Мовчання банку

Окрім видачі звичайних споживацьких кредитів, у банків України є ще одна тактика отримання коштів від пересічних українців. Схема знаходиться на межі зі здоровим глуздом, проте зі сторони закону, як правило, усе нормально.

Схема розрахована на неуважність або зайнятість людини. Так, ви отримали від банку на картку невеличкий кредитний ліміт — гривень 200-300. Колись ним скористались і забули, перейшли до іншого роботодавця, якого обслуговує інший банк тощо.

Проте банки не будуть поспішати вам повідомляти про заборгованість, а почекають декілька років, щоб відповідно до умов договору з банком у вас набігла кругленька сума штрафів та пень.

Такий випадок трапився з однією з жительниць Іванівського району, яка отримала в 2012 році в банку кредит у розмірі 300 грн у вигляді кредитного ліміту на платіжну картку.

5 років банк не виказував жодних претензій щодо заборгованості,  і вже в 2018 подає позов до суду про стягнення з боржниці суми в 26 тис грн:

на 31 серпня 2017 року виникла заборгованість у сумі 26 799,58 грн., у тому числі: 279,21 грн. — кредит; 20 718,01 грн. — проценти за користування кредитом; 4 050,00 грн. — пеня та комісія; 1 252,36 грн. — штраф (процентна складова); 500,00 грн. — штраф (фіксована частина).

Проте жителька району виявилася зі «стріляних горобців» і змогла в суді дати відсіч нахабному банку, довівши безпідставність його вимог.

Так, відповідно до рішення апеляційного суду, суми нарахувань банку істотно зменшено:

з 21276 грн 43 коп. до 979 грн 88 коп, суми процентів з 20718 грн 01 коп до 421 грн 46 коп, суми судових витрат, пов’язаних з оплатою судового збору з 1600 грн до 73 грн 60 коп.

Таким чином заборгованість перед банком зменшилася із 26 тис до 1,4 тис грн.

Такі справи радше виняток із правил, ніж закономірність. У будь-якому разі кожному жителю району потрібно бути вкрай пильним при контактах із банківськими установами, адже є мільйони способівсп рамках закону провернути шахрайську схему.

Допомогти правди шукати пересічному іванівцю мало хто візьметься. Приємний виняток із правила — наведене вище рішення суду.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 4

Додати коментар »

 
 
АНАРХИЯ 4
 

Единственный способ, автомат!И отстреливать козлов-банкиров!С десяток закопают, другие может и побоятся простой люд грабить??

0

Оцінити коментар Thumb up 15 Палец вниз 3

 
 

Если было решение суда по данному банку, то можно указывать его наименование. И желательно дать ссылку на решение из реестра. Роль самообразования сегодня важна для граждан, как никогда.

0

Оцінити коментар Thumb up 12 Палец вниз 0

 
 

Рішення першої інстанції. http://reyestr.court.gov.ua/Review/72025089
Апеляція
http://reyestr.court.gov.ua/Review/73864756

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 0

 
 

Цікаве рішення винесла наша районна суддя — спчатку пише що відповідач заперечує проти позову і вимагає застосувати строк 3 річної позовної давності, потім пише що останній платіж був у серпні 14, а банк звернувся до суду аж у жовтні 17 — тобто більше чим через ьри роки. Ожде згідно закону ще на районному рівні можна було — послать той банк куди подалі, але на закони насрать в районі. Добре хочаб в області ще розбираються трішки

0

Оцінити коментар Thumb up 13 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com