Юридичний конфуз

Вельми цікаві часи нині в Україні.  Неоголошена війна породила ряд концептуальних питань у суспільстві й не менші цікаві юридичні казуси під час  застосування законодавства України до практичних питань життєдіяльності Збройних Сил України.

Частина 11 статті 172 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає міру покарання військовослужбовцям за самовільне полишення військової частини. Санкція цієї статті передбачає більш жорстке покарання за вчинення вказаного правопорушення, здійсненого під час дії так званого «особливого періоду».

І дійсно, один такий прецедент трапився в Іванівському районі. Тут притягнув до адміністративної відповідальності військовослужбовця за самовільне полишення військової частини 09.05.2018 року із зазначенням, що цей проступок він вчинив під час дії «особливого періоду». Відповідною мірою визна й сума штрафу солдату — 2465  грн.

Власне, солдат свою провину визнав і сплатить штраф. Рішення суду тут.

Проте цікавий тут інший момент, а саме: трактування судами поняття: «особливий період», від якого залежить жорсткість міри покарання.

Так Шевченківський районний суд міста Запоріжжя, при розгляді аналогічної справи щодо військовослужбовця дійшов зовсім протилежного визначення поняття «Особливий період».

Кваліфікація дій ОСОБА_1 з застосуванням кваліфікуючої ознаки вчинення правопорушення в умовах особливого періоду, на переконання суду, не має під собою належного правового підґрунтя.

Так, статтею 1 Закону України «Про оборону України» № 1932 від 06.12.1991 року визначено, що особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій;

Оскільки воєнного стану в України не введено, тож особливий період охоплює час з оголошення рішення про мобілізацію та на час такої мобілізації.

Востаннє часткова мобілізація в Україні оголошувалась Указом Президента України «Про часткову мобілізацію» № 15/2015 від 14.01.2015 року, який набрав чинності 20.01.2015 року, у відповідності до пункту 1 якого оголошено та проведено протягом 2015 року часткову мобілізацію у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності цим Указом.

Таким чином, період часу, протягом якого було оголошено мобілізацію вказаним Указом, сплив ще у 2015 році, а оскільки пізніше рішень про мобілізацію не приймалось, тож висновок про те, що в Україні триває особливий період є сумнівним та таким, що суперечить нормам чинного законодавства.

Рішення суду тут.

Відтак, маємо серйозну правову колізію. Проте право — правом, а від таких юридичних дрібниць страждають люди, а сам прецедент є яскравою ілюстрацією «кривого» українського законодавства.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 1

Додати коментар »

 
 
 

Та не ма ніякої колізії — то суддям як надо так і роблять, а Верховний суд чітко визначився що особливий статус діє до прямої його відміни Президентом

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 1

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com