади та району. Ну, не може один вчитель дати гарні знання з алгебри, фізики, хімії, іноземної мови та трудового навчання! Не може! Папірець видати – може, знання – ні. Саме Ваш популізм вбиває і освіту, і економіку, і державу загалом. Досить.


Додатково:
Наразі мережа закладів освіти Іванівської ОТГ складається з 7 закладів загальної середньої освіти (1 гімназія, 3 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, 1 НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», 2 НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»), у яких навчається 830 учнів. Відповідь на запит:

 


Згідно з аналізом обліку дітей дошкільного віку (додаток 1) не спостерігається тенденції зростання контингенту дітей сільської місцевості.

Це в свою чергу призводить до зростання середньої вартості утримання одного учня, яка в кілька разів перевищує фінансовий норматив бюджетного забезпечення, який щорічно встановлює Міністерство фінансів з розрахунку на одного учня (1 учень гімназії (423 учня) – 13 776 грн.; 1 учень Іванівської ЗОШ № 2 (105 учнів) – 21 460 грн.; 1 учень Благодатненського НВК (72 учня) – 26 594 грн.; 1 учень Воскресенської ЗОШ ступенів (47 учнів) – 32 202 грн.; 1 учень Нововасилівського НВК (63 учня) – 33 005 грн.; 1 учень Новосеменівської ЗОШ (60 учнів) – 33 594 грн.; 1 учень Трохимівського НВК (60 учнів) – 38 101 грн.).

Такі значні затрати (Додаток 2) не забезпечують належну якість освіти, а спрямовуються на часткове утримання приміщень, оплату праці та комунальних платежів.


У малочисельних школах один учитель викладає кілька навчальних предметів не за фахом (Благодатненський НВК – 4 учителя (трудове навчання, математика, мистецтво, фізика, фізична культура); Воскресенська ЗОШІ-ІІІ ступенів – 5 учителів (Захист Вітчизни, правознавство, географія, англійська мова, фізика, історія, початкові класи, трудове навчання); Нововасилівський НВК – 2 учителя (початкові класи); Новосеменівська ЗОШ – 5 учителів (мистецтво, трудове навчання, зарубіжна література, українська література, початкові класи, фізична культура, Захист Вітчизни); Іванівська ЗОШ № 2 – 3 учителя (правознавство, хімія, трудове навчання, початкові класи); Іванівська гімназія – 5 учителів; Трохимівський НВК – 7 учителів (фізика, Захист Вітчизни, фізична культура, хімія, англійська мова, інформатика, мистецтво), що знижує показники рівня навчальних досягнень учнів, і як результат – випускники не складають на належному рівні, або взагалі не складають зовнішнє незалежне оцінювання з цих предметів (у рейтингу серед 287 закладів освіти Херсонської області за підсумками ЗНО 2017 року Іванівська гімназія посіла 12 місце; Благодатненська ЗОШ – 106 місце; Воскресенська ЗОШ – 201 місце; Нововасилівський НВК – 104 місце; Новосеменівська ЗОШ – 191 місце; Трохимівський НВК – 285 місце).

У класах з наповнюваністю менше 5 учнів організовано індивідуальне навчання, яке не гарантує отримання учнем знань на рівні вимог Державного освітнього стандарту (Благодатненський НВК – 2 класи (4, 9 класи); Нововасилівський НВК – 2 класи (8,9 класи); Новосеменівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 3 класи (7,8,9 класи). Відсутня повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота, що не сприяє упішній соціалізації учнівської молоді. Є проблеми з організацією харчування, медичного обслуговування (відсутня медична сестра у Воскресенській ЗОШ та Нововасилівському НВК), психологічного супроводу (відсутній психолог у Новосеменівській та Воскресенській ЗОШ), організації дозвілля тощо.

P.S.
У нас два питання – чи знає Тетяна Гасаненко депутат обласної ради, про ці цифри? Та чи володіє даною інформацією?

Чим саме керувалося керівництво Іванівської РДА у 20015-2016 роках, коли знищувало школи у районі під виглядом оптимізації?

Якщо знає, повинна розуміти, що ОТГ чинить правильно, але навіщо ж тоді займається саботажем разом з Оппоблоком?

Якщо не знає, може варто поцікавитися перш ніж давати чоловікові команду мітинги влаштовувати?

 

ГО “Асоціація блоггерів “Новамедіа”


Временщи́к – человек, по воле сильного покровителя (обычно монарха) на время оказавшийся у власти, достигший высокого положения, почестей, знатности

Наприкінці 2017 року, депутати Херсонської обласної ради планували реорганізувати, фактично скоротити персонал юнацької ім. Б.А.Лавреньова та дитячої ім. Дніпрової Чайки обласних бібліотек, а також ліквідувати інспекцію по охороні пам’яток історії та культури. Тоді спільними зусиллями вдалось зберегти існування та належне функціонування вказаних надважливих закладів. Але у Гопрах все відбулося тихесенько, «за допомогою» місцевих депутатів, та «під патронатом керівництва РДА»…

Временщики да любимцы те же опричники

Колись Голопристанщиною руководіл товариш «гаранта Конституції на Херсонщині» пана Костяка – Олексій Морєв. Керував він місцевою РДА у відповідному дусі та оригінальними методами. У районі досі пам’ятають про стиль керівництва цього «юного дарованія». Пам’ятають, як за його правління людей у партію регіонів заганяли та взагалі вважали їх за якийсь бездушний пластилін, з якого можна за бажанням виліпити все, що завгодно. Здається, що щось подібне повертається… І виконавці ті ж самі… З скринь, як придане дівоче, їх повитаскували і починають використовувати за призначенням.

Новорічний подарунок від чиновників та депутатів

За Новорічно-Різдвяними святами залишилася майже непоміченою подія, яка відбувалася у Голопристанському районі. Поки народ готувався до Нового року обранці з райради своїм рішенням ліквідували 4 районних заклади позашкільної освіти. Реорганізували їх шляхом злиття в один. Ціна питання – трохи більше 2 млн грн. Кажуть, не вистачає коштів на зарплатню технічкам у школах, тому треба ліквідувати заклади позашкільної освіти. Ось так.


Для інформації:

Відповідне рішення було прийняте депутатами Голопристанської райради на пленарному засіданні. Рішення від 14 грудня 2017 року № 397 «Про реорганізацію закладів позашкільної освіти Голопристанської районної ради Херсонської області».

Депутати райради вирішили реорганізувати юридичні особи:

– позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних туристів;
– позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних техніків;
– позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних натуралістів;
– позашкільний навчальний заклад Голопристанський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Реорганізацію планують провести шляхом злиття у комунальний заклад «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради Херсонської області.


Хто з депутатів Голопристанської райради голосував за фактичне знищення позашкільної освіти у районі:


Ініціатором такого рішення стала райдержадміністрація, яка надіслала відповідного листа до Голопристанської районної ради.

А хто зараз є керівниками Голопристанської РДА:

Голова РДА Т. Гасаненко – депутат Херсонської обласної ради від ВО «Самопоміч», раніше працювала на керівних посадах в Іванівській РДА, родом з Іванівського району.

Її перший заступник Віктор Богачук приїхав керувати Голопристанщиною з Олешківського району, він до речі є депутатом Виноградівської ОТГ (обирався як самовисуванець)

Як то кажуть, хто ці люди і де вони, і де Голопристанський район та його інтереси…

Листи губернатора

3 липня голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв звернувся до усіх голів РДА та голів ОТГ з проханням зберегти мережу позашкільних закладів. Зрозуміло, пан Андрій розуміє усі наслідки ліхой оптимізації та реорганізації і тому звернуся до підлеглих та колег з проханням не робити таких кроків. Звісно такого листа отримали і у Голопристанській РДА. Ось цей лист:


І що ви думали? 14 липня голова Голопристанської РДА Гасаненко звертається до голови Голопристанської райради В. Соловйова з пропозицією провести реорганізацію закладів позашкільної освіти у районі. Ось цей лист:


Тоді депутати райради прийшли до висновку, що проводити подібну реорганізацію є недоцільним. Документ:

Але позицію депутати тримали недовго, вже 2 листопада до райради заходить лист щодо реорганізації закладів позашкільної освіти, потім заходить лист аналогічного змісту і 13 грудня. І депутати піднімають руки догори. Ті, хто ще пару місяців назад були категорично проти, на цей раз палко підтримали це рішення. Голосували ЗА і представники БПП і Опоблока і БЮТ, партії Ляшка, Союзу лівих сил, тощо. Навіть самі педагоги голосували. Після таких голосувань на думку спадає єдине: Ну звісно їх люди обирали саме для таких голосувань.

Все робиться одноосібно, кулуарно, майже без обговорення

Керівником новоутвореного КЗ було призначено Галину Хижнюк, яка раніше працювала директором Голопристанської районної станції юних туристів. Договір укладено строком на 3 роки. Кажуть, що ця людина є пенсійного віку. Ну звісно, молодим вєздє у нас дорога…

Саме з таким гаслом працюють на Голопристанщині. Є інформація, що і заступником у новомі центрі буде працювати людина зі станції юних туристів. На своїх місцях люди працюють до 23 лютого, а що потім, невідомо, бо таке прийняли рішення депутати, так там все прописали, що неможливо зрозуміти, що саме буде з працівниками 4-х закладів позашкільної освіти району.

У бюджеті на 2018 рік навіть не закладено фінансування нового закладу, а кошти є на ті заклади, які самі депутати і ліквідували. Не зрозуміло також за якими статтями працівники повинні звільнятися з роботи. Керівництво освіти району вимагає одного, норми діючого законодавства зовсім інше. Керівництво освіти говорить, що всі гуртки збережуться, та їх керівники залишаться працювати. Можливо, але…

Як ви думаєте. Чи зможемо ми зберегти керівників гуртків?

Колись у скадовській станції юних техніків було багато технічних гуртків. А після об’єднання залишилося працювати всього 2 . І то старі загаровані кадри. Ентузіасти. Підуть вони – піде і те, що залишилося. Може бути хоч сотня заввідділів, але без керівників гуртків роботи не буде.

Структура КЗ«Центр позашкільної освіти»:

Розвалити позашкільну освіту легко, а відновити буде надзвичайно важко

За інформацією видання працівники з усіх приміщень перейдуть працювати в одне. Наразі йде мова про будинок народної творчості. І ось тут виникає питання, а що буде з іншим приміщеннями? Усі вони розташовані у центрі міста Голо Пристань і мають чималі земельні ділянки. Підуть на «розпродаж для своїх»? Чи яка буде їх доля? Це також хвилює людей. А матеріально-технічна база кожної станції, а бібліотеки.

Наприклад, матеріально – технічна база Голопристанської СЮТ одна з найкращих в області, так само, як і бібліотека. Все це турбує не тільки працівників закладів позашкільної світи, а й батьків та громадськість. Але відповіді на ці питання відсутні. На всіх нарадах одне й те ж – все буде добре, все буде гаразд. А насправді, все як колись: кулуарщина, плітки,звинувачення та залякування.

Взагалі позиція як керівників району так і представників відділу освіти нагадує фарисеїв з Нового Заповіту. Ті також чіплялися за мертві норми, вигадували причини і займалися крутійством слів, ігноруючи суть і зміст зрозумілих всім процесів. Вони були далекими від простих людей і врешті-решт канули в Лету.

А тим часом, у комісії з реорганізації позашкільних навчальних закладів можна побачити ймовірних ініціаторів такого рішення, а саме: першого заступника голови Голопристанської РДА пана Богачука, та в черговий раз призначену на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Голопристанської РДА пані Лідію Чуприну .

Нагадаємо, що ця чиновниця працювала ще за часи одіозного керівника району О. Морєва (креатура екс-голови Херсонської ОДА М. Костяка-ред). Її керування запам’яталося мешканцям району гучними скандалами та карними справами.

Серед інцидентів можна пригадати: підлітковий суїцид в стінах школи, травматизм через вибухи петард, поминальні обіди в будівлях навчальних закладів району, скандал в школі с. Малі Копані, наслідки фінансових перевірок КРУ, отруєння чадним газом учнів і вчителя в школі сел. Залізний Порт, проблеми з проведенням тендеру по оплаті за електроенергію в школах, яке спричинило за собою відключення від електроенергії навчальних закладів району.

Хоча чому ми дивуємося? Радником при РДА працює людина, проти якої на офіційному сайті Президента України була зареєстрована електронна петиція з вимогою не призначати на посаду начальника відділу Держгеокадастру або голови РДА

 

Всі, хто вважає, що ця проблема ніц не вартує, той глибоко помиляється. Якщо сьогодні промовчати і спустити все це на гальма, то завтра ми отримаємо набагато гірші рішення, як за формою, змістом так і за наслідками. Наше мовчання може вартувати багато чого!

Ковтнемо, завтра вони приймуть рішення одну школу на район залишити, бо двірникам нема за що платити зарплатню. І скажуть,ми всіх вчителів працевлаштуємо, всім місця вистачить, ми звільнимо тільки директорів…

Висновки та наслідки. Політичні

А винними будуть Порошенко з Гордєєвим. Для мешканців району, та виборців винними у цьому будуть саме вони. І не сперечайтеся. Ще самі місцеві депутати, які голосували ЗА будуть ходити по хаткам та розповідати про те, що саме влада Порошенка, Гройсмана все це зробила, а вони не винні. Будуть волати про геноцид села і що ця «клята» влада нищить освіту на Голопристанщині. ВОНИ це можуть. Вже перевірено не один раз. І ініціатори також будуть невинні.. Скажуть, ми ж були проти – нас змусили оці БППшники. А ми самі за вас, за людей. Проголосуйте за нас і ми все повернемо. Тим паче ініціатори представляють зовсім інші політичні сили, і депутатами є не від провладної партії, а самої опозиційної, яка закликає –«візьми та зроби». Тому можете не сумніватися, так і будуть казати: Ми хороші, нас примусили.

А скоро вибори до ОТГ…

Це аксіома: чиновники, для яких Голопристанщина – це територія, де можна «нацарювати і втекти» разом з місцевими корисними посіпаками тільки так і працюють. Ще трошки таких експериментів і Васілія Фєдіна разом з Новінським будуть як визволителів зустрічати у кожному селі району. Не вірите? Подивіться останні результати виборів до Долматівської ОТГ…

P.S

Позашкільна освіта Голопристанщини – це більше 1000 вихованців і понад 67 працівників, які працюють у 4-х закладах позашкільної освіти району. Серед них і 9 молодих спеціалістів, але на керівні посади призначають пенсіонерів.

Керівники гуртків, які є за своєю суттю волонтери та ентузіасти. Це колективні дитячі радіостанції. Їх 5 у Голопристанському районі – Чулаківка, Садове, Пам’ятне, Нова Збур”ївка, Гола Пристань. Це траса для змагань з автотрассового моделювання. Не у кожному райцентрі є подібні, унікальні засоби розвитку дітей.

Візьмемо наприклад Голопристанський СЮТ на цій станції працюють гуртки: операторів колективної радіостанції, спортивної радіопеленгації, авіамоделюванння, судномоделювання, картингу, радіоаматорі тощо.

Станція юних натуралістів, це 14 гуртків, 11 керівників гуртків та 204 дитини, які займаються Кардашинці, Добропіллі, Малих Копанях. Саме у Малих Копанях є гурток «Юні лісовики», вони відомі своїми дослідженнями урочища Буркути, розробляють екологічні стежки та пишуть наукові роботи. У Новозбур”ївській школі №1 працює науково-дослідна шкільна ділянка.

У Круглозерці працює зразковий колектив «Скарбничка творчості», які займаються аплікацією з соломки, понад 60 дітей займаються у цьому колективі.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 23

Додати коментар »

 
 
 

Як завжди переклали з больної голови на здорову. Вже звичний хід. Навіть не дивує.

0

Оцінити коментар Thumb up 25 Палец вниз 0

 
 

Не дочитав. Намішав у кучу Тарас Бузак. Розділи і про все окремо. А то сплошний вінігрет. А Віти Щасливої істерію вже набридло читать. Давай Рома щось по суті

0

Оцінити коментар Thumb up 38 Палец вниз 2

 
 

Віткі соплі підтирають і об неї витирають. Тарасик підсцикує та не в тему.

0

Оцінити коментар Thumb up 32 Палец вниз 0

 
І. ПОПУРІЙ
 

Бред сивої кобили. Пересолений вінегрет, щедро змащений сумнівним компроматом, без конкретики і належної доказової бази. » Послєднім доводом королєй » є інкримінування Віталію Гасаненко спроби перекрити Мелітопольську трасу. Взагалі , хтось із вас може представити , як Гасаненко лягає поперек траси і перекриває її своїм тілом ? Теж мені ,найшли Олександра Матросова , або камікадзе в нововасилівському варіанті. Це в стилі Тараса, який вже скоро захлинеться жовчю від люті та ненависті до Т.В. Тут цікаве лише одне — яку ж суму і зі скількома нулями він отримав за цю недолугу писанину.?

0

Оцінити коментар Thumb up 32 Палец вниз 3

 
 

Вікторія Щастлива, та звідки Вам знати як навчають дітей у Трохимівській школі!? Я там навчалася 11 років- і маю досить високі знання!!! Завдяки Нашим Вчителям я навчаюся в престижному закладі Миколаєва на бухгалтера-економіста,і все це завдяки,як ви кажете, «атестату-папірцю»! Ви не думаєте про дітей,про їх психологічний стан, про їх думку, про зручності,про їх навчання! ОТГ думає лише про номінали купюр,які отримуватиме за рахунок дітей!!! Схаменіться люди!! Занепад сіл, неграмотність дітей і така влада- пряма дорога до хаосу і до занепаду країни в цілому!!!!!!!!! Скажемо «НІ» авторитарному режиму!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 44 Палец вниз 4

 
 

Жалко ту вітку. Ну не дано тобі. Заховайся й сиди мовчки. Куди ти ткнешся недоучка ?

0

Оцінити коментар Thumb up 44 Палец вниз 2

 
 

Мене аж бісить коли пишуть що Т.В. позакривала школи! (І я не шестірка Гасаненко, а то ви звикли якщо не проти Т.В, то шестірка)Так вона закрила ті школи де дійсно було дуже мало дітей! Шотівці самі ж возили свох дітей до гімназії, в Новомиколаївці взагалі 30 дітей не було(( А чому ці батьки нічого не робили? Хто їм не давав мітингувати, вийшли б як Василівці та Трохимівці і можливо щось та й добились — то так хотілось! А тепер коли Василівці та Трохимівці мітингують — нікому це не подобається!!! А ще дуще мене бісить коли пишуть що Гасаненко підбурює! Шановні, ці люди і без Віталія та Т.В., нікого не бояться і без них би мітингували!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 37 Палец вниз 3

 
ЛІКБЕЗ ДЛЯ ВІКТОРІЇ
 

Згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників :

4.10. Педагогічні працівники з повною вищою педагогічною або іншою повною вищою освітою, які до набрання чинності Законами України «Про дошкільну освіту» ( 2628-14 ), «Про загальну середню освіту» ( 651-14 ), «Про професійно-технічну освіту» ( 103/98-ВР ) «Про вищу освіту» ( 2984-14 ) працювали й продовжують працювати у навчальних та інших закладах не за фахом, атестуються на
відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту.
{ Пункт 4.10 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 1473 ( z0014-12 ) від 20.12.2011 }
Так як вчителі, яких ви вважаєте неспеціалістами, почали працювати на своїх посадах до 1999 р., коли Закон набрав чинності, вони вважаютеся таким, що мають відповідну освіту для викладання навчальної дисципліни і за результатами атестації їм можуть присвоюватися кваліфікаційні категорії. Як це і зроблено в школах.
ВИСНОВОК: НЕ НАДАВАЙТЕ НЕПРАВДИВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, А КЕРУЙТЕСЬ ЗАКОНОМ!!!
ЧИ ВИ ВВАЖАЄТЕ, ЩО ЗАКОНИ НЕ ДЛЯ ВАС ПИСАНІ?!

0

Оцінити коментар Thumb up 47 Палец вниз 3

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 34

 
 

Писульки секретаря читают все на собраниях: от головы отг до заврайоно. Можно вже что-то новенькое придумать. Причем здесь желание выйти из отг до руководства Голопристанью. Пускай этот умный писака напишет нам про руководство Ивановки, там тоже может всплыть много чего . И на счет папирця, а в Ивановке дети получат что-то новое. В гимназии работает тоже много пенсионеров

0

Оцінити коментар Thumb up 34 Палец вниз 0

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 16

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 17

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 18

 
 

не удвоюйте витрати!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 6

 
 

Ох уже цей Аноним!!!!! В кажду дирку «ЗАТИЧКА»! В кожній статті все ВОНО прям «ЗНАЄ»! Аноним УЗБАГОЙСЯ!

0

Оцінити коментар Thumb up 16 Палец вниз 1

 
 

Аноним
29 июня, 2018 о 10:27 IP автора: 46.133.15.148
Думаючі про своє майбутнє молоді люди ТІКАЮТЬ ВІД АНОНІМНОЇ ВЛАДИ за тридеіять земель. Пишете — «в коледжі після 9-го» ? А ПРАЦЮВАТИ ДЕ ???? Скільки їх, з вищою освітою, вже стоїть на базарі? А на вчителів щось бажаючих вчитися не видно. А вони ж (по Вашому) гроші гребуть лопатою.

0

Оцінити коментар Thumb up 26 Палец вниз 1

 
 

Проголосувати і отправить цю мать одиначку. Бо без мужика кришу рве. Хай найде собі когось. Баба без мужика зліва від собаки.

0

Оцінити коментар Thumb up 15 Палец вниз 0

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 20

 
 

Ой як загаласували аноніми — правда глаза коле!!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 0

 
 

Я закінчила Трохимівську школу і дуже вдячна нашим вчителям за якісні знання! Завдяки їм, здала на високий бал ЗНО і вступила до Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Тому некоректно робити висновки про рівень знань ,які надають вчителі,за результатами трьох учнів. Якщо є бажання і мета навчатися , буде неважливо закінчив гімназію чи звичайну сільську школу.

0

Оцінити коментар Thumb up 32 Палец вниз 1

 
 

Я також закiнчила сiльську школу…навчалася у медичнiй академii…проходила iнтернатуру в Нацiональному медичному унiверситетi Богомольця….працюю за спецiалiзацiею… дякую своiм учителям….

0

Оцінити коментар Thumb up 31 Палец вниз 1

 
 

Даже приємно читати про успіхи наших учнів, бачити їх активну життєву позицію. Яни Мироненко та Крилова, дякуємо за теплі слова на захист рідної школи. Ми пишаємось вами.

0

Оцінити коментар Thumb up 26 Палец вниз 1

 
 

так правильно, а типер треба приїхати 4 і 5 числа усім жителям Трохимівки на захист нашої школи.

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 2

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com