ПРОДАМ С/Г Техніку та обладнання. Деталі ТУТ

050-497-10-63

ПРОДАМ А/М "Таврїя" 1992 р.в. у доброму стані, після ремонту. смт Іванівка.

050-788-51-74

фото ТУТ

Продамгриби Глива (Вішанка), а також грибні блоки

096-081-58-08

ПРОДАМ Chevrolet AVEO 2008 р.в. Деталі ТУТ та ТУТ

067-99-66-999

Продам Насіння СОНЯШНИКУ (Прометей) 15 грн/кг. ПШЕНИЦЯ (Сталкер) 5 грн/кг

050-957-07-81

ПРОДАМ ГОРОХ 5 300 грн/т. Є в наявності 25 тон

050-397-13-71,

СТОВ "Терра 2017" реалізує сінаж, сілос по ціні 500 грн.за 1 тону. Дні реалізації вівторок-середа-четверг. Адреса: Іванівський рн. с.Українське , конт.телефон

050-315-61-42

КОБЕЛЬ кавказкой овчарки ищет подругу для вязки (5 лет. Чистокровный).

095-729-24-33

Виконаю будь-які будівельні роботи. смт Іванівка та район

068-794-72-99

ПРОДАМ вьетнамских поросят. Возраст 2 месяца.

тел: 067-856-45-60

ЗАТОЧКА и ремонт пильных цепей бензо/ел пил. Продажа оригинальных цепей STIHL.:

(097) 952-30-37, (093) 142-64-36

ПРОДАМ магазин в пгт Ивановка.

+7(978)075-87-98 только viber

В Іванівці радіаційний фон завжди в нормі, бо міряти нічим

Є така приказка, мовляв, «менше знаєш — міцніше спиш». Може, воно і так, якщо це стосується якихось пліток, а якщо відсутня інформація стосовно радіаційного стану навколишнього середовища, то тут ситуація з точністю до навпаки: «меньше знаєш — узагалі не спиш».

Останнім часом інформпростір країни пронизаний віртуальним радіаційним випромінюванням. Тут тобі і випробування північнокорейських ядерних ракет, а тут інформація про те, що американці вперше за 40 років випробували систему громадського оповіщення на випадок ядерного удару, і тому подібне.

Вишенкою на інформаційному торті виявилася інформація  щодо забруднення навколишнього природного середовища хмарою рутенію, яка бродить просторами Європи через аварію на одному із підприємств у Челябінській області Російської Федерації.

Буквально сьогодні видання «Херсонці», із посиланням на службу з гідрометеорології, повідомило, що в Херсонській області зафіксовано сліди рутенію з Росії. Правда, доза значно менша за гранично допустиму концентрацію, але насторожує сам факт, що такий елемент з’явився на Херсонщині.

Нам стало цікаво, чи ведеться моніторинг стану рівня радіаційного забруднення навколишнього природного середовища в Іванівському районі, адже всіляке може трапитись. Окрім хмар із рутенію з Росії,  у нас під боком є дві великі атомні електростанції: Запорізька та Південноукраїнська. І не дай, Боже, трапиться «ЧП» , то інформація про радіаційний стан буде рівнозначна кількості врятованих людських життів.

Відповідно до законодавства України, завдання з моніторингу стану радіаційного випромінювання покладено на різні служби, серед яких органи санітарного контролю, екологічного, метеорологічного та іншого. Раніше ще контроль випромінювання вівся на промислових підприємствах, бо цей параметр є одним із ключових у системі цивільного захисту населення.Також у цьому процесі бере участь державна рятувальна служба ().

В Іванівському районі єдина організація, яка має прилад для вимірювання радіаційного випромінювання, — Іванівський сектор рятувальної служби (ДСНС). Правда, з одним «АЛЕ»: обладнання більше схоже на музейні експонати. Приладам мінімум по 27 років із дня випуску. Побачити його в роботі можна на зловіщих кадрах кінохроніки після вибуху на Чорнобильські АЕС ще у 1986 роках.

Обладнання хоч і стареньке, незручне і невідомо, з якою похибкою працює, але працює. Хоч, як зізнаються рятувальники, таким приладом можна буде поміряти рівень випромінювання, коли точно знаєш, що воно є. А ось якщо десь колись в Іванівку залетить радіаційна хмара, то про це ми навряд дізнаємося. Може, згодом, коли в районі почнуться масові ракові пухлини та інші ознаки радіаційного ураження.

Зі слів рятувальників, до цього часу жодного разу питання придбання сучасного вимірювального пристрою для служби не порушувалося. А дуже шкода, адже вартість приладу значно менша, ніж ліквідація тих проблем, які можуть виникнути через невчасно отриману інформацію про радіаційне забруднення.

 

Схожі матеріали

 

Коментарі

Наразі ще немає коментарів.

Залишити коментар
 
  (Не публікується)