ПРОДАМ Добротний жиловий будинок в смт Іванівка по вулиці Горького, та а/м "FORD" Т-макс 2007 р.в. у доброму стані.

097-556-54-37

ОЧИСТКА зернових та технічних культур(соняшник, гірчиця и т.д.) на петкусі. Підготовка насіневого матеріалу. Звертатися за телефоном –

067-159-49-26

ПРОДАМ моторолер "Муравей" у доброму стані

097-305-55-46

Продам 2-к Квартиру в центрі смт Іванівка

067-989-51-15 ; 067-637-03-23

ПРОДАМ Будинок у смт Іванівка по вулиці Таврійській, 92

097-461-77-82

ПРОДАМ Торгівельні приміщення у центрі смт Іванівка. Приміщення на першому та другому поверхах

097-745-76-46 (вайбер),097-137-44-46 (вайбер)

ПРОДАМ будинок із госп будівлями. смт Іванівка, вулиця Українська,9

095-674-64-89

097-147-61-74

"ПРОДАМ":просяну солому у тюках. 30 грн/тюк

098-538-10-64

Продам дом по адресу пгт Ивановка, ул. Пушкина 22. Подробности по телефонам:

+38-068-660-67-09 и +38-096-572-73-44

ПРОДАМ 3-х кімнатну квартиру в смт Іванівка по вулиці Українській,18. Квартира у доброму стані. Зовнішні стіни утеплено. Є гараж

098-115-86-99

ПРОДАМ металическую бочку под ГСМ, 10 куб. Состояние отличное. цена 12 тис грн

067-292-86-04

Закупаем зерновые по высоким ценам по Ивановскому району. Предоставляем услуги по перевозке зерновых с поля машинами ЗИЛ-130 (120 грн/т)

тел: 097-939-97-62,050-515-27-87

ПРОДАМ пианино в отичном состоянии

(098) 115-86-99,

ПРОДАМ Суперфосфат виробництва Польщі. Фосфор 37, Кальцій 8, сірка 26. 9900 грн/т

067-601-04-94

22 СІЧНЯ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАТИМЕ 100 РОКІВ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Нагадування про проголошення незалежності Української Народної Республіки  22 січня 1918 року є важливим для протистояння російській пропаганді, зокрема спростування міфу, що ніколи не було незалежної Української держави.

 

Завершення Першої світової війни увінчалося створенням на руїнах імперій низки незалежних національних держав у Східній Європі. Серед поневолених народів, що піднялися тоді на боротьбу за самостійність були й українці, які теж зуміли створити Українську Народну Республіку та Західноукраїнську Народну Республіку, а згодом об’єдналися в єдину державу. Незважаючи на завзяту боротьбу та жертовність проявлену у захисті суверенітету українці втратили її, в першу чергу через несприятливі зовнішньо-політичні обставини та агресію більшовицької Росії. Пам’ять про існування власної держави у 1917–1921 роках стала одним із наріжних каменів формування модерної національної ідентичності українців, надихала на продовження визвольної боротьби, котра врешті увінчалася відновленням незалежності у 1991 році.

 Шлях до незалежності

Проголошення незалежності IV Універсалом Центральної Ради стало логічним етапом визвольного руху доби Української революції. Лютнева революція 1917 року призвела до ліквідації імперського режиму та встановлення Тимчасового уряду. Майже по всій Україні були ліквідовані органи царської адміністрації – тепер на місцях керували комісари.

 Повалення самодержавства відкрило широкі можливості для створення або активізації громадських організацій та політичних партій. У Києві, Полтаві, Харкові, Одесі, Чернігові й інших містах відбулися багатолюдні мітинги та демонстрації під синьо-жовтими прапорами та гаслами: “Автономію Україні!”, Хай живе федеративна республіка!”, “Вільна Україна – у вільній Росії!”, а також “Хай живе самостійна Україна!”. Осередком згуртування громадських та політичних сил стала Українська Центральна Рада, створена 17 березня 1917 року в Києві. Поступово  вона перетворилася на всеукраїнський представницький орган, а згодом – парламент Української Народної Республіки.

 Універсали

23 червня того ж року Центральна Рада першим Універсалом проголосила автономію України і закликала створювати українські органи влади на місцях, а 28 червня створила Генеральний Секретаріат, котрий перебрав на себе справи внутрішні, фінансові, військові, продовольчі, земельні, освітні, міжнаціональні та справи юстиції, ставши по суті першим українським урядом революційної доби.

 Події в Москві та Петрограді – Жовтневий переворот, повалення Тимчасового уряду, формування Ради народних комісарів – несли більшовицьку загрозу для України. Це підштовхнуло Українську Центральну Раду до подальшого оформлення держави. 20 листопада 1917 року ІІІ Універсалом вона утворила Українську Народну Республіку.

 Загострення протистояння з більшовиками

Більшовик прагнули встановити власний контроль над Україною і розглядали Центральну Раду як серйозного конкурента у боротьбі.

 17 грудня Рада народних комісарів висунула ультиматум: дозволити переміщення більшовицьких військ із фронту на Дон і взагалі відмовитися від утворення Українського фронту. Українці відхилили вимоги і звинуватили Петроград у розпалюванні ворожнечі. Раднарком, своєю чергою, оголосив Центральну Раду “в стані відкритої війни проти Радянської влади в Росії і на Україні”.

 7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. На середину січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі. Готувалися виступати на Київ, одночасно підбурювали “робітничі повстання” (найзапекліше відбулося на заводі “Арсенал”).

Бойові дії в Києві спонукали Центральну Раду відмежуватися від радянської Росії. Під час засідання українського уряду 8 січня 1918 року Микита Шаповал заявив: “Раз армії нема, а треба боронити Україну, то єдиний вихід – проголошення незалежної України, що дасть можливість стати твердо на міжнародній арені і приступити до організації нової фізичної сили”.

 Питання “автономія чи самостійність” таким чином було вирішено. 22 січня 1918 року проголошено незалежність УНР.

 Цьому було присвячене закрите засідання Малої ради. Воно розпочалося 22 січня і закінчилося вночі 25 січня. На обговорення винесли три проекти: Михайла Грушевського, Володимира Винниченка та Микити Шаповала, але врешті виробили спільну редакцію.

 Документ містив чотири головні положення: проголошення самостійності Української Народної Республіки; доручення Раді Народних Міністрів укласти мир з Центральними державами; оповіщення оборонної війни з більшовицькою Росією; декларування основ внутрішнього соціально-економічного будівництва й окреслення заходів для припинення війни з Центральними державами.

 Таким чином, уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років  не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільноти.

 Ключові повідомлення:

  • 22 січня 1918 року вперше у XX столітті була проголошена українська незалежність. 24 серпня 1991 року відбулося її відновлення.

  • саме завдяки Українській революції 1917–1921 років наш народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, мобілізувавши національні сили. Ганебний статус українців у царській Росії було ліквідовано. Більшовики вимушені були йти на культурно-національні поступки українцям, та й взагалі погодитися на проголошення квазідержавної УСРР.

  • Українська революція 1917–1921 років розвивалася в контексті європейських державотворчих проектів.

  • Українська Народна Республіка була серед перших нових суверенних країн, що постали у Східній Європі внаслідок державотворчих процесів періоду Першої світової війни: у грудні  1917-го незалежність проголосила Фінляндія, в січні 1918-го – УНР, потім утворилися Естонія, Литва, Чехословаччина, Польща та інші.

  • упродовж революції визвольний рух зазнав трансформації від прагнення політичної автономії і федерації до усвідомлення необхідності власної держави.

  • українська незалежність повалена  внаслідок використання більшовиками методів “гібридної війни”: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримка антиукраїнських  рухів.

  • Незалежність і суверенність – є запорукою виживання нації. Втрата  незалежності у результаті більшовицької окупації у подальшому призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.

Дослідники теми, які можуть бути речниками для медіа

Бірчак Володимир, заступник директора Галузевого державного архіву СБУ;

Верстюк Владислав, професор, Інститут історії України НАН України;

В’ятрович Володимир, Голова Українського інституту національної пам’яті;

Галушко Кирило, координатор громадського історичного проекту LikБез, Інститут історії України НАН України;

Гирич Ігор, шеф-редактор журналу “Пам’ятки України”, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України;

Майоров Максим, співробітник Українського інституту національної пам’яті;

Подобєд Павло, співробітник Українського інституту національної пам’яті;

Файзулін Ярослав, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

Додаток 1

Повідомлення газети “Нова Рада”

від 13 січня [26 за новим стилем] 1918 року

 Величезної історичної ваги засідання відбулося 11 січня. Урочисте засідання це розпочалося лиш на початку 1-ї години ночі, бо до того часу фракції обговорювали в остаточній  формі Універсал.

 Публіка, якої набилося сила-силенна, терпляче чекала початку.

 Професора М. Грушевського і В. Винниченка, коли вони з’явились у залі, зустрічають оплесками. Головою професор М. Грушевський. Одкривши засідання, він передпосилає читанню Універсала коротку промову.

 Промова проф. М. Грушевського

 “Високі збори! Українські Установчі збори, призначені 3-м Універсалом нашим, не могли зібратись у призначений день 9 січня [22 січня за новим стилем] тому, що останніми днями виникли всякі заколоти. Тим часом обставини зложилися так, що відкладання Установчих зборів не можна довше терпіти. Народ наш прагне миру. І Українська Центральна рада доложила всіх зусиль, щоб дати мир негайно. Але петроградське правительство, Совіт народних комісарів, оголошує нову “священну” війну, а з другого боку, це правительство насилає військо своє, червоногвардійців та більшовиків, на Україну і веде з нами братовбивчу війну. Щоб дати нашому правительству змогу довести справу миру до кінця і захистити від усяких замахів нашу країну, Українська Центральна рада постановила не відкладати до Установчих зборів ті справи і в цій цілі Українська Центральна рада вже з 9 січня відбувала перманентне, безпереривне засідання аж до цього часу і постановила важну річ – видати оцей Універсал.

 Запрошую високі збори вислухати 4-й Універсал.

 Присутні, всі як один, встають. Настає урочиста напружена тиша. Професор М.Грушевський твердим, трохи схвильованим голосом, ясно вимовляючи кожне слово, голосно читає 4-й Універсал. Історична, незабутня хвилина… Коли він прочитав слова Універсалу: “Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу” – буря овацій потрясла стіни залу засідань. Крики “Слава самостійній Україні!” злилась у загальний переможний гук раба, вирваного з кривавої неволі.

 Так само з величезним захопленням були зустрінуті і інші місця Універсалу, як-от: що влада належатиме Центральній Українській раді та її виконавчому органові, який однині матиме назву Ради народних міністрів, про очищення України від більшовиків, про передачу землі і ін.

 Після прочитання Універсалу знову гучні прояви одчайдушного ентузіазму.

 Універсал ставиться на голосування. Коли виявилося, що голосування буде поіменне, член фракції українських соціал-демократів добродій Неронович виходить із залу.

 <…>

 У голосуванні брали участь 49 членів Ради, з них – 39 – за, 4 – проти і 6 утрималось.

 Результати голосування були зустрінуті овацією і співом “Ще не вмерла Україна”.

Схожі матеріали

 

Коментарі: 16

Додати коментар »

 
 
Доктор Шпак
 

Особливо сподобалося: «українська незалежність повалена внаслідок використання більшовиками методів “гібридної війни”: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримка антиукраїнських рухів».

Нічого не нагадує?

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 8

 
 

???????????

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
 

та ты не доктор шпак а доктор франкинштейн.

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 4

 
Просто Вася
 

Доктор Шпак как ты не можешь понять одного, что в Украине как всегда очень много нациков которые продажные. Нас уже продали амерекосам. Мы всем должны. А долги нужно отдавать. Какая нахер независимость. Вот и вся гибридная война.

0

Оцінити коментар Thumb up 16 Палец вниз 6

 
Доктор Шпак
 

«…доктор франкинштейн.»

Цікаво, на чому базується Ваше твердження?
Досліди з трупами я начебто не практикую))

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 5

 
 

Все это вилами писано!При Ющенко СБУшники тоже историю переписывали.. Великие комбинаторы, все подделки из архива рассекречивали.. Подождем что следующая власть будет нам рассказывать)

0

Оцінити коментар Thumb up 9 Палец вниз 4

 
Доктор Шпак
 

«При Ющенко СБУшники тоже историю переписывали..»

А с этого момента, пожалуйста, по подробней. Хотелось бы услышать кто конкретно из СБУ и какую конкретно историю переписал. Голословно можно утверждать что угодно…

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 6

 
 

Доктор, всех тех скандалов уже и не припомню и вспоминать нет желания..чего только стоит работа ЦРУшников в СБУ. Выдача им личных дел бывших КГБистов, на то время действующих политиков.. Хочешь вспомнить, погугли Наливайченко..

0

Оцінити коментар Thumb up 4 Палец вниз 0

 
 

етот доктор шпак какой-то тормоз,кто ты такой?Всякую фигню посстоянно пишет……………..

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 4

 
Костянтин
 

ВАВИЛОН, не согласен с тобой. По крайней мере он не оскорбляет других людей, даже в ответ, и знает грамматику. Может он чуточку нудный, но точно не тормоз. Всем добра. =)

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 2

 
 

Хлопці! Не плюйте в минуле, бо і відповідь отримаєте такий харкнутий плювок, що втопитеся. Ми повинні продовжити справу предків, бо інакше — ГРІШ НАМ ЦІНА від історії. А предки наші з»явилися не 100 років тому назад….

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 2

 
Неуважний
 

Да и на мой непросвещенный взгляд Доктор Шпак очень даже интересный мужщина… а уж женщинам он точно должен безумно нравится !!! немножко харизматичен .. немножко авантюристичен… ну шо еще женщинам (* если они не балованы ) должно нравится ??? расскажет им за Цезаря , Наполеона , Багратиона , ,.. думаю ..им это в постели понравится ! Ну что еще надо , чтоб заинтриговать женщин…только глубокое знание истории и биографии Джакомо Казановы !

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 3

 
 

22 січня 1918 року Центральна Рада прийняла IV Універсал. Саме цей документ проголосив Українську Народну Республіку «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу». Ця подія стала здійсненням споконвічної мрії наших предків. За право вільно жити на своїй землі численні покоління платили найвищу ціну, десятки, тисячі героїв клали голови за нашу незалежність, тодішню й сьогоднішню. Радянська влада намагалась задушити нашу свободу та знищити наш народ. Але сьогодні ми сильніші. Ми знаємо свою історію та любимо свою країну. Разом ми змінимо систему та розбудуємо Україну!
100 років незалежності – це тільки початок!

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 4

 
 

З початком виникнення стихійного Майдану в Києві 30 листопада 2013 року з вимогою до української влади підписати угоду по асоціації з Европейським Союзом, звірячого побиття студентів та молоді, то вже в січні 2014 року Майдан став стрімко розростатися своїми барикадами і відгороджуватися від силових загонів спецпідрозділів «Беркут» та внутрішніх військ. В ці січневі дня, чотири роки тому з огляду на застосування фізичної сили до мирних протестувальників, не бажання дослуховуватися до вимог українського народу для долучення до евроінтеграції, вимоги євромайдану змінилися на більш радикальніші: імпічмент президенту Януковичу; його відставка; нові вибори та перезавантаження влади. Натомість, антинародна влада відповіла новими штурмами на барикади, застосування спецзасобів, фізичної сили проти беззбройних людей, лупцювання кийками до крові, до каліцтв та втрати свідомості. Антинародна влада показала своє не бажання дослуховуватися до справедливих вимог народу. А як відомо: » демократична та народна влада бореться з ПРИЧИНАМИ протестів, а тоталітарна та антинародна влада бореться з ПРОТЕСТУЮЧИМИ». ТОму, з 22 січня 2014 року на Майдані снайпери спецпідрозділів почали стріляти з бойової зброї в людей на ураження. Стало відомо, що команду на ураження беззбройних людей давав колишній командуючий Внутрішніми військами України С. Шуляк, який згодом, рятуючись від справедливого гніву українського народу втік до Росії. Від куль вбивць загинув Сергій Нігоян, Роман Сеник, білорус Михайло Жизневський — Герой України. А Юрія Вербицького побитого та покаліченного «Беркутом» бандити — «тітушки» переодягненні в форменний одяг співробітників міліції силоміць витягли с ЛІКАРНЯНОГО ЛІЖКА та вивезли з іншими активістами до одного із сіл під Києвом, де від побиття, знущання та від морозу він замерз на смерть. Встановлено, що в форменном одязі «Беркута» були також і переодягненні силовики з спецпідрозділу з Росії, які заплямували себе кров*ю «Небесної Сотні» та разом з зрадниками з «Беркуту» втекли до Москви» рятуючись від справедливого гніву українського народу та покарання українським правосуддям. . . ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА ГЕРОЯМ » НЕБЕСНОЇ СОТНІ».

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 4

 
Доктор Шпак
 

«Хочешь вспомнить, погугли Наливайченко..»

Интересно получается – Вы допустили некое высказывание, а гуглить должен я?! Ну да ладно, мы люди не гордые…
Прошу прощения за Википедию, но далеко «ходить» не было желания:
«При нём архивы СБУ были рассекречены, оцифрованы и открыты для свободного доступа граждан, были созданы исследовательские центры для изучения и обнародования документов, касающихся различных периодов украинской истории, в том числе Голодомора 1932-33 годов, сталинских репрессий, Второй мировой войны, Украинской повстанческой армии, послевоенных репрессий против украинской интеллигенции. Граждане получили доступ к делам и документам членов их семей, преследовавшихся в советское время».
Рассекречивание архивов и введение в научный оборот новых документов является поводом для дополнения исторической картинки прошлого. Можете называть это переписыванием истории, но это нормальный научный процесс изучения истории. Ни СБУшники ни ЦРУшники историю не пишут и не переписывают. Историей занимаются историки.
Касаемо же «скандалов», да дело в отношении Наливайченко было заведено в сентябре 2013 года, на тот момент он был экс-главой СБУ. Народные депутаты (трое депутатов от КПУ, но на каком основании выяснить пока не удалось) сообщили, что он якобы выделил сотрудникам ЦРУ кабинет в здании СБУ и дал возможность ознакомиться с секретными документами.
Но , «По результатам расследования, уголовное производство закрыто на основании пункта первого части первой статьи 284 Уголовно-процессуального кодекса Украины, то есть следователями было установлено отсутствие события уголовного преступления». Сейчас Вы конечно станете утверждать, что дело закрыла нынешняя власть, потому как сами работают на ЦРУ…
Но я не пойму как этот «скандал» должен быть связан с заявленными Вами обвинениями в переписывании истории. Или, по Вашему этим занимались ЦРУшники? Тогда понятно – продались пендосам, историю переписали, и т.д. и т.п. Извините, но спорить с мнением сторонников различных теорий «заговора» желания нет никакого – доказательств Вы все равно не предоставите.

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 2

 
Доктор Шпак
 

Уважаемый Владимир Польченко, я бы порекомендовал Вам отправлять свои сообщения, которые не относятся к публикациям на сайте, на адрес сайта office_sn@ukr.net , что бы Роман оформлял их в виде статей (если Роман не против).
Они, безусловно, достойны внимания, но Вы их постоянно вставляете немного «не по теме».
А так бы была возможность их обсуждать в «тормознутой, занудной» компании без ущерба для окружающих))

0

Оцінити коментар Thumb up 7 Палец вниз 1

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com