На розжареній пательні децентралізації

Останнім часом Іванівська селищна рада () потерпає від дискредитації в інформаційному просторі України.

То й діло нічим не примітний Іванівський район спливає в публікація іменитих обласних і національних ЗМІ. Притому, що публікації носять дуже поверховий характер і не розкривають глибинні процеси загальнонаціональних реформ, у контексті яких змінюється й Іванівська ОТГ.

Причина тому — проведення шкільної реформи, а конкретніше її перший етап — оптимізація шкільних навчальних закладів.

На цьому ґрунті деякі політичні партії та посадовці,  переважно опозиційного напряму,  розганяють так звану «зраду», ставлячи під сумнів усю реформу децентралізації та  похідну від неї — шкільну реформу.

Воно і не дивно, адже на носі президентські вибори, а найсильніший аргумент нинішньої влади — це саме  децентралізація, теорію якої заклав ще Президент Ющенко й підтримав Янукович. А ось реалізація реформи дісталася саме нинішній владі.

Дискредитуючи саме цю реформу, політики мають намір набрати собі політичних балів, вдало маніпулюючи людськими страхами.

Будь-які зміни — це перш за все стрес. Саме такий стрес і стався з жителями Іванівської ОТГ, де закривають деякі школи. Вдала інформаційна «зрада», направлена на розгін страхів людей, вдається і замість конструктивного діалогу між сторонами конфлікту (керівництво ОТГ та жителями сіл) йдуть жорсткі обміни ультиматумами.

На думку редакції, конфлікт із закриттям тієї ж Трохимівської школи можна вирішити шляхом публічного діалогу, де сторони взаємно шукали б компроміс. Для прикладу, замість підвозу трохимівських дітей у Іванівську школу можна було б організувати підвіз у Агайманську чи Благодатненську, або ж частковий підвіз дітей у агайманську та іванівські школи, за бажанням батьків. Потрібна лише воля учасників процесу до пошуку компромісу й незаангажований погляд на економічну складову утримання освітньої галузі Іванівської громади.

Проте, повертаючись до процесу реформ, хочеться відзначити всю складність ситуації.

Процеси аналогічні Іванівським ідуть у всіх громадах України. Для прикладу, у Білозерській ОТГ стоїть питання оптимізації дитячого садка. Шляхом пошуку компромісу та невтручання політиканів у процес питання вирішується (у додатку).

Непоказний у цьому питанні Нижньосірогозький район, де поки що не йде жодних оптимізацій. Ці процеси почнуться зі створенням Нижньосірогозької ОТГ і приведення кількості навчальних закладів до кількості учнів. Так що тут усе попереду.

Що ж до Іванівської ОТГ, виникає дуже небезпечна ситуація, адже якщо не провести оптимізацію, то може виявитися, що посеред навчального року просто нівідкіль буде фінансувати малокомплектні школи, а учні цих закладів будуть позбавлені конституційного права на якісну освіту в нормальній, теплій школі.

Залишається сподіватися, що конфлікт буде вирішено, й Іванівська ОТГ стане простором сучасної та якісної середньої освіти, а жителі громади отримають нову якість життя і не піддадуться на політичні провокації, щоб не стати розхідним матеріалом у великій політичній грі.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 40

Додати коментар »

 
 
 

Жертвою? Рома пиши правильно. Найшов жертву

0

Оцінити коментар Thumb up 16 Палец вниз 2

 
 

Романе. Щось я не розумію, це ваша стаття чи передрук з якогось видання. Бо не можу повірити, що Іванівську опг ви називаєте жертвою, яка потерпає від дискредитації.

0

Оцінити коментар Thumb up 25 Палец вниз 2

 
 

Романе, люди в селі не розуміють , що ці реформи вже давно відбулися, що сільські ради на сьогодні- це здебільшого тільки гучна назва. Які там ради? Які там школи? Сьогодні поспілкувався з людьми з невеликого, але міста. Так, люди добрі! Ми відстали не на роки , а на ціле життя! І школи наші відстали, далі нікуди, а про сільські я взагалі закрився лопухом і мовчу у трубочку…. Яка там сесія? Яке там голосування?! Та цю реформу треба було провести ще 5 років тому. Хто цього не розуміє, з тим просто немає чого вести розмови далі. Романе, дякую за незаангажоване висвітлення подій сьогодення.

0

Оцінити коментар Thumb up 14 Палец вниз 22

 
 

То есть — все гораздо хуже, чем мы видим.
И вина не отдельно взятого главы ОТГ, хотя он бы мог и не брехать. (хотя не мог — тогда б не выбрали)
Хуже всего — политика государства губящая средний класс (так и не родившийся) , лелеящая себя — олигархов. Отсюда и дикий феодализм. И как следствие — повальное бегство граждан за границы, отчего и появляются «оптимизации».
Украинцы пожирают плоды своего выбора.

А оппозиция… смешно. Это не оппозиция, это двойники сегодняшних керманичей. Поменяй местами — никто не заметит разницы (ну, разве что рожи у одних похудеют, а у других опять отрастут) .
Оппозиция это, например, Саакашвили, которого страшно боятся до сих пор.
Хорошая страна Украина, но нет умных у власти с первых дней.

0

Оцінити коментар Thumb up 23 Палец вниз 6

 
 

Трофимовских детей в Благолатное? Вы там школу вообще видели? У Трофимовке школа в сто раз лучше, почему Благодатное не возить в Трофимовскую? И конфликт будет закрыт… Ну думайте что же вы делаете? Аж смешно, у Благодатном школа та троечку, по сравнению с Трофимовской. Откройте уже свои глаза, на всю эту ситуацию, всего этого и не было бы, если бы думали, прежде чем говорили.

0

Оцінити коментар Thumb up 28 Палец вниз 15

 
 

Залиште будь-ласка Благодатне в спокої, бо якщо ми почнемо бунт , то місця буде мало, тукт буде не тільки 1=1 , а сам Президент

0

Оцінити коментар Thumb up 22 Палец вниз 9

 
 

В Благодатному хоч і старенька школа,але тепла,має НВК І-ІІст.(девятирічка) і саме головне всі класи мають достатню наповнюваність-5 і більше учнів(по закону про Освіту) то чому вони повинні кудись возити своїх учнів.Та й бюджет ОТГ з Благодатного набагато більший іде ніж Трохимівський.Маmа а скажіть скільки класів у вас немає або навчаються учні індивідуально,так що не перекладуйте все з хворої голови на здорову.Так що привильно говорять залиште Благодатне в спокої.

0

Оцінити коментар Thumb up 27 Палец вниз 6

 
 

Мама с Трофимовки, не в здании дело, а в количестве дитей и наполнености классов.

0

Оцінити коментар Thumb up 22 Палец вниз 2

 
 

Вот никто не хочет чтоб их школу понижали, Благодатное тоже пойдет в бунт, на следующий год и вас тоже самое ждет, что и Трофимовскую, просто вот интересно как все таки решат нашу судьбу без конфликтов, как это планируют. За все школы обидно, и каждое село будет отстаивать свое, всех понять можно…

0

Оцінити коментар Thumb up 29 Палец вниз 1

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 24 Палец вниз 35

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 40

 
 

.
25 июня, 2018 о 10:49 IP автора: 46.211.115.109
Такий вчитель по перше — навчить дітей ВІДСТОЮВАТИ СВОЇ ПРАВА, а не покірно підставляти щию недолугості влади. Виховає активного громадянина, а не покірну конячину, на якій будуть возити свої статки владоутримувачі.
Інформуйте про СПРАВУ, а не лийте багно на людей, які захищають інтереси свої односельців.
По Вашому допису не буду судити про Ваших вчителів: ВОНИ Вас виховували правильно, але результат не завжди відповідає потраченій роботі.
І в нашому районі про це знає кожен фермер, тракторист та комбайнер…

0

Оцінити коментар Thumb up 43 Палец вниз 8

 
 

Депутат
25 июня, 2018 о 10:37 IP автора: 178.93.13.148
Скажіть — Премудрий Депутате — а як Ви оцінете роботу хліборобів в цьому році, коли засуха ? І так і будете судити про степових трудяг по одному року ?
Не судіть про школу по показнику одного року. Тим паче, що раніше таких дани не публікували, хоч ЗНО вже учні здають 13 років. Як і рік на рік не прихоиться, так і клас на клас не приходиться. Як і операція на перацію не схожі: обом пацієнтам хірург хробив операції. Тільки один вижив, а інший — ні. Ви хотя б поцікавтеся: а як ці діти вчилися взагалі ? Чи могли вони показати кращі результати ? І чи взагалі хотіли вон здавати ЗНО щоб продовжити навчання ? Просто фтальний збіг: обовязкове ЗНО + слабкі учні + не бажання далі вчитися. Є такі учні яким вчитися важко.
А щодо рейтингів — поглянемо і про Вашу роботу в кінці року, в змаганні з іншими громадами області і України….

0

Оцінити коментар Thumb up 42 Палец вниз 7

 
 

А щодо різниці між навчанням сільських вчителів та міських — то її не має. Всіх вчителів вчили однаково і всі вчтеля навчають дітей за однаковими програмами. Різниця в тім, що міський вчитель має більше вільного часу для підготовки до наступного уроку з предмету (по всій паралелі), ніж сільський. Бо останньому потрібно ще й по господарству попоратися. ро Інтернет та бібліотеки я вже взагалі мовчу: порівняти міську бібліотек та сільську не можливо. І не тому, що в селі — пр вашому — «бездарі та ледачуги»., а тому що Ви для цієї бібліотеки навіть районної газети не виписали. Книгофонди — ще з 1 половини 1980-х років.
І насамкінець. Ви теж не в міській школі началися, а значить — по Вашому — повний телепень, бо Вас же навчали «сільські вчительки — пенсіонерки.
Та й Іванівка ще поки не місто. І різниці між іванівськими вчителями та воскресенівськими чи трохимівськими дуже не видно.
Гірко. Колись втікачі з села заснували мсто. І тепер, через століття, крутять носом глядячи на кинуте на призволяще село. Тільки памятайте! По великому рахунку село без міста виживе: їжабудеа шмотки? А шмотки сякі-такі й самі виготовимо. Саме необхідне.
А от місто чи вистоїть без їжі та сільських заробітчан ?

0

Оцінити коментар Thumb up 43 Палец вниз 3

 
 

Полностью согласен с BIZmark. Это что плохого, если человек стоит горой за свою школу и свое село?! Учителя должны воспитывать детей не покорными рабами (одобрямсами эпохи Брежнева), а людьми, имеющими свою точку зрения. Таких и воспитывает уч. Ник. Т.В.
25 июня, 2018 о 10:49 IP автора: 46.211.115.109, Депутат
25 июня, 2018 о 10:37 IP автора: 178.93.13.148 (риторика одинаковая). То де…мо, которым вы обливаете учителей, остается на ваших руках и долго еще будет дурно пахнуть. Когда нет аргументов, в ход идет д…мо. Вы уже и депутатов ОТГ об…ли.

0

Оцінити коментар Thumb up 38 Палец вниз 3

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 18

 
 

Те що люди стоять горою за свою школу це магапохвально! Проте, як нас навчали у армії — «Межа між геройством і тупістю дуже тонка».
Потрібно завжди керуватися здоровим глуздом. У даній ситуації правильніше було б пошук здорового компромісу, а ніж відстоювати позицію чітко розуміючи, що якщо не зараз то у найближчій перспективі вона буде програшна.

0

Оцінити коментар Thumb up 11 Палец вниз 12

 
да боже ж мой
 

Бизмарк историк с Трофимовки а не дупутатша с Васильевки

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 13

 
 

А Благодатна як будете визивати президента , не забудьте хоч школу побілить та чагарники біля школи повичищати , засранці натуральні. З таким бюджетом як у вас був , цеж треба умудритись так занехаять школу . Якщо початкова ланка буде в селі та дошкільники , так скільки ж там дітей залишиться для підвозу в нормальну школу ! Балашовці нехай всі їздять в Іванівку . Це ж треба — 5 дітей і два шкільних автобуса їздять з різних боків, от по хозяйськи ! У вас початкові класи всі вмістяться в пустих хоромах садіка , а аварійну школу треба взагалі закрити . Якби депутати проїхали по селах , та подивались все на власні очі , то так би й вирішили .

0

Оцінити коментар Thumb up 23 Палец вниз 12

 
 

А депутати вже іздили по маршруту Новодмитрівка-Захарівка-Трохимівка-Щасливе-Іванівка?Час засікали?Дороги бачили?Знання вони кращі давать будуть!Батьки турбуються не за зарплати вчителям,а за те що Іванівки нереально доіхать!Дороги немає!Хіба що гелікоптером.

0

Оцінити коментар Thumb up 31 Палец вниз 2

 
Эрнест Неизвестный
 

Что интересно: публиковать результаты по школьным ГНО начали как раз совместно з усиленным продвижением реформы децентрализации. Село пытаются лицом в г..но мокнуть ? Или реформу быстрее провести: вот, мол, ваши родители и деды школ по селам понастроили. А там, мол, только неучей плодят. Вот вам результаты ГНО. И не публикуют сколько денег и новшеств вбухали в отдельные элитные заведения чиновники средней руки для своих деток. Не объявляют о том, что первые компютерные классы появились в городах еще лет 20 тому , а в селах — не более 10 лет. Не пишут, что в село на 12 часов никогда не приедет учитель английского языка; об учителе-специалисте рисования и музыки вообще нет разговора. Им и в городах работы не много.
Короче: Вас разводят, как котят и стравливают между собою, чтобы Вы на их делишки внимания по меньше обращали.

0

Оцінити коментар Thumb up 34 Палец вниз 2

 
 

П. Романе ! Я -не спец в журналістиці, але вважаю, що подавши допис до сайту Ви вже свою справу зробили. Розумію: важко бути нейтральним в ньому. Але Вашу репліку про «магапохвальність» та слідуючі слова, що вона межує з «тупістю» ніяк між собою не можу узгодити.
Ці два твердження взаємовиключні, протилежні одне одному.
І не потрібно «армійські порядки» насаджувати в суспільстві. Ми живемо не в казармі і не по командах командирів (хоч інколи це і відповідає дійсності). Ці поради краще висловіть на офіційних російських сайтах, там це вітається. Такими дописами Ви лишень провокуєте владу і далі робити свої справи, як в казармі. А щодо компомісу — згоден, його потрібно шукати. Але не за рахунок поступок одного. Бо коли програє один, то це вже поразка, а не компроміс.
Компроміс — це коли ВИГРАЮТЬ СЬОГОДНІ і ЗАРАЗ ОБИДВА. А слова про те, що потім, з часом все буде добре — це утопія. Не завжди майбутнє краще за минуле.
Добрими намірами, як відомо, мостять дорогу лише в пекло…

0

Оцінити коментар Thumb up 28 Палец вниз 2

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 17

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 19

 
 

Аліна
25 июня, 2018 о 13:11 IP автора: 78.111.186.63
Хай краще не їде телебачення: навколо шкіл завжди працювали учні. Пожалійте їхні руки: висапати та вигребти по 2-3 Га землі дуже важко. Та й дітей не багато, а шкільні ділянки не зменшилися…
І ще одне. Висловлюйтеся по ТЕМІ ПОВІДОМЛЕННЯ, а не про дописувачів. Кому болить СПРАВА — той пише по справі, а кому важливіші ПЛІТКИ — він і запускає плітки.
Не «забовтуйте» суті проблеми. А вона є і досить болюча, як свідчать майже всі повідомлення та обговорення, що стосуються оптимізації шкіл в ОТГ (а незабаром, відчуваю, і лікарень, клубів, біліотек)

0

Оцінити коментар Thumb up 19 Палец вниз 2

 
 

Д.Ш.
25 июня, 2018 о 14:37 IP автора: 195.5.29.221
А Ви можете уявити собі Україну без сіл ? Німеччину без пивоварень ? Англію без гуралень по виробництву віскі ? Скажете там сіл не має ?

0

Оцінити коментар Thumb up 25 Палец вниз 3

 
 

А мне вообще интересно, пишут, что в селе дети тупые. Зачем далеко брать, если заврайоно отг сама такая, окончив еле 11классов и заочку Мелитополя. И ее учили учителя Ивановки. О каком развитии образования можно говорить с таким руководством

0

Оцінити коментар Thumb up 27 Палец вниз 4

 
І. ПОПУРІЙ
 

То де ж той діалог ? Чи довго його чекати ? І чи дочекаємся взагалі ? І хто повинен його ініціювати ? То, Романе , прямо і написав би, що місцева влада ( керівництво ОТГ ) НЕ ХОЧЕ НІЯКОГО ДІАЛОГУ з батьками і вчителями, вона по — старинці воліє діяти методом адміністративно — силового нажиму, діючи за відомим принципом: » Власть должны не только уважать, а еще и боятся! » Але хіба таку владу є за що «уважать » ?

0

Оцінити коментар Thumb up 18 Палец вниз 2

 
 

яки знаня коли один автобус розвозе три села шотивку новомиколаевку и мичурин.дити уежають в семь а приежают в пять и ще нода по интернете искать книги бо видетели в них новая програма а книг нету.или одна книга на четире человека.какие знання очем шепчете

0

Оцінити коментар Thumb up 25 Палец вниз 2

 
Эрнест Неизвестный
 

П.Романе! Щодо здорового глузду.
Здоровий глузд говорить, що мавполюдині не потрібно було злазити з пальми (з бананами та одноплемінниками, тінистими листями) на землю.
Там їх чекали лише випробування та проблеми, які розсіяли нас по всьому світові. Тепліше, краще та ситніше нам не стало…

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 6

 
Эрнест Неизвестный
 

І. ПОПУРІЙ
25 июня, 2018 о 16:34 IP автора: 46.200.57.15
Шановний І.І. (якщо хтось не користується Вашим ім»ям). Який діалог ? Обиді сторони готуються до смертельного побоїща. Останнього, безжального та показового. Мобілізуються маси, підщукуються фактики, які зроблять «правльною» тільки одну сторону. Іншу необхідно знищити. Все. Крапка. Компромісний шлях навіть не розглядається. Або пан (в ОТГ) — або пропало все.
Ситуація в ОТГ нагадує відносини між сім»ями сватів після одруження дітей: ви продайте свою хату і на виручені гроші побудуєте времянку біля нашої хати, бо вона за вашу більша. І будемо жити дружно. І господарювати для дітей: ви в своїй времянці , а ми — в своїй хаті та в своєму дворі…
Ось чому підтримував і підтимую ідею не 1 ОТГ на район, а як мініум 2-3. Бо це тільки в Україні один — краще 3 або п»яти.
Боже! Пережили укрупнення сіл в 60-70-х і нічому не навчилися…

0

Оцінити коментар Thumb up 17 Палец вниз 1

 
 

Эрнест Неуважний не може зупинитися розмовляти сам з собою,а Світлана Аліївна вже поїхала…)))

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 5

 
 

Ха-ха-ха. Это не Эрнесту нужно вызывать Алиевну, а руководство отг свозить на ПМПК в Херсон на улицу Мира

0

Оцінити коментар Thumb up 12 Палец вниз 0

 
І. ПОПУРІЙ
 

Шановний «улюблений «скульптор М. Хрущова.Слава Богу, моїм
ім;ям ніхто не користується. Це дійсно я. А ось Д. Ш. ніяк не зрозуміє , що Неизвестний і Неуважний — це різні словосполучення. А Вам Ернесте респект. Ви правильно розумієте , що конфліктуючі сторони роблять ставку саме на » Інтернаціонал » Ежена Потьє ….» Єто есть наш последний и решительний бой «. Тільки ось в ролі обездоленого пролетаріату брехливе керівництво ОТГ виставило сільських педагогів і батьків дітей. Гадаю , що ніяких лаврів це їм не принесе , а скоріше навпаки.

0

Оцінити коментар Thumb up 14 Палец вниз 0

 
 

На бедных сельских педагогов и родителей детей решили натравить милицию. Ой-ой, походу Витьок решил поиграть в лихие 90-е? Не боиться заиграться?

0

Оцінити коментар Thumb up 26 Палец вниз 0

 
 

Витек молодец, лапши предвыборной навешал, люди его выбрали, а он теперь на откатах и зарплате в 20 штук наживается. Это ж так хотелось власти что даже не постыдился врать людям.

0

Оцінити коментар Thumb up 21 Палец вниз 0

 
 

А он вообще разговаривать умеет? У него во всех школах отг была всего одна заученная фраза, что сельские дети обедают Катю Дебелу. И вообще, за него везде отвечает его автоответчик-заслуженный и незаменимый секретут

0

Оцінити коментар Thumb up 23 Палец вниз 0

 
Дрожак Валентина
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 12

 
 

Шановний ДЕПУТАТ! Аргументуйте факти. Не повторюйте помилок своїх попередників, які теж прикривалися турботою про дітей, коли закривали школи. Говоріть про економічну сторону, поважайте вчителів, які працюють в школі більше ніж ви живете на світі.

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 0

 
 

Невже ви думаєте, що вчитель піде з протягнутою рукою, коли залишиться без роботи? Покажіть таку людину, яка не хоче ходити на роботи і отримувати зарплату.

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com