Чи всі на Херсонщині справжні матері-одиначки?

Соціальні служби почали боротьбу з нечесними матерями-одиначками. Інспектори опитують сусідів і приходять перевірити, чи немає в будинку годувальника і батька дітей.

Як пише сайт «Вести», уже є випадки залучення жінок до відповідальності. Мешканка села Зеремля Баранівського району Житомирської області була визнана винною в тому, що незаконно оформила як мати-одиначка матеріальну допомогу на дитину.

«При оформленні документів Яна М. вказала, що з батьком дитини не проживає, він не допомагає.

Але за фактом з’ясувалося, що вони проживають разом з 2014 року, пов’язані спільним побутом, ведуть господарство і виховують спільну дитину. У результаті обвинувачена завдала збитків державі на 8,5 тисячі гривень », — установило слідство.

Жінка зізналася, що пішла на такий крок через гроші, яких катастрофічно не вистачає. Її засудили до штрафу — трохи більше 2 тисяч гривень — і одного року ув’язнення з випробувальним терміном. Виходить, порушниця не компенсує державі всю суму збитку …

Як розповіла читачка «Гривні», мешканка Білозерського району, в їхньому селі теж є багатодітна мати-одиначка, яка зовсім не одиначка. У неї є чоловік, але відносини вони не оформляли, дітей батько офіційно не визнавав, щоб сім’я могла отримувати додаткову допомогу від держави.

Причому все село про це знає. Коли йде слух, що в сім’ю повинні прийти з соцслужби, батька сімейства ховають мало не всім селом.

У відділі держдопомоги і субсидій департаменту Херсонської облдержадміністрації «Гривні» розповіли, що в нашій області таких випадків, як на Житомирщині, немає. Мовляв, не все так просто. До того ж, кожен випадок — індивідуальний. Соцпрацівники проводять лише перевірки наданої інформації про доходи для призначення соціальної допомоги.

Можна перевірити, чи вказала жінка правду про своє фінансове становище, зв’язавшись з фіскальною службою. Наприклад, буває, що мами-одиначки вказують тільки зарплату, а дохід від здачі в оренду землі або іншої приховують.

А ось перевірити і довести, що у дітей є кровний батько, неможливо. Адже, як правило, чоловік, якого застає в будинку інспектор при відвідуванні, запевняє, що це не його , він просто співмешканець. А аналіз ДНК ніхто брати не буде. Тому розрахунок у такій ситуації може бути тільки на чесність жінки.

Як стверджують юристи, соціальні служби не мають права позбавляти жінок пільг або субсидій на підставі того, що в одному приміщенні з матір’ю-одиначкою проживає або тимчасово перебуває чоловік. Адже це соціальна гарантія від держави, вона належить за законом, а не тому, що є хтось поруч з жінкою чи ні.

Поки дитина не усиновлена  батьком, той може не допомагати і не надавати ніякої допомоги. Крім того, на думку юристів, матері-одиначки мають право на невтручання в їхнє особисте і сімейне життя.

До речі, в парламенті вже обговорювали проект закону, за яким соцінспекторів збираються дати більше прав. Це стосується і перевірок матерів-одиначок, і одержувачів субсидій — пропонується перевіряти їх житлові умови і достаток. Однак самі депутати кажуть, що поки цей документ сирий і навряд чи пройде.

Адже перш за все є головний документ — Конституція, яка гарантує недоторканність нашого житла. І ми вирішуємо, впускати в квартири і будинки сторонніх осіб чи ні.

Херсонці

Схожі матеріали

 

Коментарі: 8

Додати коментар »

 
 
 

Давно пора з цим питанням розібратися, а то працювати ніхто не хоче, тільки дітей луплять і живуть за це. А тоді нате вам держава дебілів — виховуйте.

0

Оцінити коментар Thumb up 19 Палец вниз 4

 
 

В Ивановки робить и провирять не будуть Комарова з кабинета не вийде

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 4

 
Голос народу
 

Зараз це добре налагоджений бізнес . Офіційно одиночки, а живуть з чоловіками, а потім оформлять дітей як інвалідів, знову гроші . От такі реалії сьогодення. А навіщо роботи, на халяву жити ж легше .

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 4

 
 

Да социальные службы хоть бы одну семью проверяли? Нет . Лучше создавать видимость работы. А люди в каждом селе знают этих «одиночек»

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 3

 
 

Дізнатся хто батько — і по закону — аліменти хай платить або одружуються. Крапка. Не скаже хто батько — допомогу забрати.

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 2

 
 

Как депутаты грабят народ так пожалуйста, а когда бедный народ пытается выжить так сразу штрафы и аресты. Тьфу на вас господа депутаты

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 4

 
 

Не всем дано занимать такие посты как вы занимаете и таких зарплат у них нет чтобы обеспечить себя и семью,так что вместо того чтобы судить лучше представьте себя на месте матери которая хочет обеспечить ребёнка всем необходимым но не может,не позволяют финансовое положение.эти деньги что они получают идут не из ваших карманов так что не переживайте

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 2

 
 

От уже матери-одиночки озолотились этими пособиями.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com