С 1 июля предприятия торговли и сферы услуг будут округлять общую сумму чека при наличных расчетах, — НБУ

Із 1 липня 2018 року підприємства торгівлі і сфери послуг у разі відсутності монет дрібних номіналів здійснюватимуть округлення загальної суми чека під час розрахунків готівкою, нагадав директор департаменту грошового обігу Національного банку України (НБУ) Віктор Зайвенко на брифінгу в Києві у вівторок.

«Національний банк упевнений, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків. Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян і дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн грн на рік», — сказав В.Зайвенко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Водночас він додав, округлення використовуватиметься тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів під час розрахунків готівкою.

«Банки мають приймати у громадян монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень, обмінювати на монети і банкноти інших номіналів, а також видавати клієнтам монети дрібних номіналів за наявності їх у залишку операційної каси», — додав він.

Водночас округлення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.

В. Зайвенко наголосив, що введення округлення загальної суми чека під час розрахунків готівкою не вплине на інфляцію.

«Наш аналіз свідчить, що від впровадження округлення не зміняться. Таким чином, реалізація цієї ініціативи не призведе до подорожчання товарів і послуг… Впровадження правил округлення не впливатиме на інфляцію як прямо, так і опосередковано… Округлюється сума чека, а не ціна», — сказав він.

Як повідомлялося, НБУ ухвалив рішення припинити карбувати монети дрібних номіналів 1, 2, 5 та 25 копійок. Усі ці номінали розмінних монет будуть і далі перебувати в обігу, однак у подальшому готівковий обіг не поповнюватиметься новими монетами зазначених номіналів. Відповідно, з 1 липня в Україні будуть застосовуватися правила округлення загальних сум готівкових розрахунків: сума чека, яка закінчується на 1-4 коп., буде округлюватися в бік зменшення до найближчої суми, що закінчується на 0 коп. Сума, яка закінчується на 5-9 коп., буде округлюватися в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.

Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3073492

Схожі матеріали

 

Коментарі: 1

Додати коментар »

 
 
 

Нагадую правила округлення: цифри від 1 до 5 округляються в бік нуля. Все що вище — в бік 1 грн. Але чомусь думаю, всі (не залежно від цифр) будуть округляти в бік 1 грн. Бізнес. Ви не згодні ?

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com