Відповідальність за використання комуністичної символіки

Напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення і 73 річниці Перемоги над нацизмом Іванівське відділення поліції закликає громадян не допускати порушень публічного порядку під час заходів, що відбудуться 8- на території Іванівського району.

Та нагадує про кримінальну та адміністративну відповідальність у разі порушення ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.

Ст. 436-1 КК України «Виготовлення, поширення комуністичної,нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів». Карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Ст. 173-3 КУпАП «Виготовлення та пропаганда георгієвської (гвардійської) стрічки. Тягнуть за собою накладання штрафу від 50 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки або предмету що містять їх зображення.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 14

Додати коментар »

 
 
 

Залупу

0

Оцінити коментар Thumb up 25 Палец вниз 4

 
 

Нужен совет. Лет 10 назад поставил своим дедам надгробия и из-за политической недальновидности заказал изображения их орденов и медалей. А , как оказалось, на медали «За победу над Германией» колодка покрыта георгиевской лентой. Подскажите пожалуйста, надгробия обязательно нужно разбить или можно просто медали закрасить краской или залепить жвачкой?

0

Оцінити коментар Thumb up 35 Палец вниз 9

 
 

И вообще вчера ездил убирать могилы, смотрю на портретах ордена Красной Звезды так непатриотично и вызывающе смотрятся. Не знаю , прям, что и делать.

0

Оцінити коментар Thumb up 20 Палец вниз 13

 
 

Хер зна шо. Як дурачок бий пам’ятники чи закрашуй!!!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 12 Палец вниз 4

 
 

Звезду героя получили раньше чем дебил издал указ . Герои Афгана , им теперь что позорится своих наград ? Георгиевская лента (гергий победоносец) ней крестили мальчиков а девочек лента екатериньі (голубой или синий цвет ) ето в церкви . ДОЛОЙ ПОРШЕНКА .

0

Оцінити коментар Thumb up 33 Палец вниз 10

 
 

При Сталине за 4 года вьіиграли ВОЙНУ . загнали фашистов в жопу . При Порошенку 4 года длится донбас (АТО) . Сталин в кабинете жил и спал а Петя на Мальдивьі отдьіхать летает (устал он СУКА)

0

Оцінити коментар Thumb up 36 Палец вниз 4

 
 

у нас почти вся военая техника осталась от союза так что она теперь получается сепаратисткая.

0

Оцінити коментар Thumb up 28 Палец вниз 2

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 9 Палец вниз 22

 
 

для www . тебе мабудь упустили головой об пол коли рожали .

0

Оцінити коментар Thumb up 20 Палец вниз 7

 
Доктор Шпак
 

У 1965 році нове керівництво Радянського Союзу на чолі з Л. Брежнєвим взялося активно формувати офіційну версію історії Великої Вітчизняної війни. 9 травня знову стало державним святом Днем Перемоги і вихідним. Багатотисячними тиражами друкувалися «правильні» книги про 1941–1945 роки. Карбувалися мільйони ювілейних медалей. «Гвардійську» стрічку почали масово розповсюджувати у творах мистецтва та агітаційній продукції для 9 травня, створюючи з неї символ перемоги над нацизмом. Хоча до 1945 року більшість учасників боротьби з нацистами не мали про неї жодного уявлення.
У Російській Федерації орден святого Георгія та Георгіївський хрест відновили указом Президії Верховної Ради РФ 1992 року і остаточно затвердили у 2008 році. Обов’язковим елементом цих нагород стала георгіївська стрічка. Першими відроджену імперську нагороду отримали військовослужбовці, що брали участь у провокаціях у Південній Осетії та нападі на Грузію 2008 року.
Спроби утвердити гвардійську стрічку під назвою «георгіївська» як символ перемоги над нацизмом розпочалися 2005 року в Росії. З ініціативи державної інформаційної агенції «РИА Новости» стартувала однойменна акція. За її задумом, вона мала стати символом Перемоги, а також пов’язати радянську історію з військовою славою дореволюційної та сучасної Росії.
Ототожнення георгіївської та гвардійської стрічок у ході акції стало, по суті, спробою монополізувати перемогу над нацизмом, представити її як суто національну російську. Вклад інших народів, у тому числі, й українського, нівелюється. Цілком однозначно подібну трактовку озвучив уряд РФ у особі прем’єр-міністра В. Путіна 2010 року, коли заявив про виключну роль росіян та Росії у Великій Вітчизняній війні.
Таким чином, чорно-оранжева стрічка використовувалася у символіці Російської імперії, білогвардійському русі, радянських нагородах наприкінці та після Другої світової війни, а також у сучасних російських відзнаках. У всіх випадках вона символізувала, у першу чергу, силу та міць російської армії, велич держави.
Факти використання її російськими націоналістами, що воювали на стороні нацистів, не дозволяють говорити про виключну «антифашистську» спрямованість. Георгіївська стрічка є, перш за все, елементом російської національної символіки, вираженням складної долі російського народу в ХХ столітті. Так само, як і триколірний прапор, і Андріївський стяг.
Тож вважати її абстрактним символом Перемоги над нацизмом не можна. За такого підходу величезні жертви українського народу (як і інших народів колишнього СРСР) та активна участь у боротьбі з Третім Рейхом виглядають другорядними та знеціненими.

анд. істор. наук, доцент В.С. Гвоздик,
канд. істор. наук, доцент Ю.П. Князьков,
канд. істор. наук, старший викладач О.Ф. Штейнле.

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 13

 
 

«Хоча до 1945 року більшість учасників боротьби з нацистами не мали про неї жодного уявлення»
?????? Орден Слави. Більше мільйона нагороджених в період 1943-45 років. Зовнішній вигляд нагороди пам’ятаєте?

0

Оцінити коментар Thumb up 9 Палец вниз 2

 
Доктор Шпак
 

«8 листопада 1943 року указом Президії Верховної Ради СРСР було засновано орден Слави, стилістично схожий на орден святого Георгія. Він надавався за аналогічні з останнім заслуги (особлива військова мужність) та також містив стрічку з трьома чорними та двома оранжевими смужками. У 1944–1945 роках ним було нагороджено близько 200 тисяч осіб.
Чорно-оранжева стрічка фігурувала також у іншій радянській нагороді – медалі «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.», заснованої 9 травня 1945 року. Згідно з указом, її мали право отримати усі, хто «брали безпосередню участь у бойових діях на фронтах Великої Вітчизняної війни». Вона стала найбільш масовою медаллю, яку станом на 1995 рік отримали майже 15 млн. військовослужбовців. Саме через медаль чорно-оранжева стрічка увійшла до офіційної символіки радянсько-німецької війни. За нею закріпилася назва «гвардійська» через схожість з відзнакою гвардійських екіпажів на радянському флоті, введеної в 1942 р. Для відзнаки гвардійців у інших родах військ використовувався не чорно-оранжевий символ, а нагрудний знак з червоним прапором. «

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 7

 
 

Уважно читайте статтю!!!
Чи ви з надгробком підете на масові заходи?

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 6

 
 

Заборона «колоради» не стосується нагород та їх зображень на чому то не було: фото, обеліск, пам»ятник чи колекція нагрод в музеї, тощо. А при Сталіну теж забороняли носити «георгіїв» часів Першої світової. І нічого, в погрібах їх ховали, щоб не попасти до енкаведе.
Військові нагороди сміливців — це військові нагороди героїв. За них — кров»ю заплачено на всякій війні.
Так, що доктор Шпак — як завжди — правий….

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 1

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com