Старост Іванівської ОТГ навчали комунікації із жителями громади

Представники Асоціації міст України провели навчання старостам сіл Іванівської по комунікації із жителями громади.

На думку фахівців цієї організації, у Іванівській громаді існують серйозні проблеми із інформаційною політикою, що призводить до конфліктів із місцевими жителями, як наприклад жителями сіл Трохимівка та Нововасилівка.

Як один із варіантів покращення роботи взаємодії із жителями громади у керівництві ОТГ мають намір випустити друкований «інформаційний вісник ОТГ», доставку якого до жителів забезпечать старости сіл.

Далі пропонуємо оригінальний текст допису Асоціації із сторінки «Децентралізаційний марафон» у соцмережі Фейсбук:


Чим ефективніші комунікації – тим менше негативу

Успіх об’єднаної громади багато в чому залежить від взаєморозуміння між головою ОТГ, депутатським корпусом та старостами. Якщо всі вони рухаються в одному напрямку, скерованому на розвиток одночасно всіх населених пунктів, то у виграші одночасно вся громада. Над розвитком внутрішніх комунікацій у громаді днями працювали в Іванівській селищній ОТГ на Херсонщині. У об’єднання торік увійшли 9 рад – 1 селищна (колишній районний центр) та 8 сільських. Тож старости, голова ОТГ Віктор Дебелий, секретар селищної ради Вікторія Щастлива обговорювали ключові перспективи розвитку громади в частині тісної взаємодії разом з регіональними консультантами Асоціації міст України в Херсонській області, які провели виїзну консультацію щодо розвитку ефективних комунікацій у цій громаді. Зробити їх більш прозорими, насамперед — інформацію про діяльність ОТГ та рішення, які приймаються, і стало головною метою обговорення. А ще йшлося про потребу та вміння своєчасно доносити об’єктивну інформацію до членів територіальної громади. Останнім часом це стало особливо гострим та актуальним через назрілу оптимізацію освітньої мережі в ОТГ. Населення в селах, де такі школи малокомплектні, обурене настроями місцевої влади понизити ступінь деяких шкіл. Чи не найбільше збурення викликало це в Нововасилівці та Трохимівці. Втім справа навіть не в тому, що школярів доведеться підвозити, до чого, як стверджують селяни, вони не готові, а в тому, що рішення приймаються, як вони нарікають, непрозоро та втаємничено, без достатніх обґрунтувань.
З’ясовуючи в старост, чи насправді населенню не доноситься інформація, більшість аргументує такі настрої тим, що з переходом до господарювання в новому статусі, громаду важко перелаштувати мислити по-господарськи, рахувати суспільні гроші як свої. Приміром, у степових населених пунктах є гострою потреба в воді, однак домогтися сумління в сплаті за її споживання або налагодити ефективний забір для поливу – справа не з легких, нарікають старости. Натомість у всіх негараздах звинувачують владу. Погоджуються, що працювати з населенням і справді непросто. Обговорювали також стан забезпеченості шкільними автобусами, більшість з яких відпрацювали свій ресурс. Йшлося про необхідність запуску внутрішніх рейсів громадського транспорту та про стан доріг. Тут налаштовані придбати власний грейдер, адже більшість доріг насипні.
Обговорюючи пріоритети, які визначаються в громаді, представники місцевої влади погодилися з тим, що для поширення інформації та для її доступності для абсолютно всіх верств населення мало розміщувати її лише на офіційному сайті ОТГ. Тут також налаштовані друкувати власний інформаційний вісник, який старости погоджуються доносити до кожного двору, а також готуються активізуватися в соціальних мережах. З іншого боку, це і зовнішня реклама громади для приваблення інвесторів. Загорілися й написанням проектів для залучення позабюджетних коштів на розвиток громади. Отже креативне мислення, притаманне команді Іванівської ОТГ, напевно, що послужить злагодженому просуванню інтересів громади та реалізації задуманих проектів. Вже сьогодні кошти громади спрямовуються на кожен населений пункт, запевняє Віктор Дебелий: «З старостами домовляємося: цього разу робимо у одному старостинському окрузі щось, а наступного — в іншому».
Регіональний консультант АМУ з юридичних питань Анатолій Негра, який має 30-річний досвід роботи в місцевому самоврядуванні як заступник та міський голова міста обласного підпорядкування Гола Пристань, поділився з колегами напрацюваннями з благоустрою населеного пункту, роботи із боржниками по комунальних послугах. Якраз із налагодження благоустрою, наведення ладу в населених пунктах розпочали і в селах Іванівської ОТГ, ввівши посади відповідальних за благоустрій. Намагаються працювати з населенням і з питань зовнішнього освітлення. Економні світильники закуповує селищна рада.
Справжню дискусію викликала болюча тема оптимізації освітньої мережі. Селяни занепокоєні, що з пониженням ступеня школи приміщення зруйнуються та занепадуть. Натомість балашовські та миколаївські учні, зі слів старост, якраз задоволені рівнем освіти в гімназії, куди вони підвозяться. І рівень освіти відповідний, і соціалізація. Тож дискомфорт насправді не в підвезенні учнів, проти чого так виступають селяни, а в недостатній якості освіти в малокомплектних закладах. Як з’ясувалося, проблему можна залагодити – селянам слід не просто демонструвати переваги якості освіти в опорному закладі, а ще довести, що зекономлені кошти підуть на розвиток громади на конкретних прикладах, підкреслила Лариса Оленковська.
#АМУ #Херсонське_РВ_АМУ #Децентралізація_Херсонщина#Комунікації_ОТГ #PULSE #USAID

 

Схожі матеріали

 

Коментарі: 47

Додати коментар »

 
 
 

Пані Ларисо, Вам не селяни і їх проблеми цікаві, а гроші які платять за створення (у нашому випадку ГОРЕ) громад. А про якість навчання теж помовчіть, Вам як вчителькі, наші вчителі фору дадуть. Головні завжди люди і керівники повинні враховувати їх інтереси, а не марить грошима і бюджетом, який порахувати і розподілити вірно ніхто не може. Щасти Вам з іншими громадами.

0

Оцінити коментар Thumb up 36 Палец вниз 3

 
 

Нічого додать. В точку

0

Оцінити коментар Thumb up 25 Палец вниз 1

 
 

Як це,дискомфорт не в підвезенні учнів?33км.везти діток сонних це не дискомфорт?Ви там що всі больні на голову?Все вам вернеться бумерангом!Як ви познущаетесь над нашими дітьми,а возити день у день,роками 33км в спеку та мороз це не що інше як знущання,так доля познущаеться над вашими!

0

Оцінити коментар Thumb up 42 Палец вниз 2

 
 

а казали шо ліга сміху 24-го. Чи це треніровочний лагирь …

0

Оцінити коментар Thumb up 22 Палец вниз 0

 
 

Два рази в день діти будуть іхать по трассі на зустріч сонним далекобійникам!Два рази на день у батьків серце в п’ятах!!!Ви бачили скільки разів на рік на тому відрізку трасси ДТП?!

0

Оцінити коментар Thumb up 40 Палец вниз 1

 
 

Голову не навчали комунікаціям? Хоч би два слова навчили казать, а то все секретар та секретар керує. Він її за язик підбирав чи що

0

Оцінити коментар Thumb up 39 Палец вниз 0

 
 

А у родителей детей которые учатся в Благодатном ты Чум-а хоть раз спросила,что и им там хоршо.Ты же закрыла школу в Балашово и все тянеш ручонки к Благодатской школе,тебя надо саму учить разговаривать с людьми без мата и крика,а не руководить селом.Все не давала покоя зарплата учителей(это надо ж сколько они получают) а теперь сама получает 12штук и ничего не делая для села.

0

Оцінити коментар Thumb up 26 Палец вниз 1

 
І. ПОПУРІЙ
 

Порівняння кількості учнів з колишніх Новомиколаївської та Балашовської шкіл з нинішніми Трохимівською та Нововасилівською школами , які будуть навчатися в Іванівці , явно некоректне. З Балашовки та Новомиколаївки в райцентрі навчаються по 10 учнів, а з Трохимівки та Нововасилівки прийдеться возити по 40 учнів. Уловлюєте різницю ? Крім тогоу Трохимівці їх ще треба позабирати ії сіл Захарівка та Новодмитрівка — Перша, а потім туди ж і відвезти. То дітям прийдеться вставати о 5 годині ранку. Яке ж то буде навчання , коли спати хотітиметься? Та і справа не в якихось там міфічних «комунікаціях «. Справа в наглій чиновній брехні. Чому ж В. Дебелий чесно не сказав виборцям, коли балотувався на голову ОТГ, що він має намір перетворити 5 загальноосвітніх шкіл на початкові ?. Мабуть злякався , що його в такому випадку не оберуть головою. А ось безсоромно і цинічно обдурити людей після виборів він вже не злякався. Виборці стали йому не потрібні Але ж людей можна обдурити лише один раз. І хто тепер повірить цьому брехливому керівнику , його новим фантастичним обіцянкам. То нехай краще в повному об;ємі виконує свою передвиборчу програму, а не частує нас обіцянками. А щодо навчання в.о. обов;язків старост комунікаціям ? То вони всі довгий час працювали до цього головами сільських рад. Володимир Нудьга майже 30 років , Тетяна Чумаченко і Віра Чукаєва — по 15 років. Так що їх вчити — то тільки шкодити їм. А от кого треба дійсно вчити толерантним манерам спілкування з людьми, так це Віктора Олексійовича і Вікторію Сергіївну. Знаючи , що у Нововасилівці склалася така напружена ситуація, будуть проводитися збори громади і не з;явитися на них. Оленковська і Жупина знайшли час і можливість приїхати на них за 200 км із Херсона, а наші «вожді ОТГ » ні. Оце вам і всі комунікації з населенням. Позорники !

0

Оцінити коментар Thumb up 54 Палец вниз 2

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 16

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 25

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 17

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 19

 
 

Ну вже дебелий не брехло і не популіст. Не популіст точно, бо язиком не верне, а брехать так з вітой навипередки

0

Оцінити коментар Thumb up 28 Палец вниз 0

 
 

Они все старые балаболы, говрят а потом всё забувают что врали, нужно голосовать за адекватную молодёж.

0

Оцінити коментар Thumb up 15 Палец вниз 4

 
 

Это точно…. нужно давать дорогу молодым…а пенсия пусть сидит дома!!!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 11 Палец вниз 8

 
І. ПОПУРІЙ
 

Абсолютно не ідеалізуючи «нашу політсилу «, все таки відмічу , що при ній хоч війни не було , Крим і Донбас були нашими , не було ніяких мертвонароджених ОТГ та і ціни на вугілля і все інше були більш — менш помірними. А чим , цікаво, може похвалитися » нинішня політсила» , яка при владі в Києві ? Як на мій погляд , то хіба що безвізом. А от кого народ дійсно підтримує , то вже покажуть вибори в наступному році.

0

Оцінити коментар Thumb up 22 Палец вниз 2

 
 

И картина на стене соответствующая — стая волоков

0

Оцінити коментар Thumb up 24 Палец вниз 0

 
І. ПОПУРІЙ
 

А,да ! Забув. Ще до «досягнень » нової влади можна віднести проведення в угоду МВФ недолугої і непродуманої децентралізації, реорганізацію та закриття шкіл, тотальну брехню і обман людей ? А з чим же тоді в Європу йти ? Там такі » цінності » не сприймають .

0

Оцінити коментар Thumb up 23 Палец вниз 4

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 15

 
 

И.и. попурий—-
Вы уверенно пишете про выборы….не обольщайтесь,ваше , именно ВАШЕ время подходит к концу….на старушек не надейтесь….

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 12

 
І. ПОПУРІЙ
 

Смішненький адепт ( з ай-пі 30. 124 ) Чого так розпереживався за мене ? Переживай краще за своє майбутнє. Час все розставить по своїх місцях.

0

Оцінити коментар Thumb up 15 Палец вниз 2

 
І. ПОПУРІЙ
 

До того ж ти явно переплутав адреси. » Політичні трупи » зараз якраз і знаходяться в селищній раді ( ОТГ ). Зважаючи на те , що вони зробили з людьми, особливо з вчителями і батьками учнів, як нагло і безсоромно обдурили їх , то у них вже точно не буде ніякого ПОЛІТИЧНОГО МАЙБУТНЬОГО в районі. Ясніше ясного , що всі районні осередки політичних партій будуть проводити свої наступні виборчі кампанії під одним гаслом : » Жодного голосу на виборах брехунам з ОТГ ! » Одне непокоїть — аж занадто дорого нам , іванівським платникам податків, обходиться утримання цих політичних маніпуляторів і пройдисвітів — 9 млн. гривнів в 2018 році на їх космічні зарплати , надбавки та премії. УВАЖНО ВДУМАЙТЕСЬ : 9 млн. грн. на 25 нині працюючих чиновників ОТГ і 8 млн. грн. на майже 60 чоловік педагогічно — технічного персоналу Іванівської гімназії , які дійсно займаються корисною справою — навчанням і вихованням підростаючого покоління.

0

Оцінити коментар Thumb up 19 Палец вниз 0

 
 

В ці 9 млн входять заробітні плати працівників по благоустрою населених пунктів всієї громади — 97 чоловік, заробітні плати будівельників, що відновлюють Центральну частину селища, прокладають алеї, тротуари та ін. в селах ОТГ, а в них, варто зауважити , розмір платні більший за мінімальну. Ця Ваша Інформація, як і все що виходить з уст представників районної ради, викривлення або перекручування фактів, політичні підбурювання , а часто-густо і відверта брехня. Краще б розповіли людям, як партійні внески пропивали та проїдали з керівництвом РДА не так давно, та пьяні котилися по двору адміністрації що аж паски і яйця розгубили… Вожді! Політики…срані.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 14

 
 

Та більших брехунів як в отг не знайти на світі. Один одного брехливіші. Ще й наглі цинічні й без поваги до людей.

0

Оцінити коментар Thumb up 24 Палец вниз 1

 
 

И.И. за свою будущее я спокоен,так,как не пытаюсь,(в отличие от вас) протеснуться на очередные выборы,поскольку не являюсь жителем района,но со слов своей матери знаю,как ваша приближенная особа,ходила по бабульками и слёзно просила за нее проголосовать.ставлю ударение на слове СЛЁЗНО…..но на этот раз стариков вы уже не обманете….много произошло событий,которые смогли открыть людям глаза..я не буду распыляться перед вами—надеятся вы можете,это ваше право, только,что на этот раз врать будете…смешной человек…

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 10

 
 

Противно читать

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 1

 
 

97 чоловік працювали по благоустрою , на фіга скільки людей , в селах коли не глянь , на лавках сидять ноги попротягували . добре хоть лавок понакупляли

0

Оцінити коментар Thumb up 22 Палец вниз 0

 
 

начали за здравие кончили за упокой ,, ,да Иван Иванович не любит наш народишка правду / а особенно те кто у корыта / ха ха ха

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 2

 
 

Чого від отг чекали. Гляньте хто там робе. Єліта. Пережинились, перегуляли, прям зразок для усіх. Тож таке і витворяють.

0

Оцінити коментар Thumb up 23 Палец вниз 1

 
 

Аноним, не смеши, какая » элита «.

0

Оцінити коментар Thumb up 12 Палец вниз 1

 
І. ПОПУРІЙ
 

Та нічого собі !!! Оце масштаби !!!! Ви нас з кожним днем дивуєте все більше і більше. Я бачу , нешановні «вожді » ОТГ , ви зовсім з глузду з;їхали.75 штатних працівників — управлінців апарату ОТГ + 97 працівників по благоустрою. Цифри впечатляют ! То ви відразу посадили нам , іванівським платникам податків на шию 172 чоловік. То тепер і я розумію , чого Іванівська ОТГ являється фінансово неспроможним імпотентом. То якщо є 97 чоловік по благоустрою , то вся Іванівка і села ОТГ повинні бути вилизані і блистіти від чистоти. Поки що в Іванівці інколи поблискує лише центр, а на окраїнах повний занепад. 97 чоловік — це скільки всього робітників працює у всіх ЖЕКах м. Херсона. Ну а кількість жителів Херсона і Іванівської ОТГ порівняєте самі.

0

Оцінити коментар Thumb up 21 Палец вниз 1

 
 

Іване Івановичу! Це ОТГ забрало тих людей, яких ваша влада відправила свого часу на цибулю, і дала їм робочі місця. Оце вам робочі місця для простих людей, які доглядають, будують свої населені пункти. Так-так, це саме ті люди, яких ваша влада безжалісно зробила свого часу рабами. Це ті люди, які порвуть вас завтра за ваше обурення тим, що їм дали роботу, врятували їхні сімї від ніщети. А ще, це той подоходний налог, який вони своєю працею повертають назад в місцевий бюджет.

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 8

 
 

А самое страшное что у руля нашего района алк,пенсион, и девоч, легк , поведения. это копец.

0

Оцінити коментар Thumb up 17 Палец вниз 0

 
 

А самое простое и элементарное это то,что Иван Иванович,обливая грязью отг,через несколько лет,побежит семимильными шагами на выборы—и , если (не дай бог) всё-таки ему получится пройти,будет по рыговской привычке валить все на поперелников….отг во многом не правы,но и попурий со своими ,,правовыми лозунгами,,добивается одного—вернуть СЕБЕ утерянное корыто,о котором он сейчас так верещит…….. я сохраняю все ваши высказывания,Иван Иванович—для будущего…..интересно,чем крыть будете…не устали ещё буленовку вертеть на голове…ваш патриотизм закончится на пороге кабинета……помним ваши сказки и обещания,на фоне регионаловских понтов,а как жареным запахло,то лёгким движением руки и перекрасилась,и перестроились,и быстро забыли некоторых своих побратимов(когда выгодны не стали) …так,что кто,кто,но не вы будете говорить о высоких материях……мужиком ,хоть на старости лет ,научитесь быть……..

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 7

 
 

И ещё,Иван иванович—-может вы,как историк -асс,но артист из вас так себе,плохинький……не повторяйте ошибку кличка…….оставайтесь хорошим историком…..

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 5

 
І. ПОПУРІЙ
 

Пан Ляшко ! Вам повинно бути відомо, що » та влада » за радянських часів змушена була запрошувати людей на роботу в район із західних областей України. Це тому , що в районі ( а в 1972 році в ньому проживало 22 тис. чоловік , а не 12 тис. , як зараз ) не вистачало робочих рук . Це тому , що» злочинні комуністи «, як їх зараз називають , добилися того , що в господарствах району на той час було 30 тис. корів, трохи менше великої рогатої худоби , 70 тисяч вівців, 60 тис. свиней., а таке господарство , наприклад , як колгосп ім. Жданова (с. Дружбівка ) за рік виробляло 600 тонн лише качиного м;яса. Якщо не вірите мені , то це може підтвердити тодішній спеціаліст Райветстанції пан Віктор Дебелий. І для переселенців керівники господарств , як наприклад в нашій Іванівці Олександр Іванович Німовець, будували нові вулиці. Ну а хто хотів , їздив і на цибулю. Людям же цього не заборониш. І працівників організацій райцентру теж посилали на допомогу господарствам. Ну а мабуть найгірше тоді , в радянсько — комуністичні часи , жилося тобі , Віталій , при батьку , світлої йому пам;яті і хай земля йому буде пухом, Анатолію Федоровичу Ляшку, який чесно і добросовісно працював головою колгоспу ім. 8-го Березня , другим секретарем Іванівського райкому Компартії України , директором Райзаготконтори. От кому кому хаяти радянську епоху , але тільки не тобі. По пам;яті і кісткам свого батька топтатися не треба , тому що «ваша влада » то була і його влада і нічого поганого для простих людей вона не робила. Ну а щодо «перекрашування І.І. » то це якраз і є понти моїх недоброзичливців. Ніколи не міняв своїх поглядів і ніколи не загравав із владою заради одержання якихось благ., як деякі ( це я до того , що 80% нинішнього керівного складу районних служб і організацій , в тому числі і керівництво ОТГ ) становлять колишні члени Партії регіонів. Я їх абсолютно ні в чому не звинувачую , навіть з огляду на те , ЩО ОДНИМ ІЗ ЗАСНОВНИКІВ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ .А ПОТІМ МІНІСТРОМ ЕКОНОМІКИ У В. ЯНУКОВИЧА БУВ НИНІШНІЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПЕТРО ПОРОШЕНКО.Кожен вибирає свій шлях і подальшу долю самостійно. Але мабуть всім в районі теж відомо , що замість того , щоб асимілюватися з владою , я з групою однодумців створив і зареєстрував районну організацію партії «Опозиційний блок «., в рядах якої зараз і перебуваю. Так що казки про моє політичне перекрашування краще розповідайте своїм дітям і онукам на ніч.

0

Оцінити коментар Thumb up 13 Палец вниз 3

 
 

«… і нічого поганого для простих людей вона не робила.»

Ага, так і було…https://www.youtube.com/watch?v=s0h-ho8BGtM
нічого поганого…

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 2

 
 

Иван Иванович,як завжди ,,переводит стрелки,,…..ваша самореклама похожа на разговор самого с собой…..маразм старческий….вы живёте по принципу—Не верь своим глазам,а поверь моей совести….

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 9

 
 

Якщо Іван Іванович — політичний труп, що тоді говорити про деяких живих «владних трупів» ? Не чекайте, що труп І.І. пропливе повз вас: здивуєтеся, коли замість очікуваного трупу побачите на виборчій річці потужний дракар вікінга.
Може це Вас і страшить ???

0

Оцінити коментар Thumb up 9 Палец вниз 2

 
 

Це дуже смiшить)))))))

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 3

 
 

Це не ліга сміху , Це КРИВЕ ДЗЕРКАЛО !!!

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 1

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 10

 
 

:fkrj

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Які сумні обличя у Чулан-і та у Чумач-і, без отг керували б селами, пиляли б бюджети САМІ.А зараз тільки зарплата 10-12 тисяч +премія і все.Ці дві тепер рвуть волося, а пізно-тепер бюжет пиляють вітя енд віта.

0

Оцінити коментар Thumb up 15 Палец вниз 2

 
 

По заслугам,выборы впереди, все покажут где им место.

0

Оцінити коментар Thumb up 12 Палец вниз 0

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 11

 
 

Аноним
18 июня, 2018 о 15:10 IP автора: 46.133.8.36
Правильно. А ще, коли зорганізують концертик та гречечки посиплять — і батька проміняють…

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 1

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com