Умови та порядок ліквідації шкіл хочуть змінити

28 грудня 2014 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII, яким було скасовано дію мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів. Це дало місцевій владі право закривати школи без згоди загальних зборів територіальної громади або проведення місцевого референдуму.

 

Крім того, протягом 2014-2017 років у зв’язку з рядом змін, що торкнулися Бюджетного кодексу і галузевого законодавства, відбулося суттєве звуження прав на пільговий проїзд для педагогічних працівників і на безкоштовне навчання в дитячо-юнацьких спортивних школах. Також зменшилися обсяги матеріального забезпечення шкіл, зокрема навчальною літературою. Таким чином, було проігноровано норму Конституції, яка передбачає заборону на звуження прав і свобод громадян.

За даними Державної служби статистики та Міністерства освіти України, тільки за 2016-2017 навчальний рік кількість загальноосвітніх навчальних закладів зменшилася на 241 одиницю, з них 227 — це сільські школи.

«Процес закриття сільських шкіл, ініційований і підтриманий владою, носить геноцидний характер, це злочин, скоєний проти власного народу», — наголошується в пояснювальній записці до проекту закону «Про встановлення мораторію на ліквідацію та реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форми власності» № 8330 від 27.04.2018 р

Так, запропонований групою народних депутатів законопроект передбачає введення тимчасового мораторію на ліквідацію та реорганізацію державних і муніципальних шкіл до 1 липня 2030 року. Заборона поширюється на форми реорганізації, які тягнуть за собою зниження ступеня загальноосвітніх навчальних закладів, скорочення кількості шкіл і штату педагогічних працівників.

Крім того, нардепи пропонують внести відповідні зміни до Закону України «Про загальну середню освіту», та ч.2 ст.11 викласти в такій редакції:

«Реорганізація, ліквідація або перепрофілювання (зміна типу) загальноосвітніх навчальних закладів державної і приватної форми власності здійснюється за рішенням їх засновників.

Реорганізація, ліквідація або перепрофілювання загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування, а в сільській місцевості допускається тільки за згодою територіальної громади села або селища.

Територіальна громада вирішує питання щодо необхідності реорганізації, ліквідації або перепрофілювання загальноосвітнього навчального закладу, розташованого в межах села або селища, шляхом проведення загальних зборів громадян в порядку, встановленому законом ».

Разом із тим мінімальна кількість учнів у класах сільських шкіл має бути зменшено з 3 до 5 чоловік, що в свою чергу зменшить кількість шкіл, які можуть бути закриті.

Автори законопроекту розраховують на те, що запропоновані ними зміни сприятимуть розвитку освіти і захистять сільські школи від загрози ліквідації.

Додатково:

У випадку прийняття вказаного закону на бюджет Іванівської ОТГ ляже додатковий фінансовий тягар, а закрити школи із формулюванням «не прораховується» вже не вийде. Як буде розвиватися ситуація і чи витримає таке бюджет ОТГ такі навантаження, залишається тільки здогадуватися.  Та й говорити про це ще дуже рано, адже від проекту до закону лежить великий шлях.

Як кажуть, поживемо — побачимо…

Проект закону тут.

Судово-юридична газета

Схожі матеріали

 

Коментарі: 8

Додати коментар »

 
 
ВАВИЛОН
 

На гимназию хватает хватит и на сельские школы………………..

0

Оцінити коментар Thumb up 24 Палец вниз 0

 
Ивановка
 

Вот и спросим у Кати Бондаренко что она будет делать, посмеет закрыть школы. или побоится?????

0

Оцінити коментар Thumb up 20 Палец вниз 5

 
Ивановцы
 

Над ней тоже есть начальство , ей тоже не выгодно остаться без школ , это не ее прихоть !

0

Оцінити коментар Thumb up 11 Палец вниз 9

 
Ивановцы
 

А в селах если боятся чтобы школы не закрыли — поднимайте зады . Была в Благодатном в гостях , ужас а не школа , неужели нельзя ее хотя бы побелить . Та сделайте субботник . Побелили с переди сколько рука достала, а сзади годами не белили не пололи . А говорите школа это цвет села. Разгребите вокруг себя, или может там женщин нет в коллективе , а мужики не замечают этого.

0

Оцінити коментар Thumb up 16 Палец вниз 8

 
 

Совершенно верно . Всем хочется чего то , но ждут чтоб сделал кто то .

0

Оцінити коментар Thumb up 14 Палец вниз 5

 
небайдужий
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 12

 
Аноним2
 

Ну и вiд кого буде залежить закрита шкiл вiд Катi чи Вiтi?

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 4

 
 

Катя і віта будуть курить у сторонці. Школи повинні залишитися! А нам думати як це зробити і більш того, розвинути іванівський район. Люди хочуть і повинні забезпечено жити! Надоїли злидні. Керівники! Якщо обіцяли то робіть це, а не можете тоді звільніть місце іншим. Не марнуйте наш час та гроші.

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com