Уряд України взявся за «зелений тариф» на електроенергію

Уряд України планує кардинально переглянути принципи формування так званого «зеленого тарифу» на електроенергію.

Наразі, відповідно до законодавства, держава викуповує в юридичних чи фізичних осіб, а також звичайних громадян, які встановили в себе вдома енергогенеруючі потужності з відновлювальних джерел (сонячні, вітро тощо електростанції,) надлишок електроенергії по «зеленому тарифу» 0,15  євро/кВтг.

Замість указаного твердого тарифу уряд планує запровадити аукціонну модель визначення вартості електроенергії згенерованої з відновлювальних джерел:

«Ми пропонуємо, щоб потенційні інвестори зазначали свою ціну, за якою вони готові були б поставляти е/е після реалізації проекту. Головна ідея в тому, щоб за рахунок конкуренції проектів відбулося зниження вартості енергії, що поставляється», – повідомив директор представництва ЄБРР Шевки Аджунер.

За його словами, ЄБРР разом з українським урядом і парламентаріями працює над цією новою моделлю. Щоб з одного боку попередити виникнення надлишку потужностей, а з іншого боку здешевити вартість такої енергії для кінцевого споживача.

Довідково. 

«Зелений тариф», а по-іншому — зобов’язання держави за будь-яких умов викупати електроенергію, згенеровану з відновлювальних джерел, по  твердій ціні 0,15  євро/кВтг спричинила до бурхливого впровадження сонячних та вітроелектростанцій на теренах нашої Батьківщини. Підприємства та населення стали активно будувати такі станції і інвестувати в технології, які за вказаних закупівельних цін від держави мали б дуже швидко окупатися приблизно за 5-7 років.

Один із таких проектів сонячної електростанції реалізовано в жителя смт Іванівка. Ознайомитися з публікацією щодо цієї теми можна тут. 

У публікації використано матеріали сайту finance.ua

Схожі матеріали

 

Коментарі: 1

Додати коментар »

 
 
 

то есть те граждане, кто вложился в приобретение панелей и недешевого оборудования теперь фиг отобьют его до конца жизни?
Потому что государство обещало не трогать тарифы до 2030 года, но , видимо, жаба задавила Ахметку с Порохом, что потеряют со своих (наших на самом деле, но украденных по-тихому) облэнерго и решили задушить зеленые тарифы на корню?

0

Оцінити коментар Thumb up 13 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com