Поліс цивільного страхування автовідповідальності: тонкощі перевірки

Житель Іванівського району вдало відсудився від постанови Мелітопольських патрульних поліцейських про порушення правил ПДР.

10 березня цього року житель Іванівського району потрапив в око мелітопольським патрульним поліцейським. Останні склали на іванівського водія адміністративний протокол за двома статтями:

-порушення правил обгону на мосту ;

— відсутність поліса цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів.

Як розповів сам водій, постанова про притягнення його до відповідальності не законна, оскільки по вулиці Алексєєва в місті Мелітополі мостів немає, відтак поліцейський не міг притягнути його до відповідальності за вчинення обгону на мосту.

Окрім того, зі слів водія, поліс цивільного страхування в нього був, але патрульний поліцейський не дозволив йому піти у свою машину, узяти поліс і пред’явити його стражу правопорядку (протокол складався в машині поліцейських).

Вивчивши матеріали справи, дійшов дійшов висновку: те що мост по вулиці Алексєєва в місті Мелітополі є — однозначний факт, про що свідчила довідка Мелітопольської міської ради. От тільки поліцейські не надали жодного доказу порушення іванівцем ПДР (обгону на мосту).

Найцікавішим моментом виявилася інша стаття — за керування ТЗ без наявного полісу цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів.

Як виявилося, просто так вимагати наявності поліса автоцивлки у водія поліцейські не мають права. Зокрема у рішенні суду про це сказано наступне:

Згідно з абз. 2 п. 21.2 ст. 21 Закону України «Про обовязкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 № 1961-IV контроль за наявністю договорів обовязкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється відповідними підрозділами Національної поліції при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод.

Як видно із матеріалів справи про адміністративне правопорушення інспектором поліції протокол щодо порушень позивачем правил дорожнього руху не складався, дорожньо-транспортної пригоди не було.

Таким чином, усі претензії до правоохоронців до іванівського водія не  витримали перевірки судом.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 3

Додати коментар »

 
 
 

Тут не зрозумілий момент.
Написано, що поліс можна перевірити при складанні протоколу про порушення ПДР. В конкретно даному випадку протокол як раз таки складався, за порушення правила обгону на мосту.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 1

 
 

«Тут не зрозумілий момент.
Написано, що поліс можна перевірити при складанні протоколу про порушення ПДР. В конкретно даному випадку протокол як раз таки складався, за порушення правила обгону на мосту.»
От як раз жодного протоколу не складали, а винесли постанову, а точніше «постанови Мелітопольських патрульних поліцейських про порушення правил ПДР.» А постанова і протокол це зовсім різні речі.

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 0

 
 

Романе- на сьогодні копи не складають протокол, а відразу виносять постанову чим порушують кілька законів і в цьому конкретному випадку винесена тільки постанова

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com