В Українському обговорили ініціативу об’єднання із Іванівською ОТГ

Сьогодні в селі пройшло громадське обговорення ініціативи голови Іванівської селищної ради Віктора Дебелого щодо приєднання їхнього села до Іванівської ОТГ.

Обговорення проходило з високим  градусом напруги і з вельми песимістичними настроями селян.

На початку заходу слово взяв Віктор Холодний, який розповів українцям про пророблену сільською радою роботу за минулий рік та плани на поточний.

Одна із мешканок села відразу порушила питання про місцеву школу та дитячий садок. Люди поцікавилися в сільського голови, яка доля спіткає  ці два об’єкти і чи не розберуть їх на цеглу?

На це Віктор Холодний повідомив, що в 2013 році тоді ще заступник голови Іванівської РДА Іван Попурій та начальник відділу Людмила Шикуленко призупинили в школі навчальний процес пропри волю громади, натомість селу надали автобус для підвозу дітей.

Зараз склалося так, що в селі немає ні школи, ні автобуса, який разом із Нововсеменівською школою перейшов у комунальну власність Іванівській громаді, хоча поки дітей села справно возять до шкіл.

Щодо будівлі школи, то тут сільський голова озвучив пропозицію відремонтувати спортзал школи та дати доступ туди усім охочим селянам.

На цьому моменті перед громадою виступив голова Іванівської ОТГ Віктор Дебелий. Віктор Олексійович зайшов здалеку і у дусі ділової пропозиції довів селянам інформацію щодо переваг об’єднання з громадою.

Голова ОТГ розповідав про інфраструктурну субвенцію, про можливості автобусного сполучення між селами громади, про можливості громад у земельних відносинах, про ремонти доріг тощо.

Проте селян це мало зацікавило. Люди почали вже голові ОТГ ставити питання щодо школи та дитячого садочка. На цьому зв’язалася жвава полеміка.

Позиція селян лишалася незмінною: «Не потрібно нам ніякої ОТГ, ми і самі по собі проживемо».

Пролунала навіть і одна курйозна репліка , коли мова зайшла про автобусне сполучення села. Що як мов жителі села будуть, коли автоперевізник, який обслуговує їхнє, село покине маршрут через його нерентабельність? У випадку з ОТГ є можливість створення свого перевізника, який би обслуговував селян.

На це один із жителів заявив, що, мовляв, «жили раніше без автобусів і зараз проживемо».

Розмова про місцеву школу та дитячий садочок пройшла червоною ниттю через усе громадське обговорення. Через раз люди згадували Івана Попурія, та маніпуляції тодішньої влади щодо закриття школи.

По цій же темі виступив і заступник голови Іванівської райради Володимир Романенко, який розповідав про згубність реформи децентралізації, про те, що її фінансують американці, і все це веде до загибелі села. Володимир Романенко підкреслив, що після останніх подій у селі Нововасилівка, де громада вельми болісно реагує на фінансову неспроможність своєї школи, він тільки зміцнився у своїй позиції противника децентралізації.

Промову заступника голови райради селяни зустріли оплесками.

Після цього перед жителями села виступив редактор сайту СН Роман Воронов. Роман Анатолійович перепросив за своє втручання в громадське обговорення і повідомив, що, як правило, залишається за кадром, і жодним чином не проявляє своєї позиції по жодним питанням подібних заходів. Проте у даному випадку озвучено велику несправедливість у відношенні до оточуюючих.

Так, Володимир Романенко повідомивппов є противником децентралізації, що на думку Романа Воронова не відповідає дійсності, бо на останніх виборах до Іванівської ОТГ Володимир Романенко активно виступав за одного з кандидатів. Після цього заступник голови райради, як мінімум не має морального права говорити,що він противник децентралізації. Щодо Василівських подій, то якщо б пан Романенко був би чесний до кінця, то привіз би із собою депутата райради Івана Попурія, до якого в селян не менше питань про закриття їхньої школи, аніж у нововасилівців до іванівської ОТГ.  Відтак вся промова Володимира Романенка просякнута політиканством та подвійними стандартами, що вводить в оману людей та викривляє реальний стан справ.

Щодо об’єднання громад, то тут Роман Воронов висловив свою думку, що об’єднуватися чи ні — справа людей, проте за 5 км на схід від Українського починається Якимівська ОТГ, яка існує вже тривалий час. Там люди об’єдналися, «і біженці в село Українське не поїхали через розруху, яку спричинила Якимівська ОТГ«. Нічого страшного в цьому процесі немає і втрачати селянам нічого. Щоб пересвідчиттся, люди можуть поїхати вв сусідн село і подивитися, як там облаштовані справи.

Потому виступив в.о.старости села Новосеменівка Олесандр Дурман. Олександр Валерійович відповів на питання селян та розвіяв міфи про загибель села. Навпаки, із його слів, у Новосеменівці все йде так, як має бути.

На цьому жителі села ще довго розмовляли про школу та автобуси, а позиція була непохитною — ніякого ОТГ. Українське буде саме по собі.

На завершення один із активістів повідомив, щощ мовляв, так, Українська сільська рада може існувати на свій бюджет у 2,5 млн грн. Проте це тільки в тих умовах, які існують на цей час. Але країна змінюється. У Верховну Раду внесено законопроект, згідно з яким дуже скоро такого поняття як «сільська рада» не буде.

Окрім того, нехай і не постійно, але держава дає чималі гроші інфраструктурної субвенції і просто так від них відмовлятися не можна. Хто ж назве людей нормальними, які просто так відмовляються від грошей, на які можна купити ті ж шкільні автобуси чи відкрити дитячий садок.

На думку активіста, люди обговорили питання і тепер Віктор Дебелий разом із Віктором Холодним мають «укласти шлюбний контракт»: якщо Українське увійде в ОТГ, то його інтереси не будуть забуті.

На цьому люди замислися. Репліки про недоцільність об’єднання скінчилися. Здавалося б, громадське обговорення знайшло необхідне раціональне зерно.

Більш детально у наших відонарізках

Схожі матеріали

 

Коментарі: 25

Додати коментар »

 
 
 

Ось так затиснене Українське між Іванівською та Якимівськими ОТГ. Карта громад тут https://otg.land.gov.ua/

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 1

 
 

На будинок культури гроші Є,на ялинки теж Є,на лавочки Є,на левів Є…А найголовніше нема ,на Нововасилівський НВК нема,чому?А кому потрібен клуб,дитячий майданчик КОМУ?Аж нікому!!!Не буде школи,не буде села!І у гімназію ніхто не поїде!На премії голові селищної ради є,секретарю панянкі теж?

0

Оцінити коментар Thumb up 32 Палец вниз 5

 
 

Не розгойдуйте зраду. Питання не у грошах, а у кількості дітей. Будуть діти — будуть гроші — будуть школи. Все в руках самих Нововасилівців, точніше у інших органах 🙂

0

Оцінити коментар Thumb up 11 Палец вниз 27

 
 

Приключения электроника и его команды. А вы вступили в гав…о, ой ОТГ, тогда мы идем к вам!

0

Оцінити коментар Thumb up 27 Палец вниз 1

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 11 Палец вниз 27

 
 

Чергова казочка Дебелого і його прихлєбателей про світлий рай , який українці побачуть в його ОТГ. З інших сїл його поперли , от він і вирішив навішати тепер лапші жителям с, Українське. Нововасилівці та інші села вже на своїй шкурі почувствовали цей рай. Не думаю , що українці такі дурні , щоб віддавати в руки Дебелому свій бюджет в 2, 5 млн. грн. на розвиток Іванівки.

0

Оцінити коментар Thumb up 34 Палец вниз 5

 
 

Люди неверте сказкам.Шотовка вступила и ,что она имеет.открыли спортзал и на этом всё закончилось.То ,что обещал садики безплатно.Это пиар.Всё делается для Ивановки,а сёла их неинтересуют.НЕ ВЕРТЕ НИКОМУ,

0

Оцінити коментар Thumb up 33 Палец вниз 1

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 24

 
Отг Новосеменівка
 

А що нам Саша Дурман розповідає що в отг Новосеменівкі почало жити краще- закриття школи та звільнення працівників ЦЕ КРАЩЕ?

0

Оцінити коментар Thumb up 26 Палец вниз 1

 
 

І не треба бути адвокатом. Дивись як усе розбазарюється і який підхід, і яке ставлення до людей.

0

Оцінити коментар Thumb up 24 Палец вниз 0

 
 

Бігають,агітують бо земля ваша потрібна. В опг спеціалісти по землі (як її прибрати до своїх лап)

0

Оцінити коментар Thumb up 23 Палец вниз 0

 
 

Романе , щось ти грішиш проти істини і наводиш неправдиві факти. Я не є ярою прихильницею комуністів але ж загальновідомо , що В. Романенко на виборах в ОТГ не підтримував жодного з кандидатів на голову, не був на жодних передвиборних зборах в колективах і ні за кого не агітував. Партія » Союз лівих сил «, яку він очолює в районі., керуючись своїми партійними принципами, взагалі проігнорувала ці вибори.Скажу більше. Фракція комуністів у минулому складі райради ( Романенко , Братищенко , Новак )в 2013 році категорично виступала проти закриття Української школи. Її закриття ініціювали тодішній голова районної ради Корнієнко і куратор освіти І.Попурій , який порахував за недоцільне щорічно витрачати по 500 тис. гривень з районного бюджету на утримання цієї школи ,де навчалося 18 учнів і працювало 16 чоловік обслуговуючого персоналу. Сесія районної ради підтримала їх пропозицію , а учнів перевели до Новосеменівської школи.

0

Оцінити коментар Thumb up 15 Палец вниз 0

 
 

Как ловко и технично, нацмен из Украинского, приземлил всех присутствующих, люди обратите внимание на это, скоро они вами всеми командовать будут!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 15 Палец вниз 6

 
 

18 дітей і 16 працівників , ясно що треба було закрити , а як ви хотіли ?

0

Оцінити коментар Thumb up 15 Палец вниз 3

 
 

А в Першотравневому обіцяли тримати дите.садок навіть коли
буде одна дитина!!

0

Оцінити коментар Thumb up 12 Палец вниз 1

 
 

А чому всім так болить за Василівський НВК? В Трохимівському НВК теж залишать лише початкову ланку, у Воскресенці, Семенівці. Там школи не гірші ніж у Василівці та й дітей не менше. Виходить, що найкращі школи лиш в Іванівці та Благодатному?

0

Оцінити коментар Thumb up 19 Палец вниз 1

 
 

,,, ТЕБЕ ЗАВИДНО ХУ.Щ ПРИДИ ЕМУ СКАЖИ НЕ БУДЬ КРЫСОЙ ..

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
 

Можно подумать что в новосеменовке все хорошо что Саша туда поехал.

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 0

 
 

Село утопает в сорняках дорог нет. Ужас!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 6

 
 

Нашо ті села, хотяб у Іванівкі буде красиво. Квіти скрізь, чисто. Села хай собі наводять красоту самі.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 5

 
 

Миносян хочет старостой стать наверное .

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 4

 
 

Семенівцям ясно сказав голова ОТГ .нашо нам ваші проблеми іждівєнці. (18 хв.) Тримайтеся Холодного до останнього.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 0

 
 

ОТГ это полная жопа.

0

Оцінити коментар Thumb up 9 Палец вниз 0

 
 

Взагалі-то, дороги в Українському набагато краще ніж в Іванівці. В 2017 році було проведено ремонт доріг, та заміна. Де взагалі не було дороги, тепер вона там є. Стосовно бур’янів, то покажіть, де ви їх бачили! Сільський голова дбає про село! Тож, перш ніж писати таку маячню, думайте головою, будь-ласка, Галина (якщо ви дійсно Галина).

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 0

 
 

ах-ха-ха ,а ето кто у нас Холодного так уж сильно любит,дело не в бурьяне,и дорогах)))есть куда уж масштабные проблемы!!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 6

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com