Іванівська районна газета відзначає свою 83 річницю

У березні Іванівська районна «» відзначає 83 роки свого існування.

Хоч і сам день народження газети під питанням. У випусках одного періоду зазначається, що газета видається з лютого 1935 року, в інших — з березня.

На жаль, скоріш за все, історія створення газети так і лишиться таємницею, адже знайти перший примірник «Нового життя» не є можливим. Редакція СН «поставила на вуха» головний архів Херсонської області та обласну бібліотеку ім Гончара, але ніде немає першого примірника газети.

В обласних архівах зберігаються ранні випуски інших іванівських газет, проте саме «Нового життя» немає.

В одній із публікацій ми порушували історію друкованого слова в Іванівському районі та публікували деякі цікаві матеріали 1966 року. Згадати публікацію можна тут. 

Нині, відповідно до законодавства України, видання реформовано у приватне підприємство, власником якого є його трудовий колектив. Газета виходить тиражем більше 900 екземплярів один раз на тиждень.

СН вітає колег із річницею роботи видання!

У якості бонуса пропонуємо нашим читачам невелику нарізку гострих публікацій районної газети 34 річної давнини. Як виявляється, не зважаючи на пропагандистське направлення редакційної політики радянських часів, на шпальтах видання траплялися і вельми цікаві, соціальні теми.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 17

Додати коментар »

 
 
 

«Іванівські припарки» )))))))))))
Це було сильно!

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

Круто! Це була газета, яка справді жила життям району. Її було цікаво читати, не те що сучасне «Нове життя» — нудну, нецікаву, сіру газету, яка ще животіє дякуючи сільрадам, які виписують її пенсіонерам та таким як я, які виписують її по інерції. Який рік кажу собі — не буду виписувати, але все одно йду на пошту, бо все моє свідоме життя читаю її. Хоча вона і в підметки не годиться тому старому Новому життю. Хай би краще оці старі номери передруковували, я б купував із задоволенням.

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 0

 
 

Газета цікава, привчає читача роздумувати про те, чого він не знає, та знати те, чого не розуміє. Мій дідусь саме назву придумав і був головним редактором, це так приємно. Вітаю редакцію «Нове життя» з річницею, натхнення Вам і більше цікавих фактів життя.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 0

 
 

Фотографом був Пилип Радиш!

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Підпримую дописувача, який пише про те на стільки була цікавіша газета років 20-30 назад. Всі жителі району знали все трудові досягнення кращих людей району. Прочитавши всі газети за рік сьогодні, такого матеріалу не знайдеш. Постає питання, чи то таких люде на сьогодні в нас немає, чи наша преса їх не помічає серед такого безладу в якому ми живемо? А про те слід подякувати працівникам редакції за їхню роботу. Вони ще молоді, досвід приходить з роками. Тож дерзайте!

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 0

 
 

Жаль что сейчас нет «дошки нешани»!Сколько бы их было,и листов газеты не хватило бы.Может хоть бы чуток побоялись
некоторые индивидуумы не напиваться и вести себя как последнее х…ло. Эх, повесить бы такую доску в центре и пускай смотрит весь р-н на этих «больных людей» И соглашусь раньше газету интересно было читать,а сейчас один садик,школа,библиотека и будто других нет,и ничего не происходит. Ещё и организации заставляют подписываться на этот хлам!

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 2

 
 

Напивається /////// Це про нього?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Зараз ніяка газета не ризикне друкувати «дошку нешани», бо по судах затягають. Народ у нас на це діло грамотний, останній алкаш знає телефони різних «гарячих» ліній.

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

Романе. В статті ви написали, що в обласних архівах зберігаються ранні випуски інших іванівських газет. Можна трохи детальніше, які ще газети випускались в нашому районі. Цікаво було б почути й думку наших степньюзівських істориків.

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

Я тут уже писав http://stepnews.ks.ua/10028#more-10028

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

Нібито читаю Степ Ньюз щодня, а цю статтю якось пропустив. Дякую Романе за писилання.

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

Вибачаюсь, Посилання

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

А сейчас одни поздравления и поминки,а нового чегото интересного нет. В «СТЕП НЬЮЗ»больше новостей,есть что почитать.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 1

 
Жителі району
 

Знаю, що «Нове життя» не завжди було газетою, з такою назвою. Попередня назва газети була «Сталінець». Вона виходила під такою назвою з початку 1930-х , після війни і до початку хрущовської відлиги.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Неуважний
 

Фотографом газети був не Пилип Радиш, а Петро Григорович Радиш , який і зараз проживає в Іванівці. Його дружина- Ірина Іванівна Радиш ( Ткаченко ), працює вчителем в Іванівській гімназії. Народилася і проживала вона на вулиці Кірова. Сам же Петро Григорович уроженець села Нижні Торгаї Нижньосірогозського району. До нього фотокором районної газети довгий час працював Микола Кулик, який потім переїхав на проживання до м. Обухів Київської області.Підшивки районної газети є лише з 1966 року, тому що з 1963 по 1965 рік Іванівський район в результаті хрущовських реформ був включений до складу Нижньосірогозського району , редакція газети була розформована, а весь архів, в тому числі і підшивки газет були вивезені до Н. — Сірогоз. В 1966 році газета під назвою » Нове життя » відновила свій випуск. Вона була друкованим органом Іванівського райкому Компартії України та райвиконкому. Виходила тричі на тиждень тиражем майже в 5 тисяч екземплярів. Редактором відновленої газети був призначений Рябоконь , а потім його змінив Іван Кудря.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
Неуважний
 

Звичайно , з великою шаною і теплотою необхідно згадати і наступних редакторів районної газети. Це Василь Кузьмич Іванов , який очолював «районку » більше 20 років, Людмила Петрівна Штанько ( Місяць ), Марина Володимирівна Бєлічкова. Досить сказати, що в 60 — 80 р.р. минулого століття редакція газети складалася з трьох відділів — партійної роботи , сільськогосподарського, листів і масової роботи. Наряду з редакторами газети хотілося б назвати і імена людей ,які довгий час плідно і відповідально працювали на ниві іванівської журналістики. Це багаторічний заступник редактора газети Володимир Бобрулько ,завідувач сільськогосподарським відділом Віктор Дереза, відповідальний секретар газети Валентина Дашковська ,відомий поет і публіцист Володимир Назаренко, Ольга Варава, Тетяна Кабакова ( Шпильова ). Деякий час в газеті працювала і випускниця Іванівської середньої школи Зоя Плехун (Шарікова ), яка потім довгий час працювала в Києві прес- секретарем Центральної Виборчої Комісії України. Роботу редакції на протязі довгого часу забезпечували секретар -машиністка Майя Антонець, бухгалтер Варвара Назаренко, водій Микола Кудінов. Паралельно з редакцією районної газети » Нове життя » функціонувала і редакція районного проводового радіомовлення., яка оперативно віщала для жителів району місцеві новини. В різний час її очолювали Микола Семенов,Микола Собко , Степан Захара , Борис Сінчуков та Галина Іващенко. Ці люди теж внесли вагомий внесок в справу інформаційного забезпечення нашого населення.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Перший номер Іванівської районної газети вийшов у світ 10 лютого 1934 року. Газета тоді називалась «Сталінець». Це був орган парткому МТС (машинно-тракторної станції). Виходила газета раз на тиждень. У другій половині 30-х років газета стала органом районного комітету партії та районної ради. На той час вона вже мала назву «Сталінським шляхом». Проіснувала до окупації району німцями. Після відновлення виходу газети у післявоєнний період її було перейменовано вдруге: тепер вона стала називатись «Радянський степ». Виходив «Радянський степ» до 1962 року, ну а з 1966-го вже почалося «Нове життя».

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com