«У День Соборності та Злуки ми візьмемося за руки!»

 День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських  патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку двох українських земель – Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки.

Із цієї нагоди в Нововасилівському НВК спільно зі школою, сільським будинком культури, бібліотекарем села відбувся урочистий захід «У День Соборності та Злуки ми візьмемося за руки!».

Під час заходу  вчитель історії Володимир Рудика  розповів про хронологію тих подій  та надав змогу «воскресити»  їх у пам’яті. Діти підготували  пісні, вірші та відеопрезентації, згадали про видатні постаті, поринули в подорож у минуле і видатними містами України. Також згадали про подвиг героїв Крут та події на Майдані.

Події минулого і теперішнього паралельні. Нагадують нам про те, що історія повторюється, і ті, хто її забувають, платять дорогу ціну.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 12

Додати коментар »

 
 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 27

 
 

А що не так з матеріалами інститутуту національної пам’яті. Чи ти в своєму коментарі нам сказав щось нове? Ніхто й не каже що Акт Злуки мав якісь реальні наслідки. Це скоріше був символічний жест. На жаль реальному об’єднанню завадили наші кляті «друзі» як зі сходу,так і з заходу.

0

Оцінити коментар Thumb up 14 Палец вниз 2

 
Доктор Шпак
 

Так, Акт був скасований у одностороньому порядку у відповідь на підписання договору між Польщею та УНР, за яким Галичина й Волинь переходили до Польщі. Але це не перекреслює факту його проголошення.
Більшовицькі загони увійшли до Києва 6 лютого, але це не означало припинення боротьби за Державу, яка продовжувалася до 1921 року.
УНР знаходилася в складному становищі воюючи на два фронти: на Волинському напрямку саме проти поляків. Та вони все ж таки надавали допомогу галичанам: ще в грудні 1918 до Галицької армії була включена Козятинська піхотна бригада, наступного місяця 1-ша Дніпровська дивізія, це не говорячи про допомогу літаками, гарматами, кулеметами, гвинтівками та набоями; були передані також медикаменти та санітарне обладнання, значну суму коштів, обмундирування.
А головнокомандувачем Галицької армії від грудня 1918 року був колишній російський офіцер, а на той час генерал Армії УНР Михайло Омелянович-Павленко, якого у червні 1919 р. змінив інший наддніпрянець — генерал Олександр Греків.

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 3

 
Неуважний
 

Да ! У військово — політичному плані Акт був не досить ефективним.. Розмах був великий , а удару не вийшло..

0

Оцінити коментар Thumb up 6 Палец вниз 0

 
 

Помічено як спам рейтинг коментаря. Натисніть сюди для перегляду.

Оцінити коментар Thumb up 11 Палец вниз 26

 
 

Ви ще своїх пращурів покритикуйте: не такі були, не там народилися, обличчям не вийшли, не те робили. Що було — те було. Якби не вони — і нас не було б. Питання: чи ми, такі розумні і знаючі, зробили з цього висновки для сьогодні? Чи не топчимося на одному місці, плачучи по минулому, в той час, як світ рвонув вперед ?

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 2

 
 

Бисмарк, и какие выводы мы должны сделать?Что невозможно просто подписав бумагу обьединить два разных этноса?Так это и так понятно..

0

Оцінити коментар Thumb up 12 Палец вниз 21

 
 

Не розумію яке відношення має проголошення і злука УНР до Іванівці та її району. У той час ця територія належали Донецько- Криворізькій Республікі (січень 1918- лютий 1919). 17 лютого 1919 за пропозицією Леніна було прийнято постанову Ради Оборони РРФСР про ліквідацію ДКР.
Проголошення в 24 сепня 1991 році Незалежність України і її територія, точка відліку на сьогоднішній час.

0

Оцінити коментар Thumb up 14 Палец вниз 12

 
Доктор Шпак
 

Говорити про «територію» ДКР, гадаю, не варто, бо це було лише бачення(!) кордонів керівництвом цього утворення і якихось реальних кордонів ДКР не існувало.
Однією з умов підписанного 3 березня 1918 року Брестського мирного договору між Росією та країнами Четверного союзу було виведення російських військ з територіїї України та заключення миру з УНР. Таким чином ДКР припинила своє існування навесні 1918 року і більше ніколи(!) не відновлювалася. Не існує жодного факту про існування чи хоча б проголошення ДКР після другого пришестя більшовиків до України. Тому я не розумію, що було ліквідовано у 1919 році, бо щоб щось «ліквідувати», треба його «мати».
А влада УНР, Української Держави та Директорії, хоч і на короткий час, але була встановлена в Херсонській та Таврійській губерніях. Найближче до нас — у нашому повітовому центрі на той час — Мелітополі.

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 3

 
Доктор Шпак
 

«…обьединить два разных этноса?»

Один народ с общим языком и традициями, который волей судьбы проживал в двух разных империях для Вас два разных этноса?! Вы пребываете в плену иллюзий, уважаемая АНАРХИЯ.

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 3

 
Доктор Шпак
 

«Чи не топчимося на одному місці, плачучи по минулому…»

Дозвольте з Вами не погодитися. Як на мене, то в подіях сторічної давнини простежуються явні паралелі з сьогоденням. І щоб не повторювати помилок та не наступати на ті самі граблі, гадаю, треба вивчати події тих часів.

0

Оцінити коментар Thumb up 8 Палец вниз 3

 
 

Все, що відбувалося, станеться знову, і знову, і знову. Нажаль

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 0

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com