Народ вимагає інформації!

Що ми знаємо про Іванівський район та про його села? Певно, що багато, раз ми тут живемо. А що про нього знають гості та інші жителі нашої Батьківщини? Знають те, що є в Інтернеті. Як правило, для отримання тієї чи іншої енциклопедичної інформації люди шукають у «Вікіпедії» — вільній енциклопедії, яку може редагувати кожен.

У тій чи іншій мірі «інформаційні волонтери» створюють енциклопедичні публікації, які розповідають про все на світі. Тут можна знайти інформацію про будь-яку речовину, місце, закон, правило, поняття, про відомих персон і тому подібне.

Одним словом про все, про що напишуть небайдужі люди.  І ось в україномовній частині енциклопедії є публікація про село Шотівка Іванівського району.

Уся публікація про село із 150-річною історією вмістилася в одну строчку:

Шо́тівка — село в Україні, в Іванівському районі Херсонської області. Населення становить 743 осіб.

Небайдужі люди, невдоволені таким станом справ, написали на сторінці Шотівки у Вікіпедії своє обурення (у додатку).

Цікаво, що на російськомовній сторінці села інформації трішки більше, але не на багато.

Ми пошукали історію села, яка б мала бути у енциклопедії і знайшли її на сайті Шотівської сільської бібліотеки. А ось чому цієї публікації немає у Вікіпедії для нас залишається загадкою.


 

Схожі матеріали

 

Коментарі: 17

Додати коментар »

 
 
 

Дійсно, за виключеням Трохимівки та навколишніх неї сіл, інформації по іншим — нуль…

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
Судоплатов П.А.
 

Пояснюю для «недалеких» — інформацію в Вікіпедії може написати кожен, тому Романе, менше «лялякайте», а візьміть та й напишіть статтю про Шотівку, якщо у вас така активна громадянська позиція!

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 7

 
/// НЕДАЛЕКІ чи ДАЛЕКІ // !
 

Ось нехай бібліотекарі не скучають на роботі . а займуться цим питанням !

0

Оцінити коментар Thumb up 10 Палец вниз 3

 
 

Не знаю що і відповісти на таке. У мене зустрічне питання. А чому ви ще до цього часу не написали публікацію про Шотівку на Вікіпедії? Чекаєте когось з активною життєвою позицією, що зробив це за вас?

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 0

 
 

При чому тут п.Роман ? Дійсно, до Вікіпедії може писати кожен (правда патруль викине все, що не в»їжджає у стандарт Вікіпедії) — чи бібліотекар, чи староста, чи вчитель історії, чи просто пересічний мешканець. Головне — щоб в них була достовірна інформація, бажано із посиланнями. А ось із цим у більшості проблеми: всі їх знання починаються і закінчуються витягами з «УРЕ. Херсонська область». А з іншого боку — ХАЙ ХТОСЬ ДЛЯ НАС ЗРОБИТЬ. Цей принцип соціалізму у нас ще сидіть і сидіть буде дооовго….

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 0

 
Доктор Шпак
 

Питання Неуважному: хто являється автором розділу про Шотівку в книзі «Іванівського краю історія жива» ?

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

Наскільки мені відомо — Павло Павлович Дереза, Царство Небесне йому. Та й більшість статей він писав про села. Де його руки не було — легко знайти: місцеві дописувачі починали історію з війни і подавали лише каталог передовиків господарства та ветеранів війни на той час і описували успіхи господарства в «справі побудови комунізму».
Про Агаймани та про Шотівку він писав точно: я сам бачив його надруковані на машинці статті ще в 80-х рр.

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 1

 
Неуважний
 

Докторе , вибачте за запізнілу відповідь , цілий день не було світла… Точно не я писав. До краєзнавства не мав ніякого відношення.. Запитаю у Ів.Ів. Він довгий час співпрацював із Дерезою П.П. у справі дослідження історії Іванівського району..

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 1

 
Неуважний
 

Книгу » Іванівського краю історія жива » готувала редакційна колегія під керівництвом тодішньої голови Іванівської райдержадміністрації Павленко Людмили Михайлівни. Вона була ученицею і потім , колегою Дерези Павла Павловича по роботі в Іванівській восьмирічній школі. Те , що ця книга була надрукована- її величезна заслуга ! Це — своєрідна данина пам;яті від неї своєму Вчителю. Безпосередньо Павло Павлович не міг брати участь у її написанні. Він помер у 2001 році, а книга почала готуватись у 2007 році. Обов;язки надання матеріалів від сіл було покладено на вчителів історії місцевих шкіл та завідуючих сільськими бібліотеками. І як відмітив Ів. Ів. , вони блискуче справилися із поставленою задачею. Звичайно , вони використали і ті матеріали , які до цього дослідив Павло Павлович. Але були додані і нові дані із спогадів старожилів , свіжі архівні дані і т.д. Це — колективний труд. І взагалі , як зауважив Ів, Ів. навіть історія написання цієї книги — це вже ТЕМА ОКРЕМОГО РЕФЕРАТУ ПО ІСТОРІЇ нашого району. !

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

Зібрати для друку матеріали та опублікувати їх — це дві різні справи: для одного — СПРАВА ВСЬОГО ЖИТТЯ, для інших — ПІАР ПЕРЕД ВИБОРАМИ. На 75 % книга написана по краєзнавчим роздвікам та статтям П.П. Дерези.

0

Оцінити коментар Thumb up 2 Палец вниз 2

 
Александр
 

В Википедии есть не только про Трофимовку ну и про Любимовку,а если кому интересно то пойдите в библиотеку и
возьмите эту книгу и почитайте.
P.S. Очень интересная книга, советую

0

Оцінити коментар Thumb up 3 Палец вниз 1

 
 

Любимівка круто розписана.

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 2

 
Доктор Шпак
 

Я власне до чого цю книгу згадав, там викладена детальна інформація про Шотівку, а це було б чудовою основою для статті в Вікі.
Є пропозиція: розмістити розділ про Шотівку з книги тут на СН, буде можливість її доповнити та редагувати (в коментарях) всім, хто володіє інформацією. А там уже й до статті в Вікі недалеко.
Приклад Любимівки повинен надихати, гарна стаття!

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Александр
 

Даже про Ивановку и Агайманы так не розписано

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 0

 
Александр
 

Роман,если читателям так интересно то создай на форуме обсуждение на эту тему, пускай там не только про Шотовку ну и про другие селе поговорят.

0

Оцінити коментар Thumb up 1 Палец вниз 0

 
 

На форумі кожен може створити тему. Достатньо зареєструватися на сайті.

0

Оцінити коментар Thumb up 0 Палец вниз 1

 
 
Залишити коментар
 
  (Не публікується)
 
 
 
 

 
 
Авторизация
*
*
Ввійти за допомогою: 
Регистрация
*
*
*
Захист від ботів
Ввійти за допомогою: 
Генерация пароля
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com