«ПриХватизація» по-Новодмитрівськи

Здавалося б, ще зовсім недавно існували колгоспи, за ними —  спільні колективні агропідприємства, а потім все рухнуло. Багато хто з читачів СН пам’ятають ті складні часи.

Селяни почали ділити між собою дошки та шиферні покрівлі тваринних комплексів, а хто стояв ближче до керма, ті виводили банківські активи сільгосппідприємств, переганяли в «безпечне місце» колективну сільгосптехніку і т.п.

В ті «веселі» часи народ приватизував все, що погано лежало.

І ось, здавалося б все розкрадено, все поділено, все розпайовано. Ділити більше нічого, аж тут, як приємний привіт з минулого, на території сільської ради Новодмитрівки Другої стоїть собі гарненька та дуже цікава система зрошення сільгосп угідь.

Система виглядає як мережа водних рукавів, вироблених із бетонних плит, які укладені на гідроізоляційну плівку. Напевно, не варто розповідати нашим читачам з якою якістю виконувалися подібного роду роботи в радянські часи. Одним словом — бери хоч зараз, почисти осад, запускай воду, зрошуй поля, вирощуй врожай, заробляй, багатій, живи…

Як вона уціліла від «приХватизаторів», відомо одному Богу. Але, як розповіли нашому виданню місцеві жителі, із завидною регулярністю з’являються бажаючі поласувати бетонними плитами зрошувальної системи.

Приблизно років 6 тому приїхали «серйозні» люди з Іванівки, які мали зв’язки у організації, що розташована по вул. Миру, 1 (Крупська) у районному центрі, і спробували завершити ту справу, яку вони затіяли по всьому району із розграбування сільгосппідприємств.

Неочікувано, але знайшлися гарячі голови — ті,  хто став на захист колективного майна Новодмитрівців. Люди швидко провели інвентаризацію зрошувальної системи та поставили її на баланс сільської ради. З тих пір ситуація наладналася.

І ось, приблизно з травня 2016 року, невідомі розпочали демонтаж плит зрошувальної системи.

У тому, що такий демонтаж мав місце, сьогодні кореспондент СН переконався на власні очі. На фото із додатку, з 1 по 6 фото знизу, сфотографовано місце де демонтаж плит пройшов раніше. Зараз це місце заросло бур’янами і на фото важко розгледіти як закінчується бетонна плита і розпочинається ґрунт.

Жителі села почали бити на сполох, проте сільська рада реагувала на такі випадки, м’яко кажучи, в’яло, а то й зовсім ігнорувала.

Потихеньку, з мовчазної згоди влади, розпочався нахабний грабунок жителів Новодмитрівки Другої.

Чому грабунок? Справа в тому, що поля, які попали під зрошення системою, розпайовані між жителями села. І у випадку демонтажу зрошувальної системи, земельні паї Новодмитрівців відразу  знецінюються наполовину, і це як мінімум.

Але народ мовчить. Чи то не знають, чи то бояться, або роблять вигляд,  що не знають, бо таки бояться і дозволяють лізти собі в кишеню.

Проте, народ народом. А ось бездіяльність місцевої влади в питанні захисту комунальної власності просто вражає.

Останній випадок демонтажу плит відбувся приблизно 3 тижні тому. Невідомі посіпаки з важкою технікою за один підхід демонтували приблизно до 1 км. плит. Для довідки — одна плита завдовжки 4 метри. Тобто, по самим скромним підрахункам крадії вивезли приблизно 250 плит (на фото у додатку результати останнього демонтажу)

Сільська рада мовчить.

Дійшло до смішного, або, правильніше сказати, до сумного. В редакцію СН дзвонять жителі Новодмитрівки Другої і розповідають всю цю історію. І виявляється, що лише після двох діб, як вже СН стало відомо про цей випадок, лише тоді була написана та подана заява до поліції про крадіжку плит. Тобто СН на два дні раніше знав за факт розкрадання ніж поліція!

І це при тому, що з моменту крадіжки вже пройшло близько двох тижнів. Тобто, сільській раді знадобилося аж два тижні для того, щоб заявити про розкрадання комунального майна.

Тут не варто забувати за численні попередні факти розкрадань, які по невідомим причинам залишилися не поміченими сільською радою.

Як розповіли мешканці Новодмитрівки Другої —  то й ця заява з’явилася «в поросячий визг» та й то сталося тільки після того, як сельчани натиснули на сільську раду і останній  просто довелося «пошевелитися».

Зі слів мешканців села, «нальотчики» по плити заїжджають регулярно. І, як правило,  вибирають святкові дні, коли люди в селах, в основному, відпочивають, як, наприклад, на Пасху.

Деякі жителі села намагаються підняти питання інвентаризації залишку плит, щоб зрозуміти на скільки жителів села обкрадено.

Та от тільки питання — чи буде сільська рада цим займатися насправді, чи буде робити вигляд, що їй нічого не відомо — це знову залишається загадкою.

 

 

Схожі матеріали

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com