Маленькі жертви Іванівської бюрократії

Батьки дітей із села Українське, які відвідують дитячий садок у селі Новосеменівка, опинилися заручниками бюрократії, у результаті якої їм доводиться доправляти дітей до дитячого садка на власних автомобілях. А в кого немає авто, то наймати їх…

Про це нашому виданню розповіла одна із мам із села Українське. Приблизно з осені минулого року кардинально змінилася ситуація з організацією підвозу дітей до дитячого садка шкільним автобусом. За всіма правилами, таких дітей повинні супроводжувати або ж батьки, або ж вихователі. Останні навідріз відмовились це робити, оскільки догляд за дошкільнятами не входить до їх компетенції.

Тепер батьки змушені автобусом супроводжувати своїх дітей до дитячого садка. Як розповіла мама двох дітей з Українського, зараз до дитячого садка їздить четверо дітей. Батьки по черзі їх супроводжують.

Хоч і втрачається зайвий час, проте проблема більше у грошах.

У ту сторону ми їдемо автобусом. Після того як я здаю дітей вихователям, мені необхідно дістатися додому, а для цього потрібно наймати машину. Так виходить, що кожного дня потрібно два рази наймати машину із Українського до Новосеменівки, що обходиться у 200 грн на добу (по 100 грн за одну поїздку).

Незважаючи на те, що  батьки дітей наймають автомобіль по черзі, усе одно за місяць виходить кругленька сума витрат із сімейного бюджету на зайві транспортні послуги. Зі слів мами, вони пропонували платити вчителям, щоб вони придивилися за дітьми під час поїздки шкільним автобусом, для звільнення батьків від необхідності їхати до Новосеменівки, але ті наглухо відмовляються.

Таким от нехитрим чином, через незрозумілі бюрократичні глухі кути жителі Українського та їх діти опинилися у незручній ситуації.

Як повідомив нашому виданню голова Української сільської ради Віктор Холодний, він тут проблеми не бачить. Найближчим часом він має намір зустрітися із головою Іванівської ОТГ Віктором Дебелим та обговорити шляхи виходу з цієї ситуації, адже по суті питання його вирішення лежить виключно у організаційній площині.

У той же час начальник відділу освіти Іванівської ОТГ Катерина Бондаренко прокоментувала цю ситуацію наступним чином: шкільні автобуси Іванівської ОТГ не обладнані спеціальними сидіннями для дітей до двох років. Відтак ці автобуси взагалі не мають права возити дітей до дитсадків. Як вони це робили раніше, залишається незрозумілим.  Разом із тим начальник відділу освіти повідомила, що найближчого часу будуть проведені переговори з керівництвом Української сільської ради. Якщо остання виділить кошти на купівлю і облаштування сидінь, то у такому випадку всі зайві питання щодо підвозу дітей до дитсадків будуть зняті.

Така інформація дуже здивувала деяких жителів Українського, адже з їх слів діти, які їздять до дитсадка,  мають більше, ніж по два роки віку. Люди сподіваються, що це не чергова відмовка чиновників і не спроба якимось чином відігратися на людях, чиї села не увійшли до ОТГ.

Після всіх  цих перемовин ми знову мали розмову з Віктором Холодним. Той повідомив, що ним досягнуто домовленість із керівництвом ОТГ щодо купівлі дитячих крісел для автобуса.

Проте голова підкреслив, що тут мова йде про бюджетні кошти. Для цього потрібно провести сесію та інші процедури, які розтягнуті у часі. Відтак швидких рішень не буде. Але однозначно Українська сільська рада зробить усе, щоб діти цього села мали можливість відвідувати навчальні заклади.

На фото закритий дитячий садочок села Українське

Схожі матеріали

 

Коментарі: 42

Додати коментар »

 
 
 

Зрозумує проблему підвозів дітей лише той, хто в цьому соці і сам вариться…

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 0

 
 

Бюрократи ч,,,,,,ві , все в них не так, як у людей, а перед виборами так солодко співають, якби тільки до корита добраться!!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 0

 
 

А что будет со зданиями школ? Будут потихоньку растягивать или нашли применение?

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 0

 
 

дети и бюрокрадия бббб всу угробили садик а х……………виноват.3

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
 

Сами все закрыли, а теперь лишь бы деньги отмыть. Толку с этой ОТГ как с козла молока, либо много либо нечего. Только одно красиво говорили та и все. Вы перед тем как все закрывали не думали что так будет? Только зачем вам тогда голова на плечах?? Для пустых и нелепых слов. Вы за народ вообще не думаете, вам лишь бы карманы набить и поближе до кормушки, но нужно не забывать, рано или поздно корма на всех не хватит и тогда вы начнете друг друга грызть.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 7

 
Злий українець
 

А тепер, любі хлопчики і дівчатка, послухайте як воно відбулося на справді. Серед батьків дошкільнят с. Українського є така собі «яжемать» Катерина Крамчанин, з чиєї хамської поведінки і почалася вся ця катавасія. До початку поточного навчального року дітей до дитячого садка доставляли на шкільному автобусі без жодних проблем. Але, ця особа в грубій формі неодноразово образила співробітників дитячого садка, вчителів і навіть водія автобуса. Звісно зі сторони ображених людей рекція була відповідною і категоричою. Ніхто більше несхотів супроводжувати її дітей до дитячого садка і брати на себе відповідальність. ЇЇ істерики вже зачепили людей, які до цього взагалі ніяким чином не причетні. Тобто проблема не в бюрократіїї, а в вихованні батьків. До слова — Катерина за своє життя жодного дня ніде не пропрацювала і зараз теж не працює (тобто до того самого бюджету з її кишені не потрапило жодної копійки податків). А просто народжує дітей і, чомусь, вважає що весь світ їй за це чимось зобов’язаний. Автору статті, як неупередженому журналісту, мусово було би вивчити питання більш ретельно, перш ніж публікувати свої висновки.

0

Оцінити коментар Thumb up 36 Палец вниз 0

 
 

Гроші і влада це перше за що вибиратися в ОТГ . За людей ніхто в не збирався думати. Чи ви не знаєте тих хто керує?

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 3

 
 

Я знаю одне ,хто б не керував всеодно буде всім не такий, люди ж судять кожен по собі, сам гад і значить всі що керують гади, таке наше суспільство.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 0

 
 

Інстинкт розмноження — базовий. Ця історія зайве тому підтверждення.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 0

 
 

Если бы в библии о вопросе полового воспитания было сказано чуть больше, чем простое и доступное «плодитесь и размножайтесь», ситуации могло бы и не быть.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
 

Катерино, у твого співмешканця три авто, два з яких легкові. Нащо ті рожеві соплі про винаймання авто для доставки дітей в Новосеменівку? Невже ти так про інших односельців піклуєшся?

0

Оцінити коментар Thumb up 17 Палец вниз 1

 
Ньюсимонсити
 

На Интере есть передача — «Стосується кожного». Вам туда.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
 

Хто в тємє пойме https://lurkmore.co/Чукча

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 1

 
 

Дивно! Як на пошті дитячі гроші отримати, так Катерина перша в черзі, а як дітей до дитсадка відвезти, так нікому. Зупинися, Катя. Шестеро дітей на двох — то вже багацько, дуже багацько.

0

Оцінити коментар Thumb up 14 Палец вниз 0

 
 

В наш час,у кожного українця є проблеми,особливо це стосується матеріального забезпечення як себе так і своєї сім’ї.Але одна людина,щоб краще жити навчається,багато працює,а інша,як Катерина,чекає допомоги від усього світу,незадумуючісь,а що сама зробила для себе і своїх дітей.Такі люди ведуть аморальний спосіб життя,завжди скаржаться і вимагають,вимагають,вимагають…

0

Оцінити коментар Thumb up 23 Палец вниз 0

 
 

https://www.youtube.com/watch?v=aOE_3_Ws4y0

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

На злобу дня, так сказать.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

А ще ця мама Катя погрожувала робiтникам Новосеменiвського ДНЗ, що зробить все для того щоб закрили цей заклад, а працiвники залишилися без роботи… А вона краще буде возити своix дiтей до Iванiвського дитячого садка… так ви там дуже потрiбнi зi своiми вибриками, там групи I так переповненi Iванiвськими дiтьми… Мама Катя перш нiж вимагати щось вiд iнших задумайтесь над своею поведiнкою, I своiми батькiвськими обовязками.

0

Оцінити коментар Thumb up 18 Палец вниз 0

 
 

Розберемо деякі цитати з юридичної точки зору.
«Останні навідріз відмовились це робити, оскільки догляд за дошкільнятами не входить до їх компетенції.» До компетенції працівників дошкільного дитячого закладу входить догляд за дошкільнятами, але лише в межах самого дитячого закладу в години його роботи. І ніде більше. Бо в контексті фрази виникає питання, а що ж тоді входить до компетенції самих батьків?
«Зі слів мами, вони пропонували платити вчителям, щоб вони придивилися за дітьми під час поїздки шкільним автобусом, для звільнення батьків від необхідності їхати до Новосеменівки, але ті наглухо відмовляються.» Взагалі то це назівається пропозиція хабара. Подібні речі переслідуються кримінальним «Кримінальним кодексом України». Так так, до буцигарні відправляється в такому випадку не лише той хто бере хабара, а і той хто пропонує. Мабуть тому і відмовилися. Все абсолютно законно.

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 0

 
 

«адже по суті питання його вирішення лежить виключно у організаційній площині.»
Навіть інфузоріїї в чашці Петрі здатні до примітивної самоорганізації, і лише батьки дошкільнят с. Українське не можуть організувати самостійно доставку своїх дітей до дитячого садка, та намагаються перекласти це на людей, які до того жодним чином не причетних.

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 0

 
 

Погоджуюсь з рисью, адже, як прикро б не було за цих ні в чому не винних дітей, але ж у вихователів дитячих садків також є свої діти, сім’ї, будинки, господарство, і як я розумію оплата праці та службові обов’язки починаються та закінчуються на робочому місці, тобто в межах дитячого навчального закладу, чому вони повинні перероблювати свій час?… та нести відповідальність за транспортування дітей в необладнаному для цього автобусі… у легковому автомобілі хочуть згідно нових правил вимагати автокрісла для дітей до 12 років, а тут двохрічні їздять ….

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 0

 
 

Мама Катя нагадала мені персонажа із казки «про рибака і рибку», бігала-бігала, і залишилася у розбитого корита, буде тепер виховувати та няньчити діток удома сама….

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 0

 
 

І я дуже сумніваюся, що буде користь із підвозу дітей до Іванівки… то метіль, то ожеледь, то автобус поламався,… і будуть ті дітки сидіти тижнями дома… в Новосеменівку не маєте можливості возити, а то до райцентру 25 км, будуть трястися двохрічні дітки… горе тай годі, з цими реформами… діти молодших класів ховали хліб по карманам та їли його, чекаючи поки у старших закінчаться уроки, а тепер це чекає на більшу половину району… це мені нагадує про кадри з кінофільмів про голодомор….хочеться просто плакать…. і це в суччасному світі…

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 0

 
 

Якщо підійти буквально і по закону, то у нас практично будь-яку справу можна зарубати. Питання стояло в тому, щоб вчителі супроводження приглянули в дорозі за дітьми із дитсадка. На місці їх би зустріли вихователі. Але ж тут принципіальність… Неположено.
Ну добре,завтра батьки всіх дітей залишать їх вдома. Скооперуються і наймуть в селі виховательку для дітей. Влаштують приватний міні-садік. (Іванівський район знав такий прецедент).
На наступний день керівництво ОТГ розгоне цих вчителів і вихователів, так як їх послуг громада більше не потребуватиме. І будуть вони в центрі зайнятості розповідати про обов’язки, законність та таке інше.

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 10

 
 

Хочу нагадати, що в новосеменівський садочок ходить 4 дітей. З Українського сюди їздять (на момент публікації теж 4) ще 9.
Якщо батьки з Українського перестануть возити дітей до Новосеменівки, то в умовах недостачі коштів дитячий садок у Новосеменівці закриють миттю. Вихователі не встигнуть і оком моргнути як опиняться у центрі зайнятості.
А все через те, що вчителям супроводження у автобусі важко приглянути за дітьми дитсадка у дорозі.

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 12

 
 

я щось не зрозумiла, було сказано що пiдвоз здiйснювався без проблем, поки ця мама не почала бiгати по всiм iнстанцiям… а чого вона хотiла добитись, щоб їй дали персонального водія з авто чи шо??? сама собі знайшла проблему з нічого… і осоромилась на весь район… люди з вищою освітою собі такого не дозволяють, як мама Катя… і проблеми на цьому не закінчаться, бо мама Катя чекає на третю дитину, і буде вже як багатодітна, і потім вона буде вважати що їй повинен весь світ щось, а віршика вивчити сісти з дитиною, чи правилам поведінки у мами Каті не вистачає розуму…

0

Оцінити коментар Thumb up 9 Палец вниз 0

 
 

Все зовсім навпаки. Ця мама почала бігати по інстанціям тому що з підвозом почалися проблеми.

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 9

 
 

ви знаєте шановний романе, краще стояти у центрі зайнятості чим нести відповідальність за те, що ти не маєш права і не входить в твої обовязки, і вислуховувати хамство батьків, нічим його не заслуживши!

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 0

 
 

просто треба бути трішечки вихованою і доброю людиною, підійти до вихователів чи вчителів, або ж навіть сільського голови і попросити про ту чи іншу допомогу, а не нахамити вчителям на повишеному тоні, пригрозити вихователям, перестрибнути через голову сільського голови і попертися до районо, дебелого, і в газету, наробити скандалу і сидіти чекати відповіді! як говорять «будь проще и к тебе потянутся», і ще одна є «как аукнется, так и откликнется», чим і закінчилась вся ця історія…

0

Оцінити коментар Thumb up 11 Палец вниз 0

 
 

Романе, ви окрім самої мами ще в когось інтервью брали? Вчителів, вихователів і просто інших батьків опитували? Чому ви нам, мешканцям Українського і Новосеменівки розповідаєте про суть проблеми, не знаючи що тут і до чого? Дітей на протязі кількох років возили без питань. А питання виникло саме через хамсьво катерини. І не просто хамство, а нецензурна лайка по відношенню до людей в двічі старших у присутності тих самих дітей, як власних так і чужих. А ще питання як Ви, пане Романе, уявляєте собі супровід дітей вихователямі. Всі вони мешканці Новосеменівки. Автобус ночує в Українському. Яким чином вони мають це робити? Тобто батькам важко супроводжувати своїх власних дітей, а вихователь якимось чином має приїхати в Українське вранці, а потім теж невідомо як повернутися назад. Тобто Катерина не в змозі, маючи авто, самостійно їх доставити, а вихователь мусить то змогти. Бо Каті так захотілося.

0

Оцінити коментар Thumb up 9 Палец вниз 0

 
 

І ще одне питання. До чого тут взагалі вчителі? Вони працівники ЗОШ, а не садка. Чому вчителі, а не наприклад, поштар, тракторист чи доярка з ферми? Чи у вас все що пов’язано з дітьми одразу звалюється на вчителів, хоч вони тут взагалі нідочого. Починайте вже видушувати з себе совок і перестаньте перекладати свої проблеми на голову інших.

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 0

 
 

Еще одна маленькая деталь, точнее вопрос. Как долго катя будет возить детей в Ивановку. И тут дело не в только в самой Кате, а и в том как она воспитывает детей. Ведь ее старший сын совершенно не понимает где как и с кем можно и нужно говорить. Он может просто на улице подойти и накрыть трехэтажным благим матом кого угодно. Думаю что в садике о ведет себя соответствующим образом. И я очень сомневаюсь что в Ивановских садиках это будут терпеть.

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 0

 
 

Роман тут напомнил о том что Новосеменовский садик могут закрыть. Ну так вот, я в свою очередь хочу напомнить, что есть такое административное правонарушение как публикация заведомо ложной или искаженной информации. Эта публикация как раз попадает под эту статью. И нести ответственность будет не Катя, как Вы понимаете.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 1

 
 

Если бы эта ситуация возникла не в нашей постсоветской стране, а в Британии, Норвегии или Германии, Вы, Роман, уже получили бы повестку в суд. Точнее нет, до Вас дело не дошло бы. Ее получила бы Катя, уже давно, за публичное грубое оскорбление личности. После выплаты моральной компенсации у нее желание заниматься подобной деятельностью. Хотя и до этого бы не дошло, ибо Катя уже несколько лет сидела бы за #. И она хорошо знает за что.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 1

 
 

Це так здається «просто приглянути за дітьми в автобусі», а якщо щось станеться в дорозі? погіршення здоров’я, поламався автобус, чи ще щось гірше, якщо врахувать «дуже якісне» дорожнє покриття…. ви уявляєте, що ті батьки зроблять з тими вихователями, вчителями, водієм і всіми іншими….я думаю мама Катя не зупиниться навіть на районному рівні…. і тоді те «просте супроводження» вилл’ється людям ще боком….

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 1

 
 

Романе, а чому би вам, як людині співчутливій до чужого горя, не взяти на себе відповідальність, і не почати самому супроводжувати діте до Новосеменівського дитсадка? Чи писати статті це не мішки тягати?

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 1

 
Людина)))))))))
 

Скільки себе пам ятаю , дітей возили , і возять до сьогоднішнього дня в садочки центральної садиби з Федорівки в Новодмитрівку , з трьох сел в Трохимівку , з Тимофіївки в Благодатне . Їдуть діти в садочки під опікою просто старших діток — школярів , а тут на тобі згадали про них не злим , тихим словом…..У мене троє дітей так проїздили в садік .

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
 

Людина, Ви ж нікого не матюкали?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

«Якщо підійти буквально і по закону»
Тобто ви прямо зараз, у прямому ефірі, пропонуєте чхати на закони? Я вірно то зрозімів? А як іще можна підходити до будь чого окрім як по закону? Чи закон для Вас не закон?

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

Людино, в цьому випадку було так само, школярі відповідали за своїх братиків та сестричок, а в кого їх небуло відповідали вчителі, так мамі Каті захотілося знайти крайнього щоб хтось відповідав. Шановні, а які обовязки залишаються у батьків? пісять на горщик, їсти з ложки повинні навчити вихователі, читати писати рахувати вчителі, випустити в люди інститут, за підвоз ще повинен хтось відповідати… А БАТЬКИ ЗА ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ????

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
 

«Ця мама почала бігати по інстанціям тому що з підвозом почалися проблеми.»
З чого саме? Філософію вчив? Причинно наслідкові зв’язки. Є така категорія діалектики. Нема наслідку без причини.

0

Оцінити коментар Thumb up 5 Палец вниз 0

 
 

Катерина скандальна людина, вона все село переколотила

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com