Масляна в дитячому садку «Лелеченя»

Як на Масляній
З печі млинці летіли!
З запалу, з жару, з печі,
Всі рум’яні, гарячі!
Масляна, частуй!
Всім млинців подавай!
З запалу,
з жару – розбирайте!
Похвалити не забувайте!

Під таким гаслом 15 лютого пройшло цікаве святкування Масляної в  нашому дошкільному навчальному закладі «Лелеченя». Як відомо, це свято символізує перемогу світла та тепла над темрявою та холодом.

Масляна в дитячому садку відрізняється від усіх інших звичних нам свят (8 Березня, Новорічна Ялинка) саме тими можливостями, які вона надає свєю безпосередністю, «свободою» організації заходу. Та тому, що Масляна в дитячому саду складається цілком і повністю з того, що люблять і знають діти, із того, чого прагнуть, навіть якщо вони ніколи не чули про фольклор і народні традиції. Під час підготовки (яка хоча б у мінімальному вигляді має бути в будь-якій імпровізації), усвідомлення самого сенсу свята, проспівування пісеньок і закличок, малеча на собі відчуває, як зима зустрічається з весною, розуміє сенс проводів зими ще глибше і тонше, ніж дорослі. І, радіючи щиро Масляній, діти прощалися із Зимою і зустрічали Весну.

Усі з нетерпінням чекали на це свято, готувалися до нього, учили вірші, частівки і пісні. Педагогічний колектив дитячого садка ретельно підготував сценарій масляних гулянь. Програма вийшла дуже веселою і розважальною.

Свято розпочалося з проводів зими, яку проводжали Сніговик і Ведмідь із піснями і хороводами, які підготували і виконали дітлахи  старшої групи. А БабаЯга, яка прийшла в образі Масляної, повеселила дітлахів. Та коли прогнали лжемасницю, до дітей прийшла сама господарка Масляна – посланниця Весни.

Я прийшла до вас з добромч

З сиром, маслом, пирогом,

Ще з млинцями, калачами

Та з вареничками.

Усе гарно на Масляну, але ж вона така коротка. У народі кажуть: «Живе Масляна сім деньочків, залишайся Масляна на сім рочків». А ще є така приказка: «На Масляну співайте, грайте, усіх млинцями пригощайте. На третій день масляної дітвора обходила двори і за виконання пісні отримувала від господарів млинці, пряники, вареники, пиріжки. І ми давайте підемо по домівках за гостинцями». Мами – господині зустрічали у своїх «домівках» діточок різними смаколиками,: млинцями, калачами, вареничками.

Давні люди вважали, що млинець – символ сонця. Разом із ним вони з’їдали частинку сонячного тепла і могутності. Тому стравами  Масляної задобрювали слов’янського бога Велеса – покровителя скотарів і землеробів. Так народ намагався привернути успіх у майбутній сільськогосподарській праці.

Було на цьому святі дуже весело і цікаво. Вихованці розігралися, дружно сміялися і весь час закликали Весну. Масляна віддячила всім учасникам та гостям свята найголовнішим своїм частуванням — смачними млинцями. Діти і дорослі дружно і з апетитом їли млинці і танцювали під народні пісні.

«Масляна, прощвай! На той рік знову приїжджай!»

Ось так весело наші дітлахи проводжали зиму-зимоньку і зустрічали довгоочікувану весну.

Дякуємо батькам за чудові та смачні млинці!

Схожі матеріали

 

Коментарі: 2

Додати коментар »

 
 
привет всем
 

Шановні працівники дитячого садкаі! ви як завжди неперевершені!!! кожний день в дитячому садку — це вже свято. молодці, що дітей зацікавлюєте все новими і новими видами роботи. А свята — це супер!!! Я вам бажаю успіхів у вашій нелегкій праці, здоров я, витримки, терпіння. Слово працівник дитячого садка- звучить ГОРДО!!!

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 4

 
 

молодци

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com